Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Sokaktan Kedi Aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22
Cevap
0
Favori
1.167
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Sokaktan Kedi Aldım
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5084 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tipsiz_Tatlı_Karakter

hmm bir video izlemiştim hocam. Videoda pişmiş ve çiğ et parçaları karışık halde iken kedi çiğleri seçip yiyordu ondan sordum.
    çiğeri cok sever kediler birde sosisten iyi anlar eğer 3 liralık adi bir sosis atarsan önüne yemez
    |
    |

Orijinalden alıntı: ksk_mehmet

Sikinti su ki; insanlar bir heves boyle hayvanlari aliyor. Sonra sikilip sokaga atiyor. Eve alismis kedi dogal olarak disarida yasayamiyor ve sikinti cekiyor. Sonunda sa oluyor. Bu tur isleri bilincli yapiniz lutfen. Anlik karar veya heveslerle degil.
    👏 👏 👏 Sizi tebrik ediyorum bunu anlasak zaten olay bitecek evet kediler çok tatlı sevimli vs ama bir hevesle sokaktaki her kediyi eve alıp sonra bakamayınca sokağa salıyolar o hayvan sokağa kolay kolay alışamıyor tekrar...Bir kez değil bin kez düşünmek lazım inşallah konu sahibi arkadaş da hevesle almamış ömürlük almıştır eğer bırakmaya niyetinz varsa kısa sürede alışmadan bırakın bahçeniz varsa uygun orda da bakabilrsnz.Ayrıca pis olabilir önemli değil sakın yıkamayın çok çabuk üşütüyolar kedi yıkanmaz o yalanarak temizler eğer üstünde çıkmayan boya veya yapışkan bir şey varsa ıslak bir bezle silip kurulayabilrsinz ama suyun altına direk tutmayın zaten her yerinizi çizer:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    557 Mesaj
    Merhaba, öncelikle tebrik ederim.
    Ben de yaklaşık 9 ay önce sokaktan sizin kediniz kadar bir kedi aldım. Evde bakıyorum. Öncelikle zorlu bir süreç sizi bekliyor bilginiz olsun. Evde kedi bakmak çok güzel yalnız bir o kadar da zor bir iş. Çocuk gibi.. Her işinizi, her şeyinizi kediye göre ayarlamak durumunda kalıyorsunuz.
    Evden uzun süre ayrılamazsınız. En fazla 1 gün... 2 günden fazla eve gelmeyecekseniz birilerine bırakmak durumundasınız...
    Tüm bunların yanında onların sevgisi paha biçilemez...
    Gelelim dışarıdaki seslere tepki olayına, asla ve asla dışarıdaki seslere tepkisi bitmeyecek :)
    Benim kedi pencerede kuş görüyor koşarak gidip atlıyor, aşağıda kedileri görüyor onlara sürekli miyavlıyor...
    2-3 kere dışarı saldım gezip gelsin diye, hayvan diğerleriyle oynamaktan, onlarla koşturmaktan o kadar mutlu oluyor ki..
    Yalnız benimki idrar yollarından sürekli rahatsızlık geçirdiği için dışarı salamıyorum.
    Şu an sırtında da açık yarası var. İğne olduğu yer alerji yaptı, o yüzden gezip gelmesi için bile bırakamıyorum.

Kakasını kontrol edin, özellikle kaka yaparken dikkatlice bakın, içinde kurt var mı diye. Zaten belli olur. İç parazit iğneleri biraz hikaye, eğer bağırsaklarında kurt var ve yumurta bırakmışsa, iğneler yumurtaya bir şey yapmıyor, iç parazit hapı içirmek zorundasınız böyle bir durumda. Parazit varsa karnında şişlik vs de olur.
    Bizim kedinin karını davul gibiydi, iş bilmez veterinerler yüzünden hayvan epey çekti, en sonunda hap yutturduk da kurtlardan kurtuldu...
    Soracağınız herhangi bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım. 9-10 ayda epey tecrübe edindik kedi konusunda...
    sokakta da 10-12 tane kedi bakıyorum, 2 tane de köpek :D
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
google reklamları
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,170
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.