Şimdi Ara

Smarnoo S1 Çift Kameralı Araç Kamerası ( Artık Stoklarda Yok ) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
16
Favori
30.322
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: alimefe

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ertungm09

Merhaba arkadaşlar,
    64 ve 128 GB lık microSD kartları araştırıyorum.
    Tamam Çin sitelerinden uzak duruyoruz,kamera ile birlikte micro sd card siparişi vermedik.Kilo ile satışının oralarda yapıldığını Olgu Bey söylemişti. Ama hepsiburada ve gittigidiyordaki bu tarz ürünler için güvenilir satıcılarıda bilmiyoruz ki? O yüzden satıcısı hepsiburada olanları seçtim ben aşağıda. 79TL ye indirimde olan bir ürün var şu aralar.

Bu arada bu micro sd card larda class 10 olmasının dışında yazma hızlarının da iyi olması öneriliyor bizim kameralarda. Ama bazıları bunlar yerine okuma hızlarını nedense sadece ilanlarda göz önüne çıkarıyorlar.İyice araştırdığınızda yazma hızının mesela 20mb/s olduğunu görüyorsunuz. Bu hız araç kameraları için ne kadar yeterli olur. Döngüsel kayıtlarda sadece class10 olması yeterli mi? birde U1/U2/U3 yazan kartlar var.

Bu konuda tecrübe yaşanlar var mı? Araç kamerası için microsd kart alırken nasıl ilerleyelim? Güvenilir satıcıları önerecek arkadaşlar var mı?
    Yoksa Olgu Bey'inde dediği gibi bir ürün alıp test edip 7 gün sonra sorunlu ise iade edelim işine mi girelim.
    Ben bu şekilde 3 kere farklı bir tarzda ürün iade ettim.Sonunda ürünün sıkıntılı olduğu anlaşıldı ve satıştan kaldırıldı.Ben bu işler ile uğraşmak istemiyorum bir daha açıkcası.

Olmadı son secenek Medimark gibi mağazadan gidip almak.Orada çalışan arkadaşlarında fazla bilgisi yok.
    Class 10 hepsine olur diyorlar. Olurda performası nasıl olur, döngüsel sürekli kayıtta sorun çıkarır mı? :) Magazasa seçenek var mı derseniz?
    Ben dün Ankara Ankamall media mark'a baktım. 98TL sandisk ve 109TL ye de samsung marka var.(Aklımda kalan 48MB-80 mb okuma hızlarını olduğu)
    Bu arada aynı katta bulunan diğer 4 farklı mağazada 64GB ve 128GB'lık ürün yoktu. :)

Fiyatından dolayı sahte olabileceğini düşündüğüm bir ürün.(128GB ve 90TL)http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/samsung-pro-128-gb-hafiza-karti-287448489

Hepsiburadanın kendine ait ürünler. Farklı satıcıların değil.
    101TLhttp://www.hepsiburada.com/samsung-64gb-microsd-evo-plus-class10-80mb-sn-hafiza-karti-sd-adaptor-mb-mc64da-tr-p-FTHFZSAMEVOPLSMC64

79TLhttp://www.hepsiburada.com/sandisk-64gb-microsd-48mb-s-class10-hafiza-karti-sdsqunb-064g-gn3mn-p-FTHFZSND64GMCG48

99TLhttp://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-android-microsdxc-64gb-sd-adapter-80mb-s-class-10-hafiza-karti-sdsqunc-064g-gn6ma-p-FTHFZSAN64GMCAND80

95TLhttp://www.hepsiburada.com/samsung-64gb-microsd-evo-class10-48mb-sn-hafiza-karti-sd-adaptor-mb-mp64da-tr-p-FTHFZSAMEVOMC64GB

Amazon ve ebay'e de artık güvenilmiyor.
    USA den gelecek bir arkadaşıma Bestbuy mağazasından direkt gidip almasını isteyecek olsam 64GB için secenekler bunlar.http://www.bestbuy.com/site/searchpage.jsp?st=64gb+micro+sd+card&_dyncharset=UTF-8&id=pcat17071&type=page&sc=Global&cp=1&nrp=&sp=&qp=category_facet%3DSAAS~Micro+SDXC~pcmcat351600050003&list=n&af=true&iht=y&usc=All+Categories&ks=960&keys=keys

Not:Ben Smarnoo S1 araç kamerası dışında bir adet de ev içinde kullanacağım wifi ip Kamera aldım. Bu yüzden iki adet microSd card alacağım ve detaylı araştırmak zorundayım.

