Şimdi Ara

SoL HG255s routerı Bridge modunda kullanma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
4
Favori
12.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzaktan yönetim hariç aklıma ne geliyorsa yaptım bir türlü ip almadı. Akşam deneyeyim bakalım ne olacak.

Yok maalesef modem yine ip almıyor. Air ties e birşey yapmaya gerek yok sanırım, arkadaşın tl link modemi ile denedim sorunsuz çalışıyor ne hikmetse huawei de ip almıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei de dhcp kapatin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman şu şekilde deneyelim. Huawei'nin arayüzünden huawei'nin ip adresini airties ile aynı havuza gelecek şekilde değiştirin. (Airties 192.168.2.1 ile başlıyorsa, huawei'nin ip adresini 192.168.2.254 olarak değiştirin. Yani huawei'nin modem arayüzüne 192.168.1.1 şeklinde giriliyorsa, bu adresi 192.168.2.254 olacak şekilde değiştirin. Bu ayar huawei'nin arayüzünde nerede bilmiyorum ama olması gerekiyor.)

Huawei'nin dhcp sunucusunu kapatın. Airties'dan gelen ethernet kablosunu, huawei'nin herhangi bir ethernet portuna bağlayın. (Mavi port dışındaki 4 porttan birine) Bu şekilde internetin gelmiş olması gerekiyor. Olmazsa huawei'yi kapatıp açın, internetin gelmiş olması gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunları ilk önce denedim. Dhcp yide kapattım yine olmadı. Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi sizin dediğiniz uzaktan erişimi kapatmadan denedim bunları yine netden root şifresini alıp denedim, Fw güncellemesi de yaptım kullanıcı adı hala ve arayüz şifresi hala süperonline. O değilde bunu uygun olduğundan letgo dan aldım ona yanarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Bunları ilk önce denedim. Dhcp yide kapattım yine olmadı. Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi sizin dediğiniz uzaktan erişimi kapatmadan denedim bunları yine netden root şifresini alıp denedim, Fw güncellemesi de yaptım kullanıcı adı hala ve arayüz şifresi hala süperonline. O değilde bunu uygun olduğundan letgo dan aldım ona yanarım.
    Biryerde yanlis yapiyorsunuz ben kullandim kopru modunda bi problem yasamadim

• Ayni problem, bende de var. Elimde kalan HG255s i, evsahibinin modeminden çektiğim kabloya takip acces point olarak kullanmak istiyorum. Ne yaptiysam olmadi. Yok mu bu isi çözen, ustadlar bir yardim edin..

• ben yaptım bunu tek püf noktası modemlerden birini 192.168.1.1 diğerini 192.168.2.1 yapmak ve köprü moduna getirmek.
  • Arkadaşlar çözdüm, Allah belasini versin bu modemin. Wan ayarlarinda ip modunda iken internet ışığı yaniyordu zaten ama wifi den bir türlü giremiyordum. Sonra dur sunu bir akilli tvye bagliyim internet e girecek mi dedim.aninda girdi. Sonrada arastirirken okudugum wifi ssd degistir aklima geldi, zaten kopruleme sayfasinda ssd1 pasif oluyordu oynama yaptirmiyordu. Ssd2 yi actim ona baglandim. Veee onca bosa ugras sonunda internetim geldi ksxjsjaljwvskd....
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Hocam müdahale pek sorun değil. Ne zaman müdahale ettikleri belli olmuyor. Port kitleme olayını sadece direkt pc'ye bağlayanlar yaşadı. Başka router'a bağlayanlar yaşamadı. İsteseler onu da yapabilirler ama şimdiye kadar başka router kullananlarda bir sorun olmadı. Yıllardır sorunsuz kullananlar var.

Yukarıda iptv ayarları var. Kendi router'ınıza bu iptv ayarlarını girdiğinizde de superonline'ın router'ına gerek kalmadan kullanabiliyorsunuz. (Vlan id = 103, priority 4) Iptv'de son zamanlarda sorun yaşayanlar da olmuş, eksik kanal gösterme gibi ama uzun süredir sorunsuz kullananlar da var. Superonline'ın iptv'de neyi kontrol ettiği bilinmiyor.

TR-069'u kapatın. Bakım kısmından uzaktan yönetimi kapatın. Uzaktan müdahale edemez superonline. Bunları yaptıktan sonra yukarıdaki şekilde bağlayınca sıkıntısız çalışacağını düşünüyorum.
    SOL dan gelen hattı başka router a bağlarsan şifreyi bilmiyorsan çalışmaz , yıllardır kullananlar var demişsin de , hattı önce bilgisayara bağlayıp şifreyi alman lazım , sonra kendi router ını bağlayacaksın SOL hattına. Şifreyi almadan nasıl kendi routerlarını yıllardır kullanıyorlar anlamadım.... Şifreyi almayı daha önce denedim ben , bilgisayara bağlayıp , port kitlendi ve modem bozuldu. portu kitlemeden şifreyi almanın bir yolu varsa onu rica edeyim , linux makina demiş biri ama emin değil gibime geldi o arkadaş...

