Şimdi Ara

Slipknot Neden Sevilmez? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
14.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Buna Kim Rock Der Anlasılmaz :D Kafa Sisirmekten Baska Birsey Değil.

Sözler 0 Anlam 0 Ritm Berbat ROCK Bu Değildir.

Rock AEROSMITH, GUNS N ROSES, KISS, FOO FIGHTERS, MUSE, PARAMORE, METALLICA, SLAYER vs... Dir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: btrpanl

Berbat Ya Ergen Zırıltıları :D

Buna Kim Rock Der Anlasılmaz :D Kafa Sisirmekten Baska Birsey Değil.

Sözler 0 Anlam 0 Ritm Berbat ROCK Bu Değildir.

Rock AEROSMITH, GUNS N ROSES, KISS, FOO FIGHTERS, MUSE, PARAMORE, METALLICA, SLAYER vs... Dir :)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=129262787111069&ref=mf

Şu videoya bakarak Metallica'ya apaçi grubu demiyorsak, Slipknot'a ergen işi demeyiz ""

• Bu konuya Chris Barnes babanın bir sözünü eklemek istiyorum
    ''Müziği kategorize etmek yanlış. Bir grubu oturup da “hımm. Bak bu şu tarz yapıyormuş..” diye dinlemedim hiçbir zaman.. Eminim ki nu-metal’i de iyi yapan gruplar vardır.. Sadece ben daha onlardan birine rastlamadım.hahahahhaha.. ''
    Az önce bu röportajı okuyordum aklıma bu konu geldi koyayım dedim Chris Barnes babanında dediği gibi bende hiç iyi bir nu-metal grubuna rastlamadım rastlarsam kategori ayırmam dinlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathCore. -- 7 Ağustos 2010; 13:06:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThreeDaysGrace

quote:

Orijinalden alıntı: radical

quote:

Orijinalden alıntı: ßLacKLioN

System of a Down 4 ever

varmı sende ermenilik ? soad türklere sataşacağına adam gibi müzik yapsın adam gibi bi solo yazsın.

slipknota gelince, anormal derecede antipatikler konserde millete küfür etmeyi marifet sanan heriflerden sanatçı filan olmaz bol bol kuru gürültü akılda kalıcak hiçbirşey yok. ne vokalde iş var ne bilmemkaç kişilik grubun kalanında. bence yatkları şek tamamen çöp.

Nasıl iş yok vokalinde hiç dinlemediniz sanırım grubu direk girip konuya salladınız kafadan birşeyler? Corey Taylor harika bir vokaldir.Brutalden Clean'e Clean'den Brutal'e çok güzel geçişler yapar.Yaptıkları şey tamamen çöp diyorsun sen topla arkadaşlarını yap o zaman çok kolaysa. Beğenmiyorsanızda saygı gösterin biraz

@Echo91
    Hocam fazla böğürüyor nedir yapmayın yahu? Böğürmeyen şey istiyorsanız gidin Türk sanat müziği falan dinleyin

@Ɛnslaved
    Hocam sizide tebrik ediyorum yazıyı tamamen okudum çok güzel yazmışsınız

bana açıkçası tavsiye ettiler slipknot u ama diğer metallerde oldugu gibi fazla böğürüo kanımca yani bna göre öle.. mesela bi mudvayne de dinledim aynı.. metal zaten bnm tarzım deil ama metallica rammstein ara sıra dinlerim. ben ztn aslnda vokale çok önem veren biri değilim önemli olan müzik. müzik sağlam olsun yeter.Genelde tatlı müzikleri dinlerim Guns N Roses gibi..Slipknot,mudvayne gibi metal parçalarda böğürmeden müziği duyamıorm açıkçası..

• quote:

Orijinalden alıntı: Echo91

quote:

quote:

quote:

System of a Down 4 ever

varmı sende ermenilik ? soad türklere sataşacağına adam gibi müzik yapsın adam gibi bi solo yazsın.

slipknota gelince, anormal derecede antipatikler konserde millete küfür etmeyi marifet sanan heriflerden sanatçı filan olmaz bol bol kuru gürültü akılda kalıcak hiçbirşey yok. ne vokalde iş var ne bilmemkaç kişilik grubun kalanında. bence yatkları şek tamamen çöp.

