Şimdi Ara

Skyrim de en keyif aldığınız karakter ve ırk hangisi ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
11.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunda en çok sevdiğim karakter Dark Elfti baya bir uğraşıp sabah 5 lere kadar oturup darkelften bir ninja yapmıştım.Hem büyü atıyor hem de Dragonbane kılıcı vardı elinde.
  • Skyrim oynuyoruz.. Tabii kide Nord Ama cüssesinden dolayı High Elf de diyebilirim.. Deve gibiler
  • nord lara hastayım.
  • hiçbiri. skyrim'i modlamaktan keyif alıyorum bir tek. ama illa bir ırk dersek dunmer derim, onu da lore olarak sevdiğimden yoksa skyrimdeki statların silinmesi, birthsign'ların silinmesi yerlerine gerzek perk sistemi gelmesi sınıfların öneminin hiç olmasına sebep oldu. dövüş sistemi tıklamaktan ibaret olduğu için skyrim tırtlığın ötesine geçemiyor o konuda, halbusi dark messiah'ta tanrısal bir dövüş sistemi vardı ve kimse aşamadı onu hala, o tarz bi şeyler olsa pek güzel olurmuş..

tes oyunlarında ırklar için özet geçersek

nord klişedir ve genelde mal olurlar. malca kaba kuvvette on numaradırlar.
    khajitler sinsi olur ve yavşaktırlar, hırsızlık için eyidirler.
    bosmer eh işte. okçulukta üstlerine yok.
    altmer iyi denebilir.
    dunmer kraldır.
    imperial dengelidir.
    argonian hiç oynamadım yazık gariplerin memleketleri zehir zevan içinde wasteland gibi.
    orc hiç oynamadım ama warlock yaratıp ezici bir karakter haline bürünebilirler, hatta bu konuda nordların eline verebilirler.
    breton ise saf mage için en iyi sınıftır, temiz heriflerdir severiz.
    redguard'ı unutmuşuz lan, arap-türk karışımı, kıvrımlı kılıçlarıyla savaşçının önde gidenidirler. tes serisinin en kaslı sınıfıdır.

ha olaydı dwemer elfleri de teknolojilerinden yararlanaydık, olaydı chim imkanı da oyunun bütüne vuraydık ama yok işte yapacak bir şey. ya da skyrim'in asıl sahipleri nord yavşakları yerine körelmeyen snow elfler (falmer mıydı neydi) olaydı felan.

bethesda sağolsun skyrim sayesinde antik iskandinav ve viking-nord olayından iyice soğudum. ejderhadan da soğudum. şöyle akaviri'de geçen bir oyun yapsalar da şu kaplanımsı ırkla (khajit değil) veya ne bileyim yılanımsı vampir ırkla tanışsak. ya da onların tamriel'e saldırısına değinseler, vivec'in nasıl karşılık verdiğine felan. tes evreni ve lore çogacayip, bethesda'daki mallar kullanamıyor inanılmaz bir potansiyel var, yüzüklerin efendisi orta dünya evrenini maymun eder içeriğiyle ve kalitesiyle. bethesda daha çok ekmek çıkarır bu evrenden ama çıkardığı ekmekler giderek posaya dönüşecek gibi duruyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 7 Eylül 2013; 10:26:29 >

• Tabikide ork giyiyorum heavy armoru aliyorum elime cekicimi onume gelene daliyorum gram canim gitmiyor nede olsa orkuz savascilik ruhumuzda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kediyim
  • 2 adet kılıç ile oynaması da çok keyifli oluyor. kalkan falan hiç uğraşmıyorum. paso kes biç. bi ara tek el kılıç takılıyodum. o da fena sarmıştı. ama 2 tane kılıç ile oynaması ayrı keyifli oluyor yaw.
  • quote:

Orijinalden alıntı: All Hail The King

Nord ağır okçu

Hocam nordlar okçulukta nasıl? Okçuluğa yüklensek sürekli iyi okçu çıkar mı nord'lardan?

• Nord kılıc kalkan olarak baya zevk almıstım büyücüyü de denedim o da zevkliydi assasin hic denemdm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azsussan

quote:

Nord ağır okçu

Hocam nordlar okçulukta nasıl? Okçuluğa yüklensek sürekli iyi okçu çıkar mı nord'lardan?