Herkese iyi çalışmalar
    Mustafa

Samsung 64GB MicroSD Evo Class10 48mb/sn Hafıza Kartı + SD Adaptör MB-MP64DA/TR
    http://www.hepsiburada.com/samsung-64gb-microsd-evo-class10-48mbsn-hafiza-karti--sd-adaptor-mb-mp64datr-p-FTHFZSAMEVOMC64GB

Olgu Bey tavsiye ettiğiniz Samsung kartın aynı özelliklerde fakat Evo+ (Plus) olanı geçerli midir? Kırmızı renkte. U3 yazıyor.
    Smarnoo S1 için soruyorum. Teşekkürler.

Kırmızı renk yada hızlı kart almayın döngüsel kayıt için sıkıntı yaratma ihtimalleri var. Kart hızlı olunca daha iyi çekiyor mantığı yok emin olun.

Olgu Bey cevap için teşekkürler. Hafıza kartı konusunda son bir ricada bulunsam;
    Varsa alternatif birkaç seçenek (marka-model) sunabilir misiniz? Fiyat bilgisi, bağlantı adresi vs gerekmez.
    Mesela atıyorum; xxxxx standart 64gb class y - xxxxx super 64gb class y gibi... (sandisk - kingston - toshiba - lexmar vb...)
    Bulunduğum yerde hangisini bulursam onu alacağım. Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ertungm09

Merhaba arkadaşlar,
    64 ve 128 GB lık microSD kartları araştırıyorum.
    Tamam Çin sitelerinden uzak duruyoruz,kamera ile birlikte micro sd card siparişi vermedik.Kilo ile satışının oralarda yapıldığını Olgu Bey söylemişti. Ama hepsiburada ve gittigidiyordaki bu tarz ürünler için güvenilir satıcılarıda bilmiyoruz ki? O yüzden satıcısı hepsiburada olanları seçtim ben aşağıda. 79TL ye indirimde olan bir ürün var şu aralar.

Bu arada bu micro sd card larda class 10 olmasının dışında yazma hızlarının da iyi olması öneriliyor bizim kameralarda. Ama bazıları bunlar yerine okuma hızlarını nedense sadece ilanlarda göz önüne çıkarıyorlar.İyice araştırdığınızda yazma hızının mesela 20mb/s olduğunu görüyorsunuz. Bu hız araç kameraları için ne kadar yeterli olur. Döngüsel kayıtlarda sadece class10 olması yeterli mi? birde U1/U2/U3 yazan kartlar var.

Bu konuda tecrübe yaşanlar var mı? Araç kamerası için microsd kart alırken nasıl ilerleyelim? Güvenilir satıcıları önerecek arkadaşlar var mı?
    Yoksa Olgu Bey'inde dediği gibi bir ürün alıp test edip 7 gün sonra sorunlu ise iade edelim işine mi girelim.
    Ben bu şekilde 3 kere farklı bir tarzda ürün iade ettim.Sonunda ürünün sıkıntılı olduğu anlaşıldı ve satıştan kaldırıldı.Ben bu işler ile uğraşmak istemiyorum bir daha açıkcası.

Olmadı son secenek Medimark gibi mağazadan gidip almak.Orada çalışan arkadaşlarında fazla bilgisi yok.
    Class 10 hepsine olur diyorlar. Olurda performası nasıl olur, döngüsel sürekli kayıtta sorun çıkarır mı? :) Magazasa seçenek var mı derseniz?
    Ben dün Ankara Ankamall media mark'a baktım. 98TL sandisk ve 109TL ye de samsung marka var.(Aklımda kalan 48MB-80 mb okuma hızlarını olduğu)
    Bu arada aynı katta bulunan diğer 4 farklı mağazada 64GB ve 128GB'lık ürün yoktu. :)

Fiyatından dolayı sahte olabileceğini düşündüğüm bir ürün.(128GB ve 90TL)http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/samsung-pro-128-gb-hafiza-karti-287448489

