Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (194. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.626
Cevap
78
Favori
551.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hidrojenperoksit

215.65.16 taktirmayi dusunuyoruz. Taktiran varmi? Araca suv havasi katmak istiyoruz. Yakit tuketimi onemli degil. Direksiyon tam sag sol yapildiginda davlunbaza surtme yaparmi? Tesekkurler

Ben taktırdım. Yakıta hissedilir olumsuz etkisi olmadı, davlumbaz lastik arası boşluk hiç bir kompakt suvda olmadığı kadar fazla, sürtme olmaz. 215 60 16 gayet uygundur hatta 17 jant olsa daha iyi olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhabalar,

bir arkadaşım için 1.4 tsi dsg için fiyat aldık 68 bin lira dediler.

hangi donanımı tavsiye edersiniz ? Birde muhtelif rakamlar gördüm şehiriçi yakıt tüketimi ne kadar acaba ? anadoluda bir şehirde ne olur.

şimdiden tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

quote:

Orijinalden alıntı: hidrojenperoksit

215.65.16 taktirmayi dusunuyoruz. Taktiran varmi? Araca suv havasi katmak istiyoruz. Yakit tuketimi onemli degil. Direksiyon tam sag sol yapildiginda davlunbaza surtme yaparmi? Tesekkurler

Ben taktırdım. Yakıta hissedilir olumsuz etkisi olmadı, davlumbaz lastik arası boşluk hiç bir kompakt suvda olmadığı kadar fazla, sürtme olmaz. 215 60 16 gayet uygundur hatta 17 jant olsa daha iyi olacak.

Benzinliler zaten 215.60.16. Ben 65 olanini dusunuyorum ama taktiran da görmedim.
  • 65 yanak kullanan kimse yok galiba..
  • Arkadaslar bu araca hiz sabitleyici taktirmanin maliyeti nedir .. En uygun nasil halledebilirim.. Servise mecbur muyuz..

• Merhaba ben 8 ay önce ist ve çevresinde bulunan tüm servis lerden fiyat teklifi aldım 950/1100 tl takıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Yunus 634510

Merhaba ben 8 ay önce ist ve çevresinde bulunan tüm servis lerden fiyat teklifi aldım 950/1100 tl takıyorlar

Teşekkur ederim..
  • Arkadaşlar,

2012 veya 2013 yeti dizel almayı düşünüyorum. Bazı sorularım var. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Bu araçlardaki dizel motor volkswagen'in bazı ülkelerde satışı yasaklanan motoru mudur ?
    Skodanın web sayfasından yetkili servislere baktığımda bazı illerde skodanın yetkili servisinin olmadığını gördüm. Doğru mudur? (http://www.skoda.com.tr/pages/yetkilisaticinoktalari.aspx)
    Aracın ağır bakımı ne zaman?
    Aracın bakım periyodu nedir?
    Motorda triger kayışımı var zinciri mi var?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cny61

Arkadaşlar,

2012 veya 2013 yeti dizel almayı düşünüyorum. Bazı sorularım var. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Bu araçlardaki dizel motor volkswagen'in bazı ülkelerde satışı yasaklanan motoru mudur ?
    Skodanın web sayfasından yetkili servislere baktığımda bazı illerde skodanın yetkili servisinin olmadığını gördüm. Doğru mudur? (http://www.skoda.com.tr/pages/yetkilisaticinoktalari.aspx)
    Aracın ağır bakımı ne zaman?
    Aracın bakım periyodu nedir?
    Motorda triger kayışımı var zinciri mi var?

Şimdiden teşekkür ederim.

2012-2014 tüm 1.6 dizel Yetilerdeki motor vw nin klasik motoru. Yani yasaklanan motor...
    Ağır bakım diye bişey yok.
    Standart bakım aralığı 15 bin km. Normal bakıma ilave olarak 30 binde bir mazot filtresi ve polen filtresi de değişiyor...
    Triger kayışlı. Triger kayışı ve gergi bilyaları değişimi 4 yıl veya 210 bin km de bir...

• bir yeti sever olarak üzülerek aracımı satıyorum.. düşünen olursa...
    http://www.sahibinden.com/257031180
  • Sıfır yada ikinci el Yeti almayı düşünen biri olarak;
    Yorumlarda tasarruflu bir araç imajı olsada Yeti'ye LPG takmaya gerek varmı? Kullananların degerli bilgileri nelerdir? Tesekkurler.

• Kullanıma bağlı ben yılda en fazla 10,000 km geçiyorum o yüzden tüpe ihtiyaç duymuyorum. ortalama tüketimim 7,5-8 lt arası değişiyor
  • Skoda 1.4 tsi dsg ambition..siparisimizi verdik.. Yeni yilin ilk is gunu teslim alacagiz nasipse.. Bakalim insAllah dogru tercih yapmisizdir..

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan1500

Skoda 1.4 tsi dsg ambition..siparisimizi verdik.. Yeni yilin ilk is gunu teslim alacagiz nasipse.. Bakalim insAllah dogru tercih yapmisizdir..

2016 Da kasa değişeceği söyleniyor. Bunu sordunuz mu bayiye. Ayrıca kaça aldınız.
  • gokhan1500 G kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. İyi bir tercih olmuş
  • 2011 1,2 TSİ DSG yeti aracım 48000 km. de kavrama arızası verdi. Ankara And otomotivde senelik bakım yapıldı kavrama arızası nedeniyle 3000 - 4000 tl arası masraf var dediler. Tur Asist ten yaptırdığım garanti uzatması kapsamında yaptırmak istediğimi söyledim ama tur asistin servisle anlaşması yokmuş, tur asist beni ankara sanayiinde bir bayiye yönlendirdi, orada arıza tespiti tekrar yapıldı. bunun üzerine tur asiste durum bildirildi gelen cevap beni şok etti kavrama garanti kapsamında değilmiş. poliçeyi satarken