Şimdi Ara

## Şok: GeForce 8600GTS X1950XTX'den %50 Daha Hızlı ## (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
50.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi benım ınanasım gelmedı acıkcası thg nın ekran kartı lıstesıne gırdım buradakı puanlarla alakası yok bu 8600gts ın 8800gts 320 nın neresınde durucak pekı onundemı arkasındamı bı yere bakıon 8600 ucmus gıtmıs baska yere bakıon daha altlarda bı o gecıo bı o gecıo bu kart cıkasıya kadar ben artık hıc bırseye ınanmam cıkar alır bırılerı test eder ok derım gerısı yalan sımdılık ınsan hangısıne ınanacagını sasırıyo be

allah aşkına thg nın yaptıgı 3d mark 06 puanlamalarına bakın 8800gtx 8800gts ve x1950xtx nerlerde puanlar neredeyse yarı yarıya ılk sayfadakı ss lerle alakası yok.. 8800gtx 12,000 kusur puan almıs 3dmark06 dan fx57 nın haberınde ılk ss te. thg nın yaptıgı testte 4,300 puan almıs hangısıne ınanayım sımdı ben 3 kat fark var ayıp gunah ya bu kadar olmaz koptum wala

http://www.thgtr.com/graphic/charts/index.html?model1=608&model2=606&chart=224

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seldom Seen Kid -- 4 Nisan 2007; 16:46:19 >

• Arkadşalar zaten bir ürün tercihi sırasında objektiflik ve doğru sonuca ulşaabilme adına en az birkaç farklı kaynaktan çeşitli bilgi ve skor karşılatırması yapmak en doğru olanıdır. Kart zaten elimize geçtiğinde biz DH olarak detaylı bir incelemesini yaparız.

Şimdilik amacımız, farklı kaynaklarca yapılan ilk test sonuçları üzerinden beyin fırtınası yapabilmek. Kartlar piyasaya çıktığında zaten neyin ne olduğu anlaşılacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Arkadşalar zaten bir ürün tercihi sırasında objektiflik ve doğru sonuca ulşaabilme adına en az birkaç farklı kaynaktan çeşitli bilgi ve skor karşılatırması yapmak en doğru olanıdır. Kart zaten elimize geçtiğinde biz DH olarak detaylı bir incelemesini yaparız.

Şimdilik amacımız, farklı kaynaklarca yapılan ilk test sonuçları üzerinden beyin fırtınası yapabilmek. Kartlar piyasaya çıktığında zaten neyin ne olduğu anlaşılacak.

Noktayı koymuşsun hocam eline sağlık
  • eğer 8600gts bu skorları elde ettiyse bu kartta iş var
  • quote:

Orjinalden alıntı: rap_üstad

testler şaka gibi.keşke 8800gts de teste katsalarmış

8600 gts yi öyle bi overclock etmişler ki... zannımca o hızlar ile 8800 gts yi bile geçer. geçmese bile yakalar kanaatindeyim (tahmin olarak söylüyorum tabiki)
  • ati nin başı ciddi manada dertte
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: hicks

Merhaba,

G84-400 GPU'sunun (bilinen adıyla 8600GTS'in) standart hızları Cebit'te 675MHz ve GDDR3 2000MHz olarak açıklandı. Screenshotlarda GPU'da %45 RAM'lerde ise %26 OC var... Standart bir kartın bu kadar OC olması ve bu skorları alması mümkün değil. Kaldıki SS lerde %50 fark olan hiç bir grafik de yok...

Teşekkürler,

Hicks

Testlerin doğruluğu yada yanlışlığı tartışılabilir ama %50 fark gösteren grafik olup olmadığı tartışılmaz,

Merhaba,

Göz kararı karşılaştırmıştım bu bir SS i kaçırmışım şimdi hesaplayınca sadece 1 SS'in %50'yi sağladığını gördüm, bu yanlışlık için özür dilerim...

Bu testte çok ilginç bir şeyler var hadi diyelim 8600 OC'lu falan da 8800GTX ile X1950XTX arasında da bu kadar fark yokki. Bu abi 2D modunda falan test etmiş olmasın X1950XTX'i ?

Teşekkürler,

Hicks

• Hey Maşallah. Ezip Geçmiş bee. Sol şeritten hızla geliyor nVIDIA...
  • Valla çok güzel bir haber bende tam PC topluyordum.Bu sene benim senem oldu valla gerek işlemci gerek ekran kartı.Neyse gelsin bakalım
  • vay be oooooo
  • jason B ye aynen katiliyorum nasi dayamislar 1000 lere mhzleri
    benim icin onemli olan Oc siz testler egere 1950XTX i nitrojenle oc yaparsaniz 8800GTX de 8900GTX de 8900GX2 de yer
    bunlar bir 8800Gts kunlanicisi olarak dusuncelerim
  • Manyak ya bide x1950pro nun fiatıyla aynı.. 2-3 Ay sonra bu kartın agp si çıkarsa onu alacagım..
  • ati yi gormeden ben bu nvidia 8xxx serisine performanslı demem atide dx 10.1 destegide olıcakmıs galıba duyduguma gore oyle soyluyordu bazı arkadaslar dx10.1 varsa ati alırım yok 10 varsa performansına gore 2 sı arasında secım yaparım taraf tutmak pek mantıklı gelmıyor ama nedense ıcımde ati nvidiaya buyuk bır vurgun yapıcakmıs gıbı bır hıs var x2xxx serisi ile
  • Bukadarda olmaz. Çok fazla fark.
  • quote:

Orjinalden alıntı: engineer97s

quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

expander görmesin

Expander kartları 2. elde takasa koydu bile

takasta yorum da yaptırmıyor kimseye.

• ya bi netleştirsinler artık 8600 fikrim değişebilir
  • En iyisi Piyasaya çıkınca değerlendirmek
  • Bu test baştan aşağıya fake kokuyor.Öncelikle 8800 x1900xt ye öyle bir fark atamazken 128bit bir kartı bunu nasıl becerebildi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuncaysanli

testler uyduruk herşeyden önce x1950xtx ile 8800gtx arasında o kadar fark yok.

aynen.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.