Şimdi Ara

Snapdragon 835 ve 8GB RAM'li OnePlus 5, Amazon'da ortaya çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Kendini dev aynasında görmek böyle bir şey sanırım. Kimse senin iPhone 7 Plus çalması telefonuna 650 dolar vermez. O parayı verene kadar üstüne koyar S8 alır.

galaxy S8 in satış fiyatı 799 € / kaynak saturn

€ kuru 4 TL / kaynak serbest piyasaya göre ben düzledim.

3196 TL

one plusa iphone 7 plus çakması demişsiniz;

Iphone 7 plus'un satış fiyatı 1009 € / kaynak saturn

4036 TL

One plus için 650 Dolar fiyat çekilmiş / kaynak burası

$ kuru 3,55 / kaynak serbest piyasaya göre ben düzledim

2308 TL

Yani iphone 7 alacağıma üstüne koyar 2 tane one plus 5 alır birini satar birini kullanırım.

Samsun S8 alacağıma 1 tane one plus alırım, 1000 TL cepte.

One plus ilk çıktığında çok dalga geçmiştim, bu ne ya diye, bir arkadaşım İstanbul'da almış telefonu geldi kurcaladım, bende HTC m9 vardı yemin ederim üzerine para teklif edip takas teklif ettim çocuk yemedi. telefon hızlı, akıcı, sağlam ve en önemlisi kaliteli duruyor.

One plus 5 te öyle olursa fiyatını hak eder, iphone u bir kenara bırakıyorum, aynı özellikli samsung'a neden 888 TL fazla para vereyim ki?

• quote:

Xiaomi candır. Mi 5 aldık harika bir telefon. Mi 6 varken buna para vermek enayilik olur.

Kesinlikle katılıyorum hocam, bu fiyatları kesinlikle haketmiyor. Piyasada neden bu kadar tutulduğunun hatırlatılması gerekiyor. Az daha zorlasa İp7+'a kafa tutacakmış fiyat konusunda...

@lamettrie

Oneplus gerçekten bu fiyattan gelirse; neredeyse 2 Adet Xiaomi fiyatına 1 Adet Oneplus alınacak. Xiaomi telefona zarar gelirse, at yenisi al durumu bile olabilir... Ayrıca biraz daha yukarda S8 dururken neden Oneplus alacak son kullanıcı?

@WoXeD

Hocam bizim karşılaştırdığımız Nokta fiyatı. Sizde önceki mesajınızda bu fiyata alınmayacağını söylüyorsunuz; sonrasında Oneplus'ın yazılım desteğinin ön planda olduğunu söylüyorsunuz.

Aynı fiyat segmentinde olursa; Oneplus daha mantıklı derseniz anlarım tabiki; Xiaomi'ye göre üstünlükleri var. Fakat iş neredeyse 2 kat fiyata geldiği zaman, kimse yazılım desteğini falan görmez.

Sizinde dediğiniz gibi S8'de bilinirlik var; bu fiyatlara çıktıktan sonra biraz daha yukarısına S8 almak, son kullanıcı için çok daha mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

quote:

Kendini dev aynasında görmek böyle bir şey sanırım. Kimse senin iPhone 7 Plus çalması telefonuna 650 dolar vermez. O parayı verene kadar üstüne koyar S8 alır.

galaxy S8 in satış fiyatı 799 € / kaynak saturn

€ kuru 4 TL / kaynak serbest piyasaya göre ben düzledim.

3196 TL

4036 TL

One plus için 650 Dolar fiyat çekilmiş / kaynak burası

$ kuru 3,55 / kaynak serbest piyasaya göre ben düzledim

2308 TL

Yani iphone 7 alacağıma üstüne koyar 2 tane one plus 5 alır birini satar birini kullanırım.

Samsun S8 alacağıma 1 tane one plus alırım, 1000 TL cepte.

One plus ilk çıktığında çok dalga geçmiştim, bu ne ya diye, bir arkadaşım İstanbul'da almış telefonu geldi kurcaladım, bende HTC m9 vardı yemin ederim üzerine para teklif edip takas teklif ettim çocuk yemedi. telefon hızlı, akıcı, sağlam ve en önemlisi kaliteli duruyor.

One plus 5 te öyle olursa fiyatını hak eder, iphone u bir kenara bırakıyorum, aynı özellikli samsung'a neden 888 TL fazla para vereyim ki?

Xiaomi Mi6 ilede durumu kıyaslar mısınız? Çin satış fiyatı üzerinden tabiki; tutupda Mi6'yı 450-500 dolar göstermeyin

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    quote:

Fiyat düşük olunca telefonun şekli şemali değişmeye mi başlıyor? Ben bakıyorum da değişen bir şey göremiyorum şahsen. Hâlâ iPhone 7 Plus çakması olarak duruyor. Belki benim gözlerim bozuk olabilir diyeceğim ama diğer arkadaşlar da benimle aynı şekilde düşünüyor.

