Şimdi Ara

SMART FORTWO HAKKINDA HERŞEY :) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
9
Favori
99.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Herkese selam
    Bu benim 3.smart'ım. İlkini 2004'de aldım 2000 model cabrio bir fortwo idi. İnanılmaz işveli dikkat çeken dehşet bir araçtı. Klimasi bile yoktu ve INANILMAZ sert bir araçtı. Vitesleri de hep elle değiştirmen gerekiyordu (Yani tam otomatik değildi). ancak cabrioların bir güzelliği farlarının makyajlı MK1'ler gibi olması idi. Çok çok güzel bir oyuncaktı çok büyük zevkle kullandım. 1-2 sene sonra sıkılıp sattım. Ama 2011'de yine kaşıntı tuttu bu sefer 2004 model bir fortwo aldım (O zamanlar fortwo denmiyordu adına galiba) . İlk kasa MK1'in makyajlısı olan o araç ilkine göre çağ atlamış bir araba idi. Amortisör ve frenleri çok çok daha iyi idi. (Amortisörleri daha iyi derken yine de cok sert idi) Ancak malzeme kalitesi çok düşmüştü. Bayağı bildiğin Hyundai Accent gibi bir araba olmuştu smart ışıltısını kaybetmişti. Halbuki ilk çıkan arabalar ziynet eşyası gibi idiler ama teknolojileri çok kötü idi. neyse onu da 1-2 yıl kullanıp sattım.
    1 yıl kadar evvel de şu an kullandığım 2012 2.kasa MK2'nin makyajlısını aldım. MK2'nin teknoloji ve malzeme kalitesi olarak MK1'in makyajlısından bir farkı yok bence. hala 2000 model Hyundai accent seviyesinde....içi biraz daha geniş amortisörleri ilk bineni rahatsız eder , frenleri vasatın altında , direksiyon ilk bineni fıtık eder. dışarıdan çok güzel ama içine girince kalite hayal kırıklığı. (Birkaç tane deri döşemeli trimleri renkli araçlar gördüm ilanlarda gözüme hoş göründü ama benimki onlardan değil)Yine de pratikliği sempatikliği içinin ferahlığı ile kullananı özel yapan bir araç. Direksiyon hiç hidroliğe denk gelmedim. Ben eski arabacı olduğum için yadırgamıyorum ama eşim kullandığından hep sikayet ediyor direksiyondan...