Nasıl iş yok vokalinde hiç dinlemediniz sanırım grubu direk girip konuya salladınız kafadan birşeyler? Corey Taylor harika bir vokaldir.Brutalden Clean'e Clean'den Brutal'e çok güzel geçişler yapar.Yaptıkları şey tamamen çöp diyorsun sen topla arkadaşlarını yap o zaman çok kolaysa. Beğenmiyorsanızda saygı gösterin biraz

@Echo91
    Hocam fazla böğürüyor nedir yapmayın yahu? Böğürmeyen şey istiyorsanız gidin Türk sanat müziği falan dinleyin

@Ɛnslaved

bana açıkçası tavsiye ettiler slipknot u ama diğer metallerde oldugu gibi fazla böğürüo kanımca yani bna göre öle.. mesela bi mudvayne de dinledim aynı.. metal zaten bnm tarzım deil ama metallica rammstein ara sıra dinlerim. ben ztn aslnda vokale çok önem veren biri değilim önemli olan müzik. müzik sağlam olsun yeter.Genelde tatlı müzikleri dinlerim Guns N Roses gibi..Slipknot,mudvayne gibi metal parçalarda böğürmeden müziği duyamıorm açıkçası..

Metal dinlemiyorsunuz,bir bilginiz yok gelip buraya çok böğürüyor diye kötüleyip gidiyorsunuz,ilginç

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Echo91

quote:

quote:

quote:

System of a Down 4 ever

@Echo91

@Ɛnslaved

Metal dinlemiyorsunuz,bir bilginiz yok gelip buraya çok böğürüyor diye kötüleyip gidiyorsunuz,ilginç

metal dinlemiorm demedim ki sadece tarzım değil

• quote:

Orijinalden alıntı: GodSmacker

Metal zaten ergen müziği. Bi yaştan sonra metal dinlemeye devam edenler ise ergenlikten çıkamayanlar. Mesela benim gibiler ama ben her türlü müziği dinliyorum metalin yanında orası ayrı

Güzel olsun da, her şeyi dinlerim ben de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Swamplord

quote:

Orijinalden alıntı: GodSmacker

Metal zaten ergen müziği. Bi yaştan sonra metal dinlemeye devam edenler ise ergenlikten çıkamayanlar. Mesela benim gibiler ama ben her türlü müziği dinliyorum metalin yanında orası ayrı

Güzel olsun da, her şeyi dinlerim ben de...

Aynen

• ben dahil pek çok insan brutal vokalden hoşlanmaz arkadaş çok böğürüyor derken bundan bahsetmiş olmalı.
  • sırf meraktan soruyorum acaba slipknotu sevenler korn'u da seviyor mu en azından slipknot kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

sırf meraktan soruyorum acaba slipknotu sevenler korn'u da seviyor mu en azından slipknot kadar...

Korn'un 2-3 şarkısını dinlerim Slipknot kadar Korn fanı değilim.Hayırdır?

@radical
    Brutal metal müzikte büyük yer tutar beğenmiyorsanız metal değil rap falan dinleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ɛnslaved

quote:

Orijinalden alıntı: 0RK
    Öncelikle Death diye bir grup var bilirsin. Kuruluş tarihi 1983. Bu adamların örnek alabileceği bir Metal türü var mıydı o zaman yeterince ? Direk çıkış noktası olarak kastetmedim zaten Death Metal'i.

Slipknot'ın yaptığı müzik değil evet. Müzik dediğin insanı kendinden geçirir böyle, hayranlık duyarsın o şarkıya dinlerken ve kendini iyi hissedersin. Son zamanlarda çıkan bu "gaz şarkı" modası da ne demek oluyor ? Mozart falan müzik yapmıyor o zaman ki hiç gaza gelmiyorum ben onun şarkılarını dinlerken. O olayı iyi bir davulcusu olan her grup yapabilir. Ama iyi müziği her grup yapamaz.

Thrash Metal ne güne duruyordu o zamanlar?Speed Metal?Heavy Metal?Chuck Schuldiner Death Metal kavramına bile karşı geldi zaman zaman,"Death bir metal grubudur." dedi geçti.Death'in '83'te kurulmuş olması hemen Death Metal yaptığını göstermez.O zaman temeli '84'te atılan Pain Of Salvation'u da Progressive Metal'in öncülerinden saymamız gerekirdi.Kuruluş tarihi her zaman güvenebileceğin bir bilgi olmayabiliyor.Death Metal,Thrash Metal'den evrimleşmiş bir tür olarak net olarak seksenler sonunda ortaya çıkmaya başladı ki çoğu Death Metal grubu Thrash Metal'e uzak olmayan müziklerle yola çıktı.Death Metal metal müziğin klasik ilerleyişini tamamlamasından sonraki evrimleşmenin ürünlerindendir.Yazdığın şeyde kavram karmaşası var,onu diyorum.Önemsiz bir tür asla değil ama metal müzik diyince insanların aklına Death Metal grupları gelmiyor,Maiden,Sabbath,Priest,Metallica vs... geliyor zira bu gruplar metal müzikte direk etki sahibi olan gruplar...

Slipknot'un yaptığı gayette müziktir.Sevmezsin dinlemezsin,orasını bilemem ama ortada emek içeren bir müzik var.Saygı duymak zorundasın.