Hepsiburadanın kendine ait ürünler. Farklı satıcıların değil.
    101TLhttp://www.hepsiburada.com/samsung-64gb-microsd-evo-plus-class10-80mb-sn-hafiza-karti-sd-adaptor-mb-mc64da-tr-p-FTHFZSAMEVOPLSMC64

79TLhttp://www.hepsiburada.com/sandisk-64gb-microsd-48mb-s-class10-hafiza-karti-sdsqunb-064g-gn3mn-p-FTHFZSND64GMCG48

99TLhttp://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-android-microsdxc-64gb-sd-adapter-80mb-s-class-10-hafiza-karti-sdsqunc-064g-gn6ma-p-FTHFZSAN64GMCAND80

95TLhttp://www.hepsiburada.com/samsung-64gb-microsd-evo-class10-48mb-sn-hafiza-karti-sd-adaptor-mb-mp64da-tr-p-FTHFZSAMEVOMC64GB

Amazon ve ebay'e de artık güvenilmiyor.
    USA den gelecek bir arkadaşıma Bestbuy mağazasından direkt gidip almasını isteyecek olsam 64GB için secenekler bunlar.http://www.bestbuy.com/site/searchpage.jsp?st=64gb+micro+sd+card&_dyncharset=UTF-8&id=pcat17071&type=page&sc=Global&cp=1&nrp=&sp=&qp=category_facet%3DSAAS~Micro+SDXC~pcmcat351600050003&list=n&af=true&iht=y&usc=All+Categories&ks=960&keys=keys

Not:Ben Smarnoo S1 araç kamerası dışında bir adet de ev içinde kullanacağım wifi ip Kamera aldım. Bu yüzden iki adet microSd card alacağım ve detaylı araştırmak zorundayım.

Herkese iyi çalışmalar
    Mustafa

Samsung 64GB MicroSD Evo Class10 48mb/sn Hafıza Kartı + SD Adaptör MB-MP64DA/TR
    http://www.hepsiburada.com/samsung-64gb-microsd-evo-class10-48mbsn-hafiza-karti--sd-adaptor-mb-mp64datr-p-FTHFZSAMEVOMC64GB

Olgu Bey tavsiye ettiğiniz Samsung kartın aynı özelliklerde fakat Evo+ (Plus) olanı geçerli midir? Kırmızı renkte. U3 yazıyor.
    Smarnoo S1 için soruyorum. Teşekkürler.

Kırmızı renk yada hızlı kart almayın döngüsel kayıt için sıkıntı yaratma ihtimalleri var. Kart hızlı olunca daha iyi çekiyor mantığı yok emin olun.

Olgu Bey cevap için teşekkürler. Hafıza kartı konusunda son bir ricada bulunsam;
    Varsa alternatif birkaç seçenek (marka-model) sunabilir misiniz? Fiyat bilgisi, bağlantı adresi vs gerekmez.
    Mesela atıyorum; xxxxx standart 64gb class y - xxxxx super 64gb class y gibi... (sandisk - kingston - toshiba - lexmar vb...)
    Bulunduğum yerde hangisini bulursam onu alacağım. Teşekkürler.

İnternet üzerinden hepsiburada comdan sipariş verin çünkü Orjinal olduğundan emin olabildiğim bir tek orası var. Piyasada kum gibi sahte kart satıyorlar. BEnim tercihim her zaman Kingston ve Samsung marka kartlardır. Ayrıca kendi aracımda 3 senedir 2 adet 32 gb Team marka kart kullanmaktayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkale

bende garanti bankasından 75,44$ dolar üzerinden almıştım. 265 tl falan yapıyodu banka 272 tl kesmişti bu da normal gelmişti bana ama sizinki biraz fazla

Abi kaliteli bankalarla çalışın, garanti kötü demiyorum ama inanın ing bank'ta turuncu hesap kullanıyorum masrafsız vs. ayrıca En para var.

Örnek Smarnoo S1 alıcam değilmi ?