Bana göre smart'ın en büyük sorunu : Servis yedek parça. Mercedes servisine gidersen resmen sıfır E200 tarifesi uyguluyorlar ki bu araba ekonomik araç olarak üretilmiş. Özel servis de ben çok araştırmama rağmen sadece kağıthanede kare otomotiv duydum ama bilgiler o kadar az ve zayıf ki. Ne bir review ne sikayet memnuniyet hiç görmedim. Burada da kimse suna gidiyorum memnunum filan yazmamış. esasında Çok az sayıda smart yok etrafta ama elektrikli zoe sahipleri bile orgütlenmis aralarında sosyal medya ağı kurmuşken bizim gerubumuz yok. Ben whatsup gruplarına sıcak bakmamakla beraber şu an bir tane açmaya karar verdim. Telefonum 05323757701 gruba katılmak isteyenler bana isim soyad ve araç bilgilerini whatsup'dan yazarsa gruba dahil edeceğim.
  • MK2 kasada 1.0 modellerinde önler 155/60R15 , arkalar 175/55R15 . ama 155/60R15 ölçülerde lastik bulmak ülkemizde çok zor. Ben 3-5 ay önce lastik alırken baktım sadece 1 markada çok pahalısı vardı bir markada da 2014 üretimi elde kalmış bir tane...Sadece 2 seçenek bulabildim o anda... Bayağı araştırdım aynı geometriye sahip brabus larda önlerde 175/55 kullanılıyor. Motoru aynı sadece aksesuarları farklı style package önlerde 165/60 yanak ölçüleri kullanılıyor. Sonucta ön arka 175/55 lastik takmaya karar verdim ve çok da memnunum hiçbir sıkıntı yok (Direksiyonu zaten sertti kesinlikle bir insanın hissedebileceği kadar daha fazla sertleşmedi) Eminim biraz yakıtı artmıştır ama onu da hissedemedim. yanlış hatırlamıyorsam kapılarında da yazıyordu önlerde bu ölçünün kullanılabileceği....
  • bberksan B kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar
    Renault fulence kullanan adamın foruma bilgiye ihtiyacı olmaz ama smart kullanan kişiler olarak çok yalnız ve korumasızıs
    Forumlar bilgi ihtiyacını gidermek için çok önemli mecralar. Bilgi bugun lazım olmayabilir ama yarın lastik değiştmen bir arızayı gidermen yedek parça bulman gerektiğinde arayıp da bulunmaz bir dğer kazanıyor. YANİ ARKADAŞLAR BU ATEŞİN BURADA HER DAİM YANMASI LAZIM. BU DA SİZLERİN BİZLERİN KATKILARI İLE OLUR. Whatsup facebook instagram bunlar bilgi paylaşımı için düzgün mecralar değil. Bilgi sabit durmuyor arayınca bulunmuyor. Sizlerden ricam lütfen her smart sahibi bu foruma 2-3 günden bir de olsa bir baksın. En azından bir selam versin. Buluşmalar yapalım beraber gezelim gibi romantik seyler söylemiyorum. En azından bilgi paylaşalım. Bekın 3.smart'ım bu 30 yıllık sürücücüyüm 25 yıllık mühendisim 100'e yakın araba motosiklet kamyonet arazi aracı tekne karavan değiştirdim ama ben bile aciz kalıyorum bazen smart sahibi olunca.
    FORUMA HAREKET GELSİN.
  • Motor arıza ışığı sorununa yeni çözüm:

Marşa basarken gaza çok hafif dokunmak hem marş süresini kısaltıyor, hem de motor ışığını söndürüyor.
  • ccoray kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar. Benim de 2004 model fourtwo aracım var. Ancak 2 aydır İzmir de en iti denilen Ali Ustada tamirde ve çalıştırılamıyor. Whatsapp grubu kuruldu mu? kuruldu ise ben de katılmak isterim.
  • İyi akşamlar 2004 model smart fortwo Passion model aracım var. Araç 2 yıldır bende ve çok memnundum. Bir gün seyir halinde iken gaz almamaya başladı. Durdum Tekrar marşa basmama rağmen çalışmadı. Daha doğrusu motor çalışmasına rağmen gazı alıp ilerlemedi. 10 dakika kadar uğraştıktan sonra kendi kendine hareket etti. Ertesi sabah Kuşadası nda sürekli yağ değişimi ve benzer işler için götürdüğüm tamircime yürür halde götürdüm ve teslim ettim. 1 hafta beklememe rağmen yapamadığını ve hatta aracın artık çalışmadığını söyledi. 1 hafta sonra çekici üzerinde bazı parçaları sökülmüş olarak İzmir de Smart konusunda çok uzman olduğu söylenen bir servise götürüp bıraktım. Yaklaşık iki aydır orada. Tüm parçalarını takmış ama araç hiç çalışmıyormuş. Kontak açıldığı halde hiç bir cevap vermiyormuş. Yurtdışından bir parça getirdiğini ve taktığını söyledi (vites kutusu ile alakalı bir parça ne olduğunu bilmiyorum.Ama değeri yanlış hatırlamıyorsam 2400 tl imiş) Motora giden elektirik kablolarını lehimleyip tamir etmiş. Çıkma başka bir beyin takmış ama sonuç alamamış. Bize önerebileceğiniz bir durum var mı? Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Acil yardıma ihtiyacımız var. Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.
  • bberksan B kullanıcısına yanıt
    Merhaba İstanbul içinde size servis önerebilirim. Eminim memnun kalacaksınızdır. Hatta herkesin görmesi açısından Bostancı oto sanayi sitesinde "AK OTO MERCEDES BENZ & SMART" instagram hesapları var oradaki storyleri bile izleseniz işlerinde profesyonel olduklarını anlayabilirsiniz. Ben kendi Smart aracımın 60.000 bakımını burada yaptırdım. Kullandıkları tüm parçalar orijinal (Barkoduna kadar). Ellerinde çoğu yedek parça oluyor. Randevulu giderseniz aynı gün aracınızı teslim alabiliyorsunuz. İlk gittiğimde şüphem vardı açıkçası ama dükkana girdiğimde içeride "S550 BRABUS" vardı. Bu aracı tamir edebiliyorlarsa bizim smartları takla attırırlar diye düşündüm içimden:) sonuç çok memnun kaldım. fatura, fiş herşey legal ve orijinal.
  • Merhaba Arkadaşlar ,