Direk çıkış noktası olmadığını söyledim zaten death metal'in. Ama sonuçta eski bir tür onu kastettim. Yeni türeyen garip türler gibi değil.

Slipknot'ın yaptığı müzik evet. Tüm gitar hocaları Slipknot çalıştırır öğrencilerine ki büyüyünce hepsi birer büyük gitarist olabilsin, tekniğine de çok büyük şeyler kazandırsın ve yeni müzik türleri görsün diye. Konservatuarlarda da Slipknot öğretiyorlar öğrencilere zaten.

Ben Ankara Bilkent Konservatuarına gittim bir gün ve pianoya uyarladığım bazı metal şarkılarını çaldım oradaki öğretmenlere. Ve çok hoş olduğunu, hangi şarkılar olduklarını sordular. Fakat bir Slipknot şarkısını Pianoya uyarlayabilir misiniz ? Evet. Ama güzel olur mu ? Hayır berbat olur hiç bir şeye benzemez çünkü müzikal açıdan bir değeri yok. Bahsettiğim tüm şarkıları değil tabi Slipknot'ın tabii ki emek verdikleri uğraştıkları şarkılar var güzel olanlar da.. Ama %90 ı çöp şarkılarının.

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle Death diye bir grup var bilirsin. Kuruluş tarihi 1983. Bu adamların örnek alabileceği bir Metal türü var mıydı o zaman yeterince ? Direk çıkış noktası olarak kastetmedim zaten Death Metal'i.

Slipknot'ın yaptığı müzik değil evet. Müzik dediğin insanı kendinden geçirir böyle, hayranlık duyarsın o şarkıya dinlerken ve kendini iyi hissedersin. Son zamanlarda çıkan bu "gaz şarkı" modası da ne demek oluyor ? Mozart falan müzik yapmıyor o zaman ki hiç gaza gelmiyorum ben onun şarkılarını dinlerken. O olayı iyi bir davulcusu olan her grup yapabilir. Ama iyi müziği her grup yapamaz.

Thrash Metal ne güne duruyordu o zamanlar?Speed Metal?Heavy Metal?Chuck Schuldiner Death Metal kavramına bile karşı geldi zaman zaman,"Death bir metal grubudur." dedi geçti.Death'in '83'te kurulmuş olması hemen Death Metal yaptığını göstermez.O zaman temeli '84'te atılan Pain Of Salvation'u da Progressive Metal'in öncülerinden saymamız gerekirdi.Kuruluş tarihi her zaman güvenebileceğin bir bilgi olmayabiliyor.Death Metal,Thrash Metal'den evrimleşmiş bir tür olarak net olarak seksenler sonunda ortaya çıkmaya başladı ki çoğu Death Metal grubu Thrash Metal'e uzak olmayan müziklerle yola çıktı.Death Metal metal müziğin klasik ilerleyişini tamamlamasından sonraki evrimleşmenin ürünlerindendir.Yazdığın şeyde kavram karmaşası var,onu diyorum.Önemsiz bir tür asla değil ama metal müzik diyince insanların aklına Death Metal grupları gelmiyor,Maiden,Sabbath,Priest,Metallica vs... geliyor zira bu gruplar metal müzikte direk etki sahibi olan gruplar...

Slipknot'un yaptığı gayette müziktir.Sevmezsin dinlemezsin,orasını bilemem ama ortada emek içeren bir müzik var.Saygı duymak zorundasın.

Direk çıkış noktası olmadığını söyledim zaten death metal'in. Ama sonuçta eski bir tür onu kastettim. Yeni türeyen garip türler gibi değil.

Slipknot'ın yaptığı müzik evet. Tüm gitar hocaları Slipknot çalıştırır öğrencilerine ki büyüyünce hepsi birer büyük gitarist olabilsin, tekniğine de çok büyük şeyler kazandırsın ve yeni müzik türleri görsün diye. Konservatuarlarda da Slipknot öğretiyorlar öğrencilere zaten.

Ben Ankara Bilkent Konservatuarına gittim bir gün ve pianoya uyarladığım bazı metal şarkılarını çaldım oradaki öğretmenlere. Ve çok hoş olduğunu, hangi şarkılar olduklarını sordular. Fakat bir Slipknot şarkısını Pianoya uyarlayabilir misiniz ? Evet. Ama güzel olur mu ? Hayır berbat olur hiç bir şeye benzemez çünkü müzikal açıdan bir değeri yok. Bahsettiğim tüm şarkıları değil tabi Slipknot'ın tabii ki emek verdikleri uğraştıkları şarkılar var güzel olanlar da.. Ama %90 ı çöp şarkılarının.