-Google a 74 dolar kaç tl yazıyorum 260 tl çıkıyor
    -En para kartımın internet limit alışverişini cepten 265 tl ye çıkartıyorum ( güvenlik amaçlı hep 1 tl de durur )
    -Daha sonra alışverişimi yapıyorum baktım 262 tl gibi birşey çekilmiş ( 2-3 tl kur farkı olabiliyor toplamda )
    -Aynı şekil ing sanal kartımlada alırken aynı taktiği uyguluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkada

Wordkart benimki aslında olguerhan hocam sizin videoyu izledim ama enpara olayına girmek istemedim ikinci bir kart olmasın diye neyse anlaşılmıştır bankadan kaynaklanıyor bu enparaya sıcak bakmaya başladım şimdi

En para candır yaaa, masraf yok efh havale vs. ücretsiz hiç bir masraf almayacaklarını sözleşmelerine yazıyorlar. Müşteri temsilcisi ayağınıza kadar gelip fantastik kalem bile hediye veriyor. Herşey beleş daha ne yapsın adamlar + güvenli tüm limitleri kendiniz belirleyip para yüklemeden kartı kullanamıyorsunuz. Kredi kartı değil banka kartı gibi düşünün ama kredi kartı özelliklerini taşıyor. SAdece yükle kullan mantığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnrcm

Smarnoo S5 Car FHD 4K Hidden DVRhttps://gearbest.app.link/VUboxvX8ZD

Bu nasıl acaba???

TEst edilmedi, tek kanal + pahallı görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

Montajı bugün yaptım.
    Smarnoo S1 Çift Kameralı Araç Kamerası ( Artık Stoklarda Yok )

Çok başarılı olmuş

Arabada FEnaa Sexii

• Bugün fırsatım oldu üretici firmanın yolladığı güncellemeyi yaptım, TimeLapse kayıtta ( park modu ) video atlamalarını fixledik demişlerdi.

Mlsf fix olmamış sabaha kadar 7 saatlik çekimde ortalama 42 dk kayıp var.
    Ayrıca arka kameradaki hız tarih bilgisi kaldırmışlar.

Yeni sürüme güncellemek çok mantıklı değil.

Üretici firmaya ilettim üzerinde çalışacağız dediler. Bakalım

Testler : https://youtu.be/hCKWsEkqhu0https://youtu.be/kx-jaFxNxhs

8 saat TimeLapse kayıtta kartı 13 gb kadar doldurmuş. TAbi Ms olarak 100 seçtim ama şahane bir akıcılıkla kayıt yapmış Atlama olayı çözülürse efsane olur Timelapse modu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 16 Haziran 2017; 7:50:50 >

• Hocam sahibinden de satan yer var ordan alsak nasıl olur. 425 taksitli. Bi de bozulma arıza gibi durumlarda ne yapabiliriz son olarak sabaha kadar timelapse çekim yapınca aküyü bitirmiyor mu @ olguErhan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypnotic55 -- 16 Haziran 2017; 13:38:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypnotic55

Hocam sahibinden de satan yer var ordan alsak nasıl olur. 425 taksitli. Bi de bozulma arıza gibi durumlarda ne yapabiliriz son olarak sabaha kadar timelapse çekim yapınca aküyü bitirmiyor mu @ olguErhan

Alabilirsiniz sanırım orada satan kişi yusuf bey, @SeniorAwesome

Kameranın kolay kolay bozulacağını sanmıyorum bizzat içini açtım hem korumalı hemde çok iyi malzemeler kullanmışlar.

TimeLapse çekimde aküyü bitirmiyor. Ben akü voltajını kontrol ettiğim bir aparat takıyorum ve bakıyorum çok az enerji çekiyor. ama zaten gece çekimi için timelapse park modu kullanabilirsiniz.

Gündüz park halinde öğle sıcağında yazın cihazı kullanamazsınız. Araç kapalı halde güneş altında park modu yaz için asla tavsiye etmem.

• Sağolun hocam. Yalnız kamera kendi kendine kapanıp açılmaya başladı. Ayarları da resetliyor. Ne yapayım?

• hypnotic55 kullanıcısına yanıt
    Evet satan kisi benim hocam sifir urunler zaten maaleswf getli oldugu icin fiyat oyle. Elden 375, havale ile 365 tl ye satin alabilirsiniz. Sifir urunler.

