Şimdi Ara

Sn0wbreeze 2.2 çıktı (BB koruyarak iOS 4.2.1 güncelleme işlemi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bununla custom fw oluşturan varsa notifications lar çalışıyormu? çalışmıyorsa uğraşmıyım
    edit:basebandi update etme diyince hacktivation olmuyormuş o zaman gerek kalmadı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takao -- 16 Şubat 2011; 19:59:34 >
  • Snowbreeze 2.2'de 'Baseband Preservation Modu' secersem, activation secenegi cikmiyor. Expert modu secersem ise baseband'i koruyup korumadigindan emin degilim. Telefonum AT&T locked oldugu icin activasyona ihtiyacim var. Lutfen bilgi verirmisiniz?

Telefonum, Iphone 3GS 3.1.3, bb 5.12.1, newbootrom, jailbreak spirit & unlock ultrasn0w. ve AT&T locked.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balgat1167 -- 16 Şubat 2011; 23:16:28 >
  • olmuyor bir türlü gecemedim aktive ekranini simdide baska pc de denedm uploading ram disk ekranini gectim ama telefon acilmiyor elmada takili kaliyor üstünede su yüklenirken dönen zimbirti geliyor kafayi yiyecem
  • arkadaşlar takılmasının sebebi antivirustur
  • Sn0wbreezede mod secme ekraninda baseband preservation mode sectiginiz zaman altta cikan uyariya dikkat edin:
    http://www.dkszone.net/wp-content/uploads/2010/12/Sn0wbreeze_2.2_jailbreak_4.2.1_baseband_preservation_mode.jpg

Sadece bu modda degil, diger 2 modda da (simple ve expert) baseband korunuyormus yani endise etmeden expert modunu da kullanabilirsiniz bu durumda ve bb koruma, install cydia, hacktivation seceneklerini ayni custom fw ye atarak redsn0w ile ugrasmak zorunda kalmazsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

Sn0wbreezede mod secme ekraninda baseband preservation mode sectiginiz zaman altta cikan uyariya dikkat edin:
    http://www.dkszone.net/wp-content/uploads/2010/12/Sn0wbreeze_2.2_jailbreak_4.2.1_baseband_preservation_mode.jpg

Sadece bu modda degil, diger 2 modda da (simple ve expert) baseband korunuyormus yani endise etmeden expert modunu da kullanabilirsiniz bu durumda ve bb koruma, install cydia, hacktivation seceneklerini ayni custom fw ye atarak redsn0w ile ugrasmak zorunda kalmazsiniz :)

Tesekkürler oraya hic dikkat etmemisim ayrica cözümü yinede bulmustum redsnowla olmamasinin sebebi redsnowdan önce greenpoisonla jb yapmamamdan kaynaklaniyormus sorun cözülmüstür.

• peki arkadaşlar bununla jb yaptıktan sonra, şu anda jbli olan iphone 3gs ver: 4.0 ı tekrar unlock yapabilecekmiyim...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m3lijh
    peki arkadaşlar bununla jb yaptıktan sonra, şu anda jbli olan iphone 3gs ver: 4.0 ı tekrar unlock yapabilecekmiyim...?

Bb korunacagi icin unlock yapabilirsin dostum...
  • YAPTIM OLDU ARKADAŞLAR. HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR. ÇOK BASİT SİZE VERİLEN YÖNERGELERİ TAKİP EDİN YETER.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

quote:

Orijinalden alıntı: m3lijh
    peki arkadaşlar bununla jb yaptıktan sonra, şu anda jbli olan iphone 3gs ver: 4.0 ı tekrar unlock yapabilecekmiyim...?

Bb korunacagi icin unlock yapabilirsin dostum...

Çok teşekkür ederim arkadaşım... deneyeceğim. Nasıl olsa SHSH kaydı var :)
  • push notifications cozumu icin;

cydia source
    http://cmdshft.ipwn.me/apt

Push Doctor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrapengu -- 18 Şubat 2011; 16:37:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrapengu
    push notifications cozumu icin;
    cydia source
    http://cmdshft.ipwn.me/apt
    Push Doctor

facetime aktif olmuyor bu seferde (tlf yurtdisi simkilitli) facetime i nasil aktif edebilirim? waiting for activation diyip kaliyor.
    saygilarimla.

• Arkadaşlar, halletmiş bulunmaktayım, baya zamanımı aldı ama genede yaptım eğer istenilen DFU moduna alamazsanız telefonu, ih8sn0w un yayınladığı iREB i ih8sn0w.com dan indirin ve olacaktır...
  • Yurt Dışından gelme 4.1 JB'li 2.10.04 Baseband'a sahip olan birileri anlatılan yöntemi deneyipde başarıya ulaşan arkadaşlar mı? Malum aktivasyon gerekiyor ve baseband olayı korkutuyor herkesi..
    Yukardaki özelliklere sahip olup deneyen ve bb yükseltmeden hazır jb li moda ve aktivasyon istemeyen restore icin seceneklerden simple modu'mu sectiniz?
  • Sn0wbreeze 2.2.1 az önce yayınlandı arkadaşlar. Verizonda yaşanan sorun ile windows ile alakalı küçük bir düzeltmenin yapıldığı son olarak da ibook uygulamasında bazı cihazlarda yaşanan sorunun 2. düzeltmesini içeren sürümüdür. İndirmek için sitesinden anlatım içinhttp://www.mmcn.org/iphone/sn0wbreeze-22-ile-custom-ios-421-firmware-nasil-hazirlanir.html linkten takip edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joshua41

Yurt Dışından gelme 4.1 JB'li 2.10.04 Baseband'a sahip olan birileri anlatılan yöntemi deneyipde başarıya ulaşan arkadaşlar mı? Malum aktivasyon gerekiyor ve baseband olayı korkutuyor herkesi..
    Yukardaki özelliklere sahip olup deneyen ve bb yükseltmeden hazır jb li moda ve aktivasyon istemeyen restore icin seceneklerden simple modu'mu sectiniz?

Benimde 4.1 JB'li 2.10.04 Baseband cihazım vardı düne kadar.
    Artık 4.2.1 JB'li 2.10.04 Baseband cihazım var. Snowbreeze kullanarak 4.2.1'e geçtim. Simple mode kullandım. Cydia ve aktivasyonla uğraşmadım yüklü olarak geldi.
    En güzelide BB yükselmedi.

• 4.1'den 4.2.1'e sorunsuz baseband yukselmeden geçtim, 2 şey farkettım şuana kadar telefon eskisine nazaran daha bir hızlı ama şarj olayında eskiye nazaran daha kötü.. Yani şarjı hızlı tükeniyor.. Sadece bendemi böle yoksa?
  • bu sekilde guncelleme yapilan yurtdisi simkilitli telefonda facetime ozelligini aktif edilebiliniyor mu?
  • Iphone'uma format atarken usb kablosu bilgisayardan çıktı ve ekranda apple simgesi kaldı kapatıp açmayı denedim olmadı,yani dondu ne yapabilirim? Aciiil olarak yardımmmmm!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flower22
    Iphone'uma format atarken usb kablosu bilgisayardan çıktı ve ekranda apple simgesi kaldı kapatıp açmayı denedim olmadı,yani dondu ne yapabilirim? Aciiil olarak yardımmmmm!!!

Hocam benzer sorunu olan 1-2 arkadas gormustum. Dfu moduna alarak tekrar restore yaptilar. Yani sn0wbreeze ile dfu moduna almayi deneyin bakalim..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.