Sana göre

• adi duyuldugu icin ozentilerin dinledigi dusunulur mesela metallica da oyledir ozentilere metallica dinlyorum dediginde garip garip bakarlar ay metallica mi dinlyorsun gibi bir yorum yaparlar. sacmaliktir.
  • quote:

Death Metal konusunda yazdıklarınla çelişiyorsun gibi ya,neyse...

Gitar hocaları ne alaka?Hala Akdeniz Akşamları ve Fabrika Kızı'yla gitar öğreten adamların Slipknot'un müziğiyle bağdaşan bir yanı yok.Konservatuarlarda bırak Slipknot'u,Metallica bile öğretmiyorlar ki...Konservatuar hocalarının hepsi klasik müzik eğitimi görmüş adamlardan oluşuyor neredeyse...

Slipknot'un şarkılarını piyanoya uyarlanırsa gayette uyarlayan olur.Vermillion Pt.2 ve ya Snuff gayet iyi de olur.Adamların müzikal açıdan değeri olmadığına dair bir kanıtın yok,kişisel görüşünle bir şeyler diyorsun,tamam ama bu kadar kesin de konuşmaman daha iyi olur.Sen diyorsun "Müzik değil.",kime göre neye göre?

• @0rk slipknot'ın müzikal eksikliğinden bahsediyorsun, konservatuar falan diyorsun ama müzik eğitimi almış kitleye metal müzik de bomboş geliyor. Müzikal açıdan yaklaşıyorsan dinlediklerimizin hiç biri öyle ahım şahım şeyler değil. Ancak malmsteen tarzı neoklasik takılan herifler saygı görüyor zaten o da orkestra falan takılıyor (gerçi bunu metallica da yaptı ama diğer türlere sayın söylediklerimi)

Ayrıca şu sahne şovunu beğenmeyenleri anlamıyorum. Tapındığımız Pink Floyd'u bu günlere getiren Ufo'da yaptıkları ışık gösterileri ses şovları değil miydi? Pulse'u sevmeyenimiz var mı,the wall turnelerini biliyorsunuz.

Tercihtir yine de ama bence sahne şovu çok önemli. Kimisi gider k.çından roket fırlatır kimisi sahnede boydan boya koşar. Biri birinden daha teknolojik en fazla dışlamamak lazım

• quote:

Death Metal konusunda yazdıklarınla çelişiyorsun gibi ya,neyse...

Gitar hocaları ne alaka?Hala Akdeniz Akşamları ve Fabrika Kızı'yla gitar öğreten adamların Slipknot'un müziğiyle bağdaşan bir yanı yok.Konservatuarlarda bırak Slipknot'u,Metallica bile öğretmiyorlar ki...Konservatuar hocalarının hepsi klasik müzik eğitimi görmüş adamlardan oluşuyor neredeyse...

Slipknot'un şarkılarını piyanoya uyarlanırsa gayette uyarlayan olur.Vermillion Pt.2 ve ya Snuff gayet iyi de olur. Adamların müzikal açıdan değeri olmadığına dair bir kanıtın yok,kişisel görüşünle bir şeyler diyorsun,tamam ama bu kadar kesin de konuşmaman daha iyi olur.Sen diyorsun "Müzik değil.",kime göre neye göre?

Ben %90 ı çöp dedim zaten dikkat edersen. O zaman bir edebiyat öğretmenine falan git de "kime göre, neye göre değerli bu eserler ki okulda okutuluyor ?" diye ki cevabını al.

@YrkndrY Malmsteen'cilerdenim ben zaten o dediğin Konservatuara metal müzik dinleyerek giriş yapanlar var bayağı (klasik bir eser çalmadan almıyorlar gerçi onu es geçmeyelim). Orada çıtayı biraz yükseğe koymak gerektiği için metal müzikten vazgeçmek zorunda kalıyorlar. Çoğu alıştığı için bırakabiliyor metal müziği. Ama örnekleri yok değil var konservatuar okumuş metalciler. Çoğu Dream Theater fan ı ama, Metallica falan da dinleyen yok değil. Fakat öyle bağımlılık derecesinde de değil.

• @ThreeDaysGrace

nası çok büyük yer tutuyor ? metal müzik death metaldenmi ibaret ?
  • quote:

@ThreeDaysGrace

nası çok büyük yer tutuyor ? metal müzik death metaldenmi ibaret ?

Hayır metal brutalden ibaret gibi birşey demedim ben.Büyük yeri vardır brutalin metal müzikte dedim.Yani şarkıların çoğunluğu brutal oluyor.(hepsi değil)
  • quote:

@radical
    Brutal metal müzikte büyük yer tutar beğenmiyorsanız metal değil rap falan dinleyin

Thrash,heavy,power,progressive vb. türler ne oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.