Şimdi Ara

Skyrim Hakkında Bilinmeyen Gizemler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
13.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011 den beri skyrim oynarım ve canım ne zaman sıkılsa açar diyarını turlar durarım. benim için standart bi aktivite haline geldi artık. bu sayede skyrimde bu dünya gizli keşifle karşılaştım ve aklıma karşılaştıklarım geldikçe ekliyicem. bu oyun değil resmen bi sanateseri. seni seviyorum BETHESDA.

Bazı standart gizemleri herkes biliyor. ben bilinen standartlar dışında bilinmeyenleri yazıcam.

1. Skyrim de kelebekleri ve ateşböceklerini öldürebiliyoruz. kelebekleri öldürdüğün zaman ise bazıları trox ya da winxlere dönüşüyor.

2. Skyrim de bi karakter var. khajit (kaplan desenli, kapşonlu). İsmi m'aiq the liar. yalancı olduğundan dolayı ona skyrim dünyasında liar lakabını takmışlar. bakalım ne yalan söylüyor diye neredeyse tüm konuşmalarını okudum amma velakin tüm herkesin içinde en çok doğruyu söyleyen m'aiq the liar çıktı. neredeyse hiç yalanı yok.

3. Her karakterle sıra sıra oynarım. Hepsiyle ayrı hesabım vardır ve ilginçki ilk başladığınızdan itibaren khajitler çok az farkla diğer ırklara göre daha hızlı koşuyor.

4. (Bunu biliyorsunuzdur ama çok işe yarar bi bilgi.) Dawnstar da kasabanın üst seviyesinde, girişten sağa doğru devam eden yolun sonuna kadar gelin. White Hall u geçtiğinizden emin olun. Maden girişinin hemen solunda yerdeki 3 taşın arkada olanına bitişik halde duruyor.
    Sandığı boşalttıktan 48 saat sonra Dawnstar'ın girişindeki 2-3 çadırın yanındaki Ahkari adındaki satıcıdan satılık eşyalarını göstermesini isterseniz, sandık tekrar eşya ile dolacaktır. Bu gizli sınırsız sandıktır.

5. Downguard paketini yükledikten sonra touch in the sky görevini yaptıktan sonra elvın oku ve auriel yayı ile birleştirip güneşe ateş edersen güneş patlıyor ve ortaya çok ilginç bi manzara çıkıyor.

6. Çoğu kişi sneak özelliğinin düzgün çalışmamasından dert yanıyor. ama düzgün çalışıyor. elinizde kılıç ile sneak yapıp düşmana dalarsanız farkedilirsiniz. ama elinize dagger alıp sneak ile düşmana dalarsanız sneak özelliğini net bi şekilde kullanmış olursunuz.

7. Mamut ve Devleri merak edip yanına yaklaşıp ardından sizi kovalamaya başladıklarında size yetişiyorlarsa sulu ya da kayalı bi bölgeye çıkın. oraya gelemezler.

8. Eğer envanteriniz aşırı yüklüyse fast travel yapamazsınız. ama ata binip denediğinizde yapabilirsiniz.

9. Genelde kullandığım taktiktir. Okçu bi karakterle zorda oynadığım zaman bazen ok sıkıntısı yaşardım. onun için deneme tahtasının orada atış yapan adamların yanına gidip tahtadaki okları toplardım.

10. Altın yapmanın basit bi yolu var. Transmute büyüsünü kullanarak iron ore lere altına dönüştürebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapayzeka037 -- 8 Aralık 2014; 16:33:49 >

• Merhabalar, Turuncu Levye ekibinden misiniz? Birinciyi ve dördüncüyü bilmiyordum, üçüncüyü fark etmemiştim, ikinciyi de Bethesda tarafından ''bilerek'' koyulmuş bir ''easter egg'' diye biliyorum. Paylaşım için teşekkürler.
  • Paylaşım için teşekkürler hiç birini bilmiyordum açıkçası. Ben daha oyundaki amacı anlamadım
    Hani kışın ortasındayız hava hiç değişmiyomu ya ?
  • Bu kadar geniş ve güzel bir oyun mu bu skyrim. Hiç oynamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCanYilmaz

Merhabalar, Turuncu Levye ekibinden misiniz? Birinciyi ve dördüncüyü bilmiyordum, üçüncüyü fark etmemiştim, ikinciyi de Bethesda tarafından ''bilerek'' koyulmuş bir ''easter egg'' diye biliyorum. Paylaşım için teşekkürler.

Teşekkür ederim. Hayır Turuncu levye ekibinden değilim ama onlara skyrim hakkında bilgileri e-mail olarak ben attım ve bana geri dönüp detaylı bilgi istediler. Bende bildiklerimi anlattım. Programlarında bilgilerimi kullanmak için izin istediler, bende verdim. Ardından yeni yeni öğrendiklerimi ve eski bildiklerimi tekrar harmanlayıp böyle bi konu hazırlamak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pokezoom

quote:

Orijinalden alıntı: CCanYilmaz

Merhabalar, Turuncu Levye ekibinden misiniz? Birinciyi ve dördüncüyü bilmiyordum, üçüncüyü fark etmemiştim, ikinciyi de Bethesda tarafından ''bilerek'' koyulmuş bir ''easter egg'' diye biliyorum. Paylaşım için teşekkürler.

Teşekkür ederim. Hayır Turuncu levye ekibinden değilim ama onlara skyrim hakkında bilgileri e-mail olarak ben attım ve bana geri dönüp detaylı bilgi istediler. Bende bildiklerimi anlattım. Programlarında bilgilerimi kullanmak için izin istediler, bende verdim. Ardından yeni yeni öğrendiklerimi ve eski bildiklerimi tekrar harmanlayıp böyle bi konu hazırlamak istedim.

