Şimdi Ara

Smps Arzası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

elimde bir adet smps led trafosu diye geçen devre var 12V 8A,

şebeke girişinde güç var mosfet e kadar voltaj ama geliyor sonrası yok Mosfet CS8N60F 8A 600V 20100CT shotky ve mosfet sağlam kontrol ettim mosfetin orda çöküyor voltaj ve 300 Volt gerilim geliyor mosfetin gate ve source bacaklarına ve voltaj ilk resimdeki işaretlediğim 2 dirençte çöküyor "(dirençler aynı renk resimde tam gözükmemiş sadece)" ve ölçtüm açık devre gözüküyor bir değer yok yani ama yanık değil bunları değiştirdiğim zaman o ( 300V gerilim normalmi Gate ve Source de ? ) kırmızlı işaretli mosfet harici olanlar volajın çöktüğü kısım çıkışlarında voltaj yok. Sorun olmaz ise değişterceğim dirençleri o yüzden sormak istedim

Smps Arzası

Smps Arzası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANDY SUGAR -- 24 Kasım 2023; 14:45:48 >

• Dirençleri değiştirin.
    Mosfeti süren
    Pwm entegreyi kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 24 Kasım 2023; 16:35:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhsin kamer kullanıcısına yanıt

hocam değiştircem ama 820k mı 620k mı dirençler çözemedim tam olarak ve elimde sadece 600-680k arası var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANDY SUGAR -- 24 Kasım 2023; 17:34:4 >
  • CANDY SUGAR kullanıcısına yanıt

Renkleri tam görünmüyor.

Net resim ekleyiniz.

Malzeme değişiminde elimde bu malzeme var olur mu? diye sormayın.

Devre üzerindeki malzeme birebir aynısıyla değiştirilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 24 Kasım 2023; 17:48:12 >

olurmu demedim zaten elimde yok kaç Kohm bunları onu anlamadım rengi yüzünden ona göre aynı değerde direnç bakıcam

Smps Arzası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANDY SUGAR -- 24 Kasım 2023; 18:24:30 >

Resimdeki dirençler 820K

• rafet32 kullanıcısına yanıt

eyw hocam

• dirençleri hallettikten sonra test edeyim çalışmazsa konuya ek yazı yazarım saolun yardım için

Elinizde 600-680 k direncin olması bizi ilgilendirmiyor.

Yazmanıza da gerek yok.

Devreye gerekli malzemeyi siz temin edip kullanacaksınız.

Üslubunuzu beğenmedim.

Yardım edemeyeceğim

Konuyu bırakıyorum.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 24 Kasım 2023; 19:7:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

kötü bir kelimede söylemedim ama bende böyle kaba sert tavrınızı hiç beğenmedim sorun değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.