Şimdi Ara

Sol Şeritte aniden duran araca arkadan çarpma. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
28.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MB-CLS

Bu takip mesafesine anlam veremiyorum.

Adamın altındaki araba mercedes son kasa sende şahin var. 120 ile gidiyorsunuz takip mesafesinde aynı araç frene asılsa. şahinin mercedese vurma ihtimali nedir ?

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun Allah beterinden korusun. Otobanda çok dikkat edilmesi gerekilen bir konu. Örnek olarak bir video paylaşıyım 1:18 den itibaren seyredebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=x7JtY9BzzHE&feature=c4-overview&list=UU-7lU2bRA9O626_-R1_T80w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h.aras.k -- 11 Ağustos 2013; 1:37:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

Bu takip mesafesine anlam veremiyorum.

Adamın altındaki araba mercedes son kasa sende şahin var. 120 ile gidiyorsunuz takip mesafesinde aynı araç frene asılsa. şahinin mercedese vurma ihtimali nedir ?

Alıntıları Göster
    Simdi sizing durumda zaten ilk kimin carptigii ispatlamak cok zor hatta imkansiz. O yuzden buyuk ihtimalle herkes onundekinin hasarini odeyecek. En ondeki sucsuz olacak.

Yalniz arkadan carpmak her zaman suctur demis bir cok kisi. ben de oyle biliyordum ama yasadigim olayda gordumku polisler farkli kararlar verebiliyor. Ondeki trafik duruyordu, ben de anneme hadi trafik durmusken in dedim tam kapiyi acti inecek arkadan adam carpti. Neyse sonar tartisma basladi bana diyorki sen yolcu indirmek icin durdun vs. vs. Polis geldi ve hatali yerde yolcu indirmekten bana 8 de 2 kusur buldu 8 de 6 arkadan carpana kusur buldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Simdi sizing durumda zaten ilk kimin carptigii ispatlamak cok zor hatta imkansiz. O yuzden buyuk ihtimalle herkes onundekinin hasarini odeyecek. En ondeki sucsuz olacak.

Yalniz arkadan carpmak her zaman suctur demis bir cok kisi. ben de oyle biliyordum ama yasadigim olayda gordumku polisler farkli kararlar verebiliyor. Ondeki trafik duruyordu, ben de anneme hadi trafik durmusken in dedim tam kapiyi acti inecek arkadan adam carpti. Neyse sonar tartisma basladi bana diyorki sen yolcu indirmek icin durdun vs. vs. Polis geldi ve hatali yerde yolcu indirmekten bana 8 de 2 kusur buldu 8 de 6 arkadan carpana kusur buldu.

Alıntıları Göster
    Arkadan vurma %100suçludur safsata uydurma takip mesafesinde bir kısım size bilirlar ama asli kusur yolda duranındır

• MB-CLS kullanıcısına yanıt
    Aracınızın ne kadar mesafede fren yaptığını deneyip görün ve ona göre takip mesafenizi ayarlayın bence. Yağmurda, karda, çamurda ise takip mesafesini orantılı olarak arttırmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Arkadan vurma %100suçludur safsata uydurma takip mesafesinde bir kısım size bilirlar ama asli kusur yolda duranındır

Alıntıları Göster
    Arkadan vuran her zaman suçludur ama bir şey okumuştum. Çarptığınız araç şerit değiştirirken sinyal vermez ise o an takip mesafesini ayarlayamayacağınız için suç çarpılanın olur gibi bir yazıydı. Bulsam kaynağı atardım aslında iyi olurdu. Sizin fikriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Arkadan vuran her zaman suçludur ama bir şey okumuştum. Çarptığınız araç şerit değiştirirken sinyal vermez ise o an takip mesafesini ayarlayamayacağınız için suç çarpılanın olur gibi bir yazıydı. Bulsam kaynağı atardım aslında iyi olurdu. Sizin fikriniz nedir?

Hayır hocam ben bi vectraya çarptım benzer bi şekilde banada kusur buldular fakat durduğu için asli kusur ondaydı trafik polisi onayladı özür dileyip arabasını çektirdi sigortayı yenilediğimde hasarsızlık indirimi almıştım ordan biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Hayır hocam ben bi vectraya çarptım benzer bi şekilde banada kusur buldular fakat durduğu için asli kusur ondaydı trafik polisi onayladı özür dileyip arabasını çektirdi sigortayı yenilediğimde hasarsızlık indirimi almıştım ordan biliyorum

Alıntıları Göster
    arkadan çarpan her zaman suçludur deniyor ama bir araba boy farkla yan yana iki şeritte giden 2 aracı dününün herşey kuralına uygun, apaçinin biri geliyor aralarından makasla geçmek isterken arkadaki araba masak atana vuruyor. Burda suçlu yine mi masum olan?

• Arkadaslar yani öndeki araba derse bu benim arabaya zarar vermemişti ama arkadakinler carpınca zarar artı kusur benden kalkıyormu. Birde tutanaklarda yazılanlar sonradan değiştirile biliyormu
  • Hocam otobanda asgari hız yok mu ? Bende taksici suçlu.
  • Otoban değil hocam şehir içi ana yol bursayı bilirmisiniz bilmem almira balçığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_dewil

Otoban değil hocam şehir içi ana yol bursayı bilirmisiniz bilmem almira balçığı
    Lastikleri kilitleyecek kadar fren yapsaniz fren mesafeniz yariya iner. Bence takip mesafesini biraz sallamissiniz yoksa ben 60 metreye 30 metre birakan adam cok nadir görüyorum Türkiye yollarinda.(yaklasik 6 araba boyu=30 metre) Sehir ici istediginiz seritten gidebilirsiniz ve sehir icinde solunuzdaki arabadan hizlida olabilirsiniz. Otobanda bir tek soldaki trafigin daha hizli gitmesi olayi var.