Garanti konusunda pek bir sey yapamiyorum maalesef. Istege baglo test ederek gonderebilirim onun disinda sifir urun oldugu icin acmiyorum.

Saglam urunler bozulmuyor ama 2 yildir satiyorum bozuldu diyen 1 2 kisi.

Olgu hocam tesekkurler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeniorAwesome -- 16 Haziran 2017; 19:43:29 >
  • quote:

Sağolun hocam. Yalnız kamera kendi kendine kapanıp açılmaya başladı. Ayarları da resetliyor. Ne yapayım?

Enerji ile ilgili bir sorun olabilirmi nasıl yaptınız beslemeyi acaba ?

• quote:

quote:

Sağolun hocam. Yalnız kamera kendi kendine kapanıp açılmaya başladı. Ayarları da resetliyor. Ne yapayım?

Çakmaklıkta şu anda. Araç hareket halindeyken kesti. Araba sıcaktı biraz ondan olabilir mi acaba?

• quote:

quote:

quote:

Çakmaklıkta şu anda. Araç hareket halindeyken kesti. Araba sıcaktı biraz ondan olabilir mi acaba?

Voltaj dalgalanmasi olmadikca dusmemesi lazim ozellikle hareket halindeyken.. araciniz nedir ? Akunuz ne zamandir takili ? 12volt girisinizde oksitlenme kararma var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

quote:

quote:

Voltaj dalgalanmasi olmadikca dusmemesi lazim ozellikle hareket halindeyken.. araciniz nedir ? Akunuz ne zamandir takili ? 12volt girisinizde oksitlenme kararma var mi ?

Aynen, olmadı 1-2 sayfa geride güncelleme paylaştım güncelleyin cihazı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam araç 6 aylık 12000km amarok v6 3.0tdi motor var. Start stoplu hayvan gibi akü var kanımca, araç çalıştığında radyo far vs en ufak oynama olmuyor. 4 tane 12 volt çıkış var sürekli akım var. Gece uzun yol yaptım kullanırken hiç kesmedi ama gündüz kesti. Sanırım sıcaktan kesiyor.

• @SeniorAwesome @OlguErhan

Aynen hocam Yusuf Gürsoy :-) ilginiz için teşekkür ederim Yusuf ve erhan hocam

• eğer cihaz ısınınca kapanıyosa yazın kullanamıycaz o zaman inşAllah yazılımla düzelir cihazınız bize daha ulaşmadığı için tecrübe paylaşamıyoruz. cihazın sadece kamera kısmı açık kalacak şekilde cama filim gibi bir şeymi uygulamak gerek faydası olurmu acaba biraz olsun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam araç 6 aylık 12000km amarok v6 3.0tdi motor var. Start stoplu hayvan gibi akü var kanımca, araç çalıştığında radyo far vs en ufak oynama olmuyor. 4 tane 12 volt çıkış var sürekli akım var. Gece uzun yol yaptım kullanırken hiç kesmedi ama gündüz kesti. Sanırım sıcaktan kesiyor.

Sıkıntı buyuk o zaman..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yaw ben sıcakta foça falan yaptım çok uzun süredir test ediyorum. Sıcakla fln işi yok cihazın kapanma falan yok.

Kısaca kronik bir sorunu yok.

Eğer araca özel Start Stopta belki bir voltaj git gel yapıyorsa ondan kapanmış olabilir.

Sıcaktan değil bu olay. Videoda gösterdiğim şekilde sigorta kutusundan enerji vererek yapın bağlantısını.

Kameranın içi bir çok kamerada olduğu gibi sıkış tepiş değil, ferah ve hem gps hem kapasitörler anakarttan biraz uzak konumda.

Dün 2017 model Sıfır Woswagen Tiguana aynı altta gösterdiğim gibi sigortadan bağlantı yaptım. Bir motorun orada birde sol direksiyon altında sigorta kutusu vardı. Çok temiz montaj oldu ve sigorta parçaları 2 $ extra maliyet getirdi. Aliexpressten aldım. Bu bağlantıyı tavsiye ederim hem çakmaklıklar boşalıyor hemde ortada kablo görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Haziran 2017; 9:40:24 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.