Gerçekten iyiymiş, eğer daha fazla bilgi paylaşırsanız süper olur, kaç aydır oynuyorum ama hala bilmediğim bazı şeyler çıkabiliyor Skyrim'den. Öyle de güzel bir oyun.

• 5. Downguard paketini yükledikten sonra touch in the sky görevini yaptıktan sonra elvın oku ve auriel yayı ile birleştirip güneşe ateş edersen güneş patlıyor ve ortaya çok ilginç bi manzara çıkıyor. 

Bak bunu bilmiyordum Bir ara deneyecegim. Fakat auriel yayinin turkcesi nedir? Su otomatik yaydan mi bahsediyoruz? Peki patlayinca ne oluyor?

Bu arada oyunda farkli boyutlara gecebilecegimiz bir sey var midir? Sanki deadra larin oldugu bir boyut vardi diye duymustum.

Mesela bilinmeyenler olarak su tip seyler de daha fazla ilgimi cekiyor;

http://www.merlininkazani.com/Skyrimde_Kiyamet_Gunu_teorisi-haber-47257p1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 7 Aralık 2014; 13:23:00 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle bir başlık açman iyi olmuş teşekkürler.

Bende bir tane ekleyeyim.

Kayıp vadi palankası isimli yere gidip ordaki şelaleden aşağı atlayın eğer hayatta kalabiilrseniz orda bir süpriz var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

5. Downguard paketini yükledikten sonra touch in the sky görevini yaptıktan sonra elvın oku ve auriel yayı ile birleştirip güneşe ateş edersen güneş patlıyor ve ortaya çok ilginç bi manzara çıkıyor. 

Bak bunu bilmiyordum Bir ara deneyecegim. Fakat auriel yayinin turkcesi nedir? Su otomatik yaydan mi bahsediyoruz? Peki patlayinca ne oluyor?

Bu arada oyunda farkli boyutlara gecebilecegimiz bir sey var midir? Sanki deadra larin oldugu bir boyut vardi diye duymustum.

şu linkteki olayı deneyecek bir babayiğit aranıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ungalath

quote:

şu linkteki olayı deneyecek bir babayiğit aranıyor

Hadi bakalim

• quote:

Güneşin patlamasi bir gizem deil zaten yayin altinda elf okuyla güneşi patlatabilirsiniz diyo ayrica serena denen vampirden kan alip onu elf okuna sürüp daha sonra güneşe atinca guneş karariyor ve kirmizi ve ürkütücü bir hal aliyor bunlar aurielin yayinin altinda yazan şeyler birde şu dawnstardaki sandik gizli filan deil o sandik satici sandiği her şehirde bikaçtane var yerin altinda bu sandiklarda insanlarin sattiği şeyler var ve satin alirsaniz o sandiktan eksiliyor bu sandiklardan birşey çalmayalim diye yetin altindalar fakat arkadasin bahsettiği sandiğin açilmasi tamamem bug

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıTokatçısı

quote:

Güneşin patlamasi bir gizem deil zaten yayin altinda elf okuyla güneşi patlatabilirsiniz diyo ayrica serena denen vampirden kan alip onu elf okuna sürüp daha sonra güneşe atinca guneş karariyor ve kirmizi ve ürkütücü bir hal aliyor bunlar aurielin yayinin altinda yazan şeyler birde şu dawnstardaki sandik gizli filan deil o sandik satici sandiği her şehirde bikaçtane var yerin altinda bu sandiklarda insanlarin sattiği şeyler var ve satin alirsaniz o sandiktan eksiliyor bu sandiklardan birşey çalmayalim diye yetin altindalar fakat arkadasin bahsettiği sandiğin açilmasi tamamem bug

Te kac ay onceki mesajimi alintilamissin Oyun bitti Tesekkurler yine de, yazmissin

Ama ben zaten gizem olarak degerlendirmemisim dikkat edersen, daha o gorevi yapmadigimdan yapinca bir ara deneyecegim demisim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 2 Eylül 2015; 3:14:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıTokatçısı

quote:

Te kac ay onceki mesajimi alintilamissin Oyun bitti Tesekkurler yine de, yazmissin

Ama ben zaten gizem olarak degerlendirmemisim dikkat edersen, daha o gorevi yapmadigimdan yapinca bir ara deneyecegim demisim

farkındayım konu eski fakat bilgilendireyim istedim

• kelebekleri öldürünce hiçbir şey olmuyor
  • Güneşe ateş etmek mi?
    Skyrim Adana'da geçiyor olmasın, aha bu da başka bir gizem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omisis046 -- 3 Şubat 2019; 21:21:42 >
  • kaç yıllık oyunu bilgisayarıma tekrar yükledim, oynamak için bahane arıyorum resmen. bu konu heyecanımı canlandırdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliKulaBey

kaç yıllık oyunu bilgisayarıma tekrar yükledim, oynamak için bahane arıyorum resmen. bu konu heyecanımı canlandırdı
    Konu resmen hortlamış. Ben de şu anda indiriyorum Steam'den. Bir saati kadar kaldı o arada böyle şeylere bakıyordum. Bu defa tam anlamıyla altını üstüne getirmek istiyorum oyunun.
  • oyunu farklı modlarla yeniden oynamak isteyenler için enderal forgotten stories öneririm. her şeyiyle yeni bir oyun gibi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kortor -- 16 Mart 2019; 0:21:44 >
  • kulekedisi kullanıcısına yanıt
    aradan 8 yıl geçti benim de tekrar böyle bir niyetim var ama şuan AC origins, odyssey lere başladım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.