Irklara fazla takılma derim

• wood elf assassin archer. gözükmeden çok rahat tek atarak alıyordu ama harddisk gittiği için yeniden başlayacağım. sanırım nord ile başlarım.
  • quote:

quote:

quote:

Nord ağır okçu

Hocam ben ilk kez baslayacagim oyuna. Full okcu olmak istiyorum. Sordum sorusturdum. Wood elf olmak gerekiyormus. Ama cok tipsizler. Canim guzel bir bayan nord yaratip full okculuk yapmak istiyor ama milletin dedikleri korkuttu beni. Nord'lardan okcu olmaz, ileride cok zorlanirsin dediler. Ne yapayim hocam? Onemsiz mi gercekten irk secimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppleFans -- 18 Haziran 2014; 15:32:06 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nord ağır okçu

Hocam ben ilk kez baslayacagim oyuna. Full okcu olmak istiyorum. Sordum sorusturdum. Wood elf olmak gerekiyormus. Ama cok tipsizler. Canim guzel bir bayan nord yaratip full okculuk yapmak istiyor ama milletin dedikleri korkuttu beni. Nord'lardan okcu olmaz, ileride cok zorlanirsin dediler. Ne yapayim hocam? Onemsiz mi gercekten irk secimi?

Irkların bonusları sadece ilk başlarda işine yarar. İlerde bir önemi kalmaz.

• High Elf / Breton - Battlemage

http://theskyrimblog.ning.com/group/character-building/forum/topics/character-build-the-battlemage-sellsword

Buradaki conjuration ve enchantingi sallayıp sneak verirsen tüm guildlere uyumlu bir karakter olur.

*

Benim karakterim ise spellsword / lamp knight karışımı bir şey (googledan bak)
    Oynaması müthiş zevkli.

High Elf yine.
    Destruction, One Handed, Heavy/Light Armor (Başta heavy gidiyordum sonra mod kurup skill sıfırlayıp light armora geçtim), Block, Restoration, Alteration
    HP ve Mana eşit verdim. Stamina vermeye pek gerek yok Restorationdaki bir büyü sayesinde healing skilleri stamina da dolduruyor.

Deadly Combat modu kurduğumdan ve karakter de armor ve düşük hpden dolayı zayıflık çektiğinden çok kolay yatıyordu. O yüzden block kastım, block atmassan 1-2 vuruşta yatıyor. Eğlencesi burada zaten ve gerçekçiliği de burada ya.
    Uzaktaysan gönderiyorsun alev toplarını. Noobları yatırıyorsun. Sonra kılıcı çekip asıl bosslarla kılıç kalkan oynuyorsun.

Sırf assassin saçma sıkıcı. İlk karakterim assassin + okçuydu tüm oyun boyunca sneak yapmak baydı bir süre sonra.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Nord ağır okçu

Irkların bonusları sadece ilk başlarda işine yarar. İlerde bir önemi kalmaz.

Allah razi olsun hocam. Single playerden bahsediyorsundur insallah.

• İleriki levellerde ok yada crossbowun vuruş gücünü 800 900 lere, yine kılıcınkini benzer güce çıkarabiliyorsun(giyiselere ve takılara yapılan one-hand gibi büyülerle tabi)
    tek atış yada vuruşta bir dragonu indirebilir duruma gelebiliyorsun, yarı tanrı oluyorsun bir nevi.
    o yüzden ırk o kadar önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savarog

İleriki levellerde ok yada crossbowun vuruş gücünü 800 900 lere, yine kılıcınkini benzer güce çıkarabiliyorsun(giyiselere ve takılara yapılan one-hand gibi büyülerle tabi)
    tek atış yada vuruşta bir dragonu indirebilir duruma gelebiliyorsun, yarı tanrı oluyorsun bir nevi.
    o yüzden ırk o kadar önemli değil.

Tamam hocam. Nord olup oka abaniyorum o zaman. Zirh hafif mi olmali, agir mi peki?

• Zırh ya da silah seçimlerinde ben açıkçası güç+estetik şeklinde seçerdim, güzel görünmeyen zırhı giymezdim.
    Zırh mümkün olduğunca çok parçadan oluşmalı ki her parçaya ayrı ayrı enchant yapma şansı olsun.
    Light seçim yapılıp skillerle ve büyülerle geliştirilebilir.Light hafif olduğundan aynı anda farklı büyülere sahip(örneğin biri one-hand diğeri archer büyülü başlık yada kolluk gibi) zırh taşıma şansı olur.
    ağırlık taşıma sınırı olduğundan ağır zırh taşıma kapasitesini düşürür. Ama sonuçta Deneme ve beğeniye bağlı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nord ağır okçu

istediğini açabilirsin. bi fark yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: discjockeyyy

wood elf assassin archer. gözükmeden çok rahat tek atarak alıyordu ama harddisk gittiği için yeniden başlayacağım. sanırım nord ile başlarım.

Wood elf archer assasinde skilleri neye vermeliyim?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.