Mevcut Kullanmakta olduğum Smart 2015 aracımı satıyorum. ilgilenen arkadaşlar varsa tüm detaylı bilgiyi kendilerine iletebilirim. Hybrit araçlar ile ilgilendiğim için çok sevdiğim aracımı satma kararı aldım.

PM üzerinden iletişim sağlayabiliriz.
  • Vay be.. Hayretle okudum... Hep aklimdaki araç.... Ne oldu acaba izmirdeki araç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart fortwo 2011 aracımla ertaşlar, ak oto, kare otomotiv, mengerler, keskinler servislerinin hepsini denedim. buraya yazsam destan olur isteyen merak ettiğini sorsun servis konusunda pmden yanıtlamaya çalışırım.

lastik konusu geçmiş.
    benim kışlık lastiklerde önler 155/60/15 arkalar 175/55/15.
    yazlıklarda önler 175/55/15 arkalar 195/50/15.

kış lastiklerinin biraz daha sesli olması dışında aralarında bir fark hissetmiyorum.
    benim araç hidrolik direksiyon, belki sert direksiyonda farklıdır.

lastik ölçüleri ve hava basınç değerleri benzin kapağında yazıyor.
     SMART FORTWO  HAKKINDA HERŞEY :)

bu arada smartın egzoz sisteminden anlayan, güvenilir bir yer var mı arkadaşlar bildiğiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majorümsü Minör -- 21 Nisan 2019; 19:10:35 >
  • Yaklaşık 2,5 sene geçmiş en son mesajdan beri forum sessiz kalmış bende smart fortwo 451 pulse ile aranızdayım güzel bilgiler var forumda ama öyle kalmış , varsa telegram whatsapp grubu falan dahil olmak isterim...

• insolente_jk kullanıcısına yanıt

Aynı araçtan bakıyorum, memnun musunuz? Servise falan nereye gidiyorsunuz? Biraz son güncel bilgilerinizle bilgilendirme yapabilir misiniz?

• u145 U kullanıcısına yanıt
    Bende arıyorum ama expertizde bile sorun olurmu merak ediyorum..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • selamlar. fortwo 450-451 torpido kapagı aramaktayım. elinde olan yahut satılan yer bilgisi olan bilgi verirse sevinirim

• Merhaba,

140.000 bütçem var fortwo araç almak istiyorum… önerilerinize açığım…

• 05306354401 bana msj atin smart WhatsApp grubuna ekleyelim sizi.orda herseyi sorabilirsiniz

• seven456 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bende de 2012 model fortwo (451) var. Torpido kapağı bulabildiniz mi? Teşekkürler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Smart Fortwo 451- 2012 Model-999CC motor bloğunda sorun olması nedeniyle SANDIK MOTOR-Çıkma MOTOR arıyorum Yardımcı olabilecekler 05432170782 den ulaşabilirmi. Yer Antalya

• Arkadaşlar smart 450 araç isinana kadar vites normal çalışıyor araç ısınınca vitesi N e geçiyor ve değiştirmiyor sonra gidebilmek için motorun soğumasını beklemek gerekiyor bu problem neden olabilir büyük bir sorun mu sizce

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.