Şimdi Ara

Skype alternatifi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, skype artık ciddi anlamda sinirlerimi bozmaya başladı. Arka fonda ritmik şekilde kulağı tırmalayan sesler, kötü görüntü kalitesi, donmalar vs. MSN'i mumla aratıyor gerçekten. Skype'a alternatif olabilecek görüntülü görüşme yapabileceğim önerebileceğiniz başka programlar var mı acaba?

• skype kesinlikle bitmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇAĞ

Arkadaşlar, skype artık ciddi anlamda sinirlerimi bozmaya başladı. Arka fonda ritmik şekilde kulağı tırmalayan sesler, kötü görüntü kalitesi, donmalar vs. MSN'i mumla aratıyor gerçekten. Skype'a alternatif olabilecek görüntülü görüşme yapabileceğim önerebileceğiniz başka programlar var mı acaba?

www.hotmail.com'danda MSN Gibi Kullanıma Hala Açık :)
  • ben de bilmiyorum varsa iyi olur
  • ÇAĞ Ç kullanıcısına yanıt
    Jitsi, Skype'dan sıkılan geliştiriciler tarafından açık kaynak kodlu bir alternatif oluşturmak üzere başlatılan bir projenin ürünü.

Jitsi'nin en büyük özelliği çoklu platform özelliğine sahip olması. Yani neredeyse bütün işletim sistemlerinde çalışabiliyor olması.

Desteklediği Sistemler;

* Linux (Debian, Linux Mint, Ubuntu, Fedora, OpenSuse, Mandriva, Arch Linux, kaynak koddan diğer dağıtımlar)
    * BSD (Kaynak koddan tüm dağıtımlar)
    * Windows (Tüm sürümler)
    * MacOSX (Tüm sürümler)
    * Android (Aralık ayında yayınlanacak)
    * Symbian (Test aşamasında, yakında yayınlanacak)

Jitsi, ayrıca kendi protokolü dışında aşağıdaki protokolleri de destekliyor.

* SIP
    * IPTEL
    * Ippi
    * Jabber
    * Google Talk
    * AIM
    * MSN
    * Yahoo
    * Facebook

Başlıca Özellikleri

* SIP ve XMPP protokolleri üzerinden sesli ve görüntülü görüşme desteği.
    * Çoklu konferans desteği.
    * Ücretli sabit ve GSM telefonları arama.
    * Sabit numara satın alabilme.
    * Açık kaynak kodlu.
    * Dosya transferi.
    * Kişisel durum belirleme.
    * Çoklu platform (Java tabanlı)

Jitsi çok iyi bir program. Kullanıcı sayısı artabilirse Skype'a mükemmel bir alternatif olacaktır.

https://jitsi.org/Main/Download
  • Google Hangouts

Uzun zamandır kullanıyoruz.
  • .S kullanıcısına yanıt
    Çok da kaliteli bir şey değil ama. Bana MSN'i daha da çok aratıyor. Sanırım şu an skype gibi MSN'e çok yakın olan bir şey yok. Ama yukarıdaki arkadaşın bahsettiği jitsi iyi gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skype tan tiksininler tayfasına ben de katılmak istiyorum. Bana kendimi bir bayii toplantısında gibi sıkılmış ve bunalmış hissettiriyorum. Jitsi'yi dnemekte fayda var sanırm.
  • skype iyi gibi ya en azından bana göre
  • Birkaç sene sonra msn ve xbox kinect gibi Öksüz bırakılır. Yani verileri BilgiLerini geri alırım diye Güvenme sakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skype candır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.