Şimdi Ara

sokak kopegi burun kanamasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba, 10-12 yaslarinda disi sokakta yasayan kopegimiz 10-15 gunde bir siddetli burun kanamasi yasiyor. yaklasik 6 ay once barinaktan gelenler ic parazit olabilecegini soyleyip uyuz ilaci vermislerdi bir sure kanama yasamadi. 10 gun once burnu kanadiginda veterinerden ic parazit icin 2 farkli ilac aldik verdik ama bugun yine burnunun kanadigini gorduk. etrafinda veteriner tanidigi olan veya kendisi veteriner olan var ise sebebi ne olabilir hangi ilaci kullanmamiz gerekiyor acaba ? veterinere goturemiyoruz gelmiyor, barinak imkanlarininda yasadigim yerde zayif oldugunu bildigimizden ilk once kendimiz guvenilir bir tedavi yontemi bulabilirsek uygulamak istiyoruz.

• Test yapılması gerekiyor. Benim de köpeğimin başına benzer bir durum geldi. Tabii her burun kanaması aynı şey değil ama geçen sene yazın, durduk yere burnu kanamaya başladı. Köpeklerde burun durduk yere kanamıyor. Mutlaka ciddi bir durum var. Benim köpeğimde erlişya ve leismanina adlı iki hastalık teşhisi konuldu. İlki keneden bulaşıyormuş, ikincisi tatarcık sineğinden. İkisi de kan paraziti. Oluk oluk kanıyorsa erlişya olasılığı daha yüksek, onun belirtilerinde yazıyor. Leishmania olan hastalık çok daha başka belirtilerle başlıyor, çok ilerleyince kanama olabiliyor ama yara kanaması şeklinde. Erlişya'nın tedavisi var ama diğerinin yok. İlaçlarla baskılanıyor. Ben de veterinerlere götürmek konusunda çok sıkıntı yaşıyorum ama veteriner görüp hazır terstlerden yapması gerekiyor. Durumun iç parazitten olduğunu sanmıyorum yani.Tabii ki başka nedeni de olabilir, o yüzden test şart.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.