Şimdi Ara

...::Solenza Klübü::... (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.635
Cevap
34
Favori
276.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, beş yıldır kullandığım solenzayı satıyorum.

sahibinden.com ilan no: 469917965

Yeni solenza alan arkadaşlara da bu forumu ilk sayfasından itibaren okumalarını tavsiye ederim. İki saatten fazla sürmez. Birçok sorunun çözümü bu forumda paylaşıldı. Okuyanlar çok faydasını görecektir...
  • Selamun aleykum arkadaslar kolay gelsin hayirli gunler dacia solenza scala sport pack 2004 model aracim var bir yildir kullaniyorum gayette memnunum herseyi aktif calisir durumda yalniz motor sesini duyan bu arac dizel mi diye soruyor bununla alakali olarak bilgilendirme yapacak arkadas varmi acaba ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler arkadaşlar yaklaşık 6 ay kadar önce solenza rapsodi 2004 model araç satın aldım. Aldıktan hemen sonra aracım benzinde teklemeye silkelemeye stop etmeye rölanti dalgalanmaya başladı, belki düzelir diyerek enjektör ve yakıt sistemi temizleyici kullandım bir faydası olmadı.peşinden rölanti motorunu değiştirip subap ayarı yaptırdım ve map sensörünü degistirdiysemde sorunum düzelmedi. En son çare benzin pompası ve benzin filitresi ni değiştirmek kaldı. Bu araçlarda benzin filitresi var mı varsa aracın neresinde? Birde benzin pompasını şamandıra ile beraber nerde bulabilirim. Lütfen yardım edin değerli görüş ve fikirlerinizi bekliyorum. Saygılar.

• Forum çok hareketli maşallah yokmu fikri olan bu arada benzin pompasınıda degistirdim sıkıntı devam etmekte.

• nezir5656 N kullanıcısına yanıt
    Kardeş İstanbul'daysanız Atatürk Sanayi bakın derim çıkma parçalar çok var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goktas086 -- 12 Eylül 2017; 11:23:19 >
  • Arkadaşlar 2004 Solenza sıralı sistem 210000 de motor temiz ufak tefek kaporta masrafı var. muane 1yıl bu durumda bu aracın piyasası ne kadardır acaba görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim

• hakan kizil kullanıcısına yanıt
    aracı kaca satın kardeş

• nezir5656 N kullanıcısına yanıt
    Hava sıcaksa motorda zorlanırsa yokuş yukarı dur kalk her stop ettirdiğinde fan çalışır bir süre

• ARKADAŞLAR TIRCI BİR ARKADAŞIM VAR.HER HAFTA ROMANYAYA GİDİYOR.
    BU ARAÇLARIN BULAMADIĞINIZ VE ÇOK HACİMLİ OLMAYAN PARÇALARI VARSA BANA YAZARSANIZ GETİRTEBİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.TELEFONUM
    0553 7243857
  • maceratorr M kullanıcısına yanıt
    Yararlı olabilir kardeşim. Burada bir çok kişi bazı parçaları bulamamaktan şikayetçi

• Vites topuzu yok mesela ne sanayide ne internette alternatifde yok başka marka mooel uyan yokmu aca bilen varmı

• Banada solenza debriyaj pedali lazım

• dndd D kullanıcısına yanıt
    Merhaba.vites topuzu benimki de bozuldu.ben de internetten araştirdim.hatta önce aliexperesten siparis verdim.gelmesini beklemeden tuttum türk stesinden gördüğüm ve çok hoşuma giden vitez topuzunu yine sipariş verdim.üzerindeki rakamlar bizim arabaninkilerle ayni.sonradan öğrendim aldığım topuz ford transitinkiymiş.ama çok güzel oldu.ücretsiz kargo 35 tl ye almistim

• Benim aldığım vites topuzu bunun aynısı

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-connect-fiesta-v-vites-topuzu-296258767

• tekniker1 T kullanıcısına yanıt
    teşekkürler peki bu vites topuzunu direk vites demirine mi taktınız yoksa demirin üzerindeki plastik parcaya mı taktınız ben parçacıları gezdim dolaştım bu vites demirine takılı plastik parçaya uygun topuz bulamadım o plastik parçayı değiştireyim dedim demire uygun plastik de bulamadım vaz geçtim öyle kullanıyorum şimdi
  • O plastik parça zaten kırıktı.aşağı doğru iyice indirdim.vitez topuzunu direk demire taktım.yanlış hatirlamıyorsam ya 13 yada 14 mm lik matkap tığıyla topuzun deliğini genişlettim.sana tavsiyem kumpastan demiri ölçüp ona göre 1 mm incesiyle topuzu delip yerine takman.kolay gelsin

• Arkadaşlar direksiyonun sol alt tarafındaki 1 2 3 4 yazılı düğme ne işe yarıyor

• solenza58 S kullanıcısına yanıt
    Far yükseklik ayarı o. Ama çalışanı hiç görmedim. Bu benim ikinci solenzam. ikisinde de çalışmıyordu.

• Bu arada uzun süredir var olan bir sıkıntım vardı. Kapı fitilleri. Kışın 4 kapıda donup açılmıyordu. Her yağmurda paspaslar ciddi ölçüde ıslanıyordu. Dört kapıdan da su giriyordu. Fitilleri de satılmıyor diye biliyordum. Bu gün logan 2 fitillerinden aldım. Sıkıntısız oldu. Ancak bağaj için yoktu. Bende ön kapılardan çıkanları kesip biçtim bağaja taktım. Kapıların kapanma sesi bile değişti. Bağaj da su almaz ise 200 tl ye bu iş tamam demektir. Paylaşayım dedim. Birde ön camlara rüzgarlık ayarlayabilisem harika olacak. Şahin için olan rüzgarlık olur dediler. Bilen varmı?

• Benimde şamandra bozuldu bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.