• xdslx X kullanıcısına yanıt
    yıllardır kullanan var hatta ilk yıllarda kendisi veriyormuş... şifre ve kullanıcı adını sms ile yolluyorlardı... şifre bendede var ama VoIP destekli uygun router olmadığından başka router kullanmıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdslx

SOL dan gelen hattı başka router a bağlarsan şifreyi bilmiyorsan çalışmaz , yıllardır kullananlar var demişsin de , hattı önce bilgisayara bağlayıp şifreyi alman lazım , sonra kendi router ını bağlayacaksın SOL hattına. Şifreyi almadan nasıl kendi routerlarını yıllardır kullanıyorlar anlamadım.... Şifreyi almayı daha önce denedim ben , bilgisayara bağlayıp , port kitlendi ve modem bozuldu. portu kitlemeden şifreyi almanın bir yolu varsa onu rica edeyim , linux makina demiş biri ama emin değil gibime geldi o arkadaş...

Alıntıları Göster
    Superonline ilk çıktığı dönemde şifreyi sms ile veriyordu. Daha sonra bunu kaldırdılar. Hg253s verdikleri dönemde de şifreyi almak için forumda çeşitli yollar vardı. Şifreyi aldıktan sonra yıllardır sorunsuz biçimde kullananlar mevcut.

Hg255s ya da zte için şu mesajı izleyerek alabilirsiniz, en kolay yöntem bu:

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=132525933&fromzero=yes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 24 Mart 2019; 21:58:39 >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    sağolun dostlarım , kaç yıl sonra olayı çözdüm sayenizde , çok mutlu oldum .
    bi soru daha , gelen hatta dell sonicwall takmayı düşünüyorum , çalışırmı ?
  • Cihaz hakkında bir bilgim yok hocam, çalışır mı bilmiyorum.

• zaq999 kullanıcısına yanıt
    Burdaki yöntemleri yaptığımda;

1- Telefon meşgul çalıyor ve ışığı yanıp sönüyor.
    2- WR841HP üzerinden Huawei'ye bir türlü ulaşamadım.

yardımcı olabilecek var mı?
  • WR841HP den 5060 portu açmayı dene, birde hala olmuyorsa hg255s de nat kapatıp bir dene üsttekilere ek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

WR841HP den 5060 portu açmayı dene, birde hala olmuyorsa hg255s de nat kapatıp bir dene üsttekilere ek.
    Deniyorum hocam şimdi. Bilgilendiririm.
  • zaq999 kullanıcısına yanıt
    Hocam özetlemem gerekirse.
    SOL kullanıcı adı ve şifremi biliyorum.
    Reset atıp, ONT'ye bağlamadan Root ile DNS ayarı ve uzaktan erişimi kapattığımda da doğal olarak ayarları çekemiyor ve telefon çalışmıyor. Işığı bile yanmıyor Hg255S üzerinde.

Tp-Link WR-841HP v2 ile Mac clone yapsam dahi IP alabiliyorum ve stabil şekilde internete girebiliyorum.

WR841 üzerindeki herhangi bir lan portundan HG255s Wan portuna girdiğimde Internet ışığı sabit kalıyor, telefon ışığı yanıp sönüyor. WR841HP içinden de HG255s 'in IP aldığını görüyorum ve HG255s'te aynı IP'yi göstermekte.

Fake root ile de birşeyler denedim ama nafile.

Sizin öneriniz ile WR841 üzerinde Virtual Server altında HG255 IP'sinde 5060 portunu açtım, HG255 WAN_INTERNET içinde NAT kapadım. (HG255s içinde DHCP sunucu da kapalı.)

Bu şekilde köprülemede HG255 üzerindeki lan portları kullanılamıyor mu? (Bu ekstra merak ettiğim bir soru)

Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

WR841'i ana router, anladığım kadarı ile de VOIP için HG255s'i tutmam gerekiyor. Ama başaramadım.

• hg255s tüm ayarlarını sol otomatik yaptıktan sonra cihazı resetlemeden fake root girşi yaparak ayarları değiştirmen gerek öbür türlü tel ayarları yapılmadığından kullanılmaz.

WR-841HP 5060 portu açıp (5060 hem wan çıkışına hemde hg255s ip sine)

WAN_INTERNET düzenle , bağlantı tipini PPOE den IPyönlendirme (ip) alın

bu şekilde deneyin

olmazsa uste ki ayara ek çift nat olduğundan gh255s te WAN_INTERNET düzenle nat kapalı şeçin deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.