Gecmis olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Friedrich Engels

Lastikleri kilitleyecek kadar fren yapsaniz fren mesafeniz yariya iner. Bence takip mesafesini biraz sallamissiniz yoksa ben 60 metreye 30 metre birakan adam cok nadir görüyorum Türkiye yollarinda.(yaklasik 6 araba boyu=30 metre) Sehir ici istediginiz seritten gidebilirsiniz ve sehir icinde solunuzdaki arabadan hizlida olabilirsiniz. Otobanda bir tek soldaki trafigin daha hizli gitmesi olayi var.

Gecmis olsun.

Alıntıları Göster
    Hocam 6 araba boyu zaten türkiye trafiğinde hiç olma ihtiali varmı ben normal 2 araba boyu fark bıraktım , senin dediğin gibi frene aniden yüklenseydim arkadaki araçlar beni pert ederdi geldikleri hızla çünkü arkama aynadan baktığımda benim kadar mesafe bırakmamışlardı.Sen yolda giderken böle bir kaza yaşasan 6 araba boyunamı bakacaksın.Öndeki araç lapin gibi fren yaptı.Bizde yaptık ama onun gibi aniden değil yaval yavaş arkadakiler sıkıntı yaşamasın diye.

• quote:

Hocam 6 araba boyu zaten türkiye trafiğinde hiç olma ihtiali varmı ben normal 2 araba boyu fark bıraktım , senin dediğin gibi frene aniden yüklenseydim arkadaki araçlar beni pert ederdi geldikleri hızla çünkü arkama aynadan baktığımda benim kadar mesafe bırakmamışlardı.Sen yolda giderken böle bir kaza yaşasan 6 araba boyunamı bakacaksın.Öndeki araç lapin gibi fren yaptı.Bizde yaptık ama onun gibi aniden değil yaval yavaş arkadakiler sıkıntı yaşamasın diye.

Alıntıları Göster
    Otobanda olduysa suç sizde olmaz. Otobanda emniyet şeridi harici durulmaz çünkü. Asgari hız 40 KM'dir ve 30 KM ile giden bir araca vurursanız atıyorum bu asli kusur size verilmez. Arkadan bile vursanız. Yanlış bilmiyorum umarım ama, otoban ve sol şerit ise -ki sol şeritte durmayı bırakın, sollama harici sol şeride geçilmez bile- durmuş bir araca çarpıyorsanız asli kusur vermemeleri lazım.

• Hocam otoban değil şehir içi ana yol otobanmı geçiyor ;) ben oyoban değil diyorum ama
  • quote:

Hocam otoban değil şehir içi ana yol otobanmı geçiyor ;) ben oyoban değil diyorum ama
    Zaten bu forumda kim kaza yapsa hata karşı tarafta oluyor...Bir tanede "kaza yaptım hata bendeydi" vs vs vs yazan görmedim...
  • Öle diyorsun da arkadasım kaza yapmanın şartları var ben kendime güvenmesem yarın trafiğe gidip kamera kayyıtlarını isteceğim. He deyip devam ederdi. Yoluma yanlış düşünceler içine girmeyin
  • quote:

Öle diyorsun da arkadasım kaza yapmanın şartları var ben kendime güvenmesem yarın trafiğe gidip kamera kayyıtlarını isteceğim. He deyip devam ederdi. Yoluma yanlış düşünceler içine girmeyin
    Kendiniz demişsiniz, 60km/h ile gidiyorum ve 2 araba boyu mesafe vardı diye buda yaklaşık 10m yapar...Siz ise hızınız ile saniyede 16m yol katediyorsunuz...Üstüne birde dörtlüleri yaktım diyorsunuz...Belki olay yarım saniyede oldu bitti, birde o sürede dörtlü yakmakla mı uğraştınız?...
  • Hocam iyi bir şöforseniz arkadakini uyarmak ana konu, ben böle durumlarda ilk arkadakini uyarırım çünkü araba otomatik direk fren yapmadım aralıklı fren yaptım. Öndeki durdu onun önündekiler hareket edip gitti adam zaten diyor bunu motoru çalışıyordu fakat kendi olduğu yerde kaldı. 10 cm daha önde olsa zaten vurmazdım ki ben sadece ona sürttüm arkamdaki araç çok hızlı gelip bana çarptı, onun çatpma etkisiyle benim ön ve adamın arkadındaki hasar artı. Hm değdirdiğim için ben orda tutanak tutmak zorundayım. Şimdi şöle olsa olay ben suçluyum adqm dursa hareket etse ve duranasam
  • quote:

Hocam iyi bir şöforseniz arkadakini uyarmak ana konu, ben böle durumlarda ilk arkadakini uyarırım çünkü araba otomatik direk fren yapmadım aralıklı fren yaptım. Öndeki durdu onun önündekiler hareket edip gitti adam zaten diyor bunu motoru çalışıyordu fakat kendi olduğu yerde kaldı. 10 cm daha önde olsa zaten vurmazdım ki ben sadece ona sürttüm arkamdaki araç çok hızlı gelip bana çarptı, onun çatpma etkisiyle benim ön ve adamın arkadındaki hasar artı. Hm değdirdiğim için ben orda tutanak tutmak zorundayım. Şimdi şöle olsa olay ben suçluyum adqm dursa hareket etse ve duranasam
    4lüleri neden yakıyorsunuz ki
    ani fren yapınca kendisi yanıyor zaten, yani günümüzdeki çoğu araç öyle
  • Yok hocam ben yakınca yandı
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.