Şimdi Ara

Slow motion nasıl yapılır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
20.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün Slow motionnedir nasıl yapılır ? bunu bakacağız.
    Öncelikle elimizdeki akıllı telefonların iphone ve bazı android telefonlarda böyle bir mod hazır olarak geliyor ve kolayca slow motion görüntüler oluşturabiliyoruz, aksiyon kameraları veya Dslr kameralar da ise slow motion görüntüler elde edebilmemiz için bir montaj programı kullanmamız gerekiyor.
    Telefonumuzda böyle bir mod yok ise google play veya appstore dan sloPro isimli program ile slow motion görüntüler oluşturabiliriz.
    Eğer profesyonel olarak ağır çekim görüntü çekmek istiyorsak slow motion için özel olarak üretilen saniyede 1000 fps ve üzeri çekem yapabilen bir kamera almamız geriyor ama bu kameraların fiyatı bir ev fiyatından fazla (150.000Ş)

iyi seyirler…

SloPro
    ios :https://itunes.apple.com/us/app/slopro-1000fps-slow-motion-video/id507232505?mt=8
    android :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sms.slopro&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi war3z -- 9 Haziran 2017; 22:22:2 >

• Buna ek bir kaç bilgi eklemek istiyorum.

1. Slow motion 1000 fps olarak algılanmasın lütfen.

Slow Motion hareketin olağandan yavaş çalışmasıdır buda ne demek ?

Mesela elinizde 120 Fps kayıt yapabilen bir makine var ve sizin proje dosyanız saniyede 24 frame yani 24 Fps.

Siz bu 24 Fps'lik projeye 120 Fps 'lik görüntüyü atarsanız bu slow motion olur. Tabiki burda slow motion derken içeriği önemli 1000 fps kayıt yapabilen bir kaç model kamera var siz bu kameraları kullanıp 24 fps veya 30 fps çalışırsanız daha fazla slow motion elde etmiş olursunuz.

Cep telefonlardaki mantıkta buna benzerdir fakat ilgili programlardaki slow motion nasıl işler onuda anlatayım.

1. O slow motion olmaz yani mantıklı değil sizin telefonunuz 1080P 30 Fps kayıt yapıyorsa slow motion yapmaz peki nasıl çalışır.

Görüntünün süresini kısaltırlar buda bir slow motion yöntemidir ve sağlıklı değildir mesela siz 10 saniyelik bir video çektiniz yazılım bunu 30 saniyeye çıkartıyor ve sizde slow motion yaptığınızı zannediyorsunuz.

• Slow motion adına bildiğim tek şey Ctrl + sol klik :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kameranin saniyede çektigi goruntuye bagli olarak degisir, ben genelde Adobe Premiere ile yavaşlatiyorum videoyu , ki çektigim goruntude 120 fps oluyor (Sony a7s2 makine ile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bertrand Russell -- 28 Mayıs 2018; 18:42:14 >
  • gerçekten harikas sitelerde nasıl olur ki meselawww.tunawa.com sitesidne yapmak istyom ben
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.