İkincisi yazılım konusunda haklı olabilirsiniz belki ama GSMArena'ya baktım hiç de öyle değil. Yanlışsa da tabi sitenin kusuru diyeceğim. O yüzden bu yazdığımı ona dayanaraktan yazıyorum ve eğer Nougat güncellemesi geldiyse bu kısmı yazmadım sayın. Henüz iki yılı doldurmamış OnePlus X (2015 Kasım) ve OnePlus 2 (2015 Ağustos) Nougat güncellemesini almamış görünüyor. Ki Nougat çıktığında daha bu telefonlar bir yılı yeni doldurmuşlardı. Nougat 2016 son çeyreğinde çıktı ve çıkalı neredeyse yıl olacak ama ne hikmetse yazılım güncellemesi ile övünülen firma sadece bir büyük güncelleme sunmuş. Lollipop'tan Marshmallow'a güncellenmiş görünüyor. E bu adamların yaptığını Samsung da yapıyor. Hatta daha fazlasını yapıyorlar. Bunların döneminde çıkmış olan S6 Nougat güncellemesini yanlış bilmiyorsam şubat ayında almış olması lazım. Bu telefonlar daha hâlâ güncelleme alacaklar.

http://m.gsmarena.com/oneplus_2-6902.php

http://m.gsmarena.com/oneplus_x-7630.php

http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-6849.php

1000 TL cepte ama sadece bir yıllık bir güncelleme için kimse o kadar parayı marka bilinirliği dahi olmayan telefona vermez. Kötü telefon mu hayır. Ama resmi giriş yapmamış bir telefona bu kadar para vermek çok da kârlı bir yatırım olmaz. Ki yurtdışından alınan iPhone da aşağı yukarı benzer fiyatlarda ve üstelik 1 yıl uluslararası garanti sunuyor. Benim tepkim sadece fiyatını haketmediği yönünde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• One plus 3 kullanıcısı olarak

Benim telefondan beklentim çok çok basittir. Takılmasın donmasın çökmesin antik kuntik özellikleri olmasın

Bu kriterlerde mi6 kesinlikle uymuyor zaten 5.5" ile 5.15" arasında ciddi fark var mi 6 ve op5 kıyası o kadar saçmaki.

Mİ6 plus çıkar o zaman f/p olarak yarışır mı diye bakarız. Birde şu var mi6 lansman fiyatı 350 usd ama piyasada 500-480 usd civarından ucuz satan yok yani karaborsa

Yani bu durumda biz her iki telefonuda 600 usd civarında satın alabileceğiz. +- küçük farkı dikkate almıyorum

unutmadan şu linkide paylaşayımda şu antik kuntik özellikler telefonu nasıl etkiliyormuş görelim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• NErde öyle iki katı fiyatlar anlamadım. mi6 nın dengi one plus 5. Şu an Türkiyede mi6 2000-2100Tl arasında satılıyor. One plus da gelse 2300-2500Tl filan olur heralde.
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    ben yinede 650 dolar gibi bi fiyat görüceğimizi sanmıyrum.özel versiyon vs olabilir anca.
  • Herkesin büyük bir merakla beklediği piyasayı yerinden oynatacak telefon

ONEPLUS 5

Donanım konusu bir yana (zaten haftalar öncesinden belliydi) bu telefonun en flaş özelliği , fark yaratacak asıl çarpıcı yanı muhteşem olması beklenen KAMERASI .

NEVER SETTLE

Herkes onu konuşuyor, onu merak ediyor.ONEPLUS firması çok iddialı açıklamalar yapıyor bu konuda.Bizim editör ise hiç oralı değil maalesef.Ivır zıvır her şeyi yazmış da yazmış.Doğru düzgün bilgi yok resim yok kamerayla ilgili.Çok özel bir çalışmanın ürünü olacak bu telefonun kamerası.
    Kamereda Sony IMX398 sensor, 1.12 micron. f/1.7 Dual Pixel Autofocus var.

Zaten bu işlemci muhabbetleri saçma sapan bir hal almaya başlamıştı.Bana göre bir telefonda esas fark yaratacak unsurlar

Ekran paneli
    Tasarım
    Kamera ve ses donanımı
    Batarya

Zira sd820 ya da sd835 çok da önemli bir anlam ifade etmiyor benim için.

Kamera konusuna dönersek yakında çıkacak olan bir diğer telefon da OPPO R11 .Sessiz ve derinden geliyor.O da muhteşem bir telefon olacak.Kamera özellikleri mükemmel.Bu iki telefon kamera özellikleri bakımından rakiplerine baya bir fark atacak öyle görünüyor.

Fiyat konusuna değinecek olursak eğer...İşte orası biraz karışık.Piyasada dolaşan tahmini fiyatlar.

4gb ram 64gb hafıza 440$--470$. Yalnız bu seçenekle gelmeyebilir deniliyor.Bana göre bu şeçenek mükemmel tam bir f/p

6gb ram 64gb hafıza 500$--550$.

8gb ram 128gb hafıza 650$...

ONEPLUS 5 KAMERA ÇEKİMLERİ (tek kelimeyle olağanüstü)

Snapdragon 835 ve 8GB RAM'li OnePlus 5, Amazon'da ortaya çıktı

• arkadaş özgün tasarım yapmak bu kadar mı zor . bildiğin rezillik....

• OnePlus'ın efsane tasarımları vardı. Ne oldu da iPhone'a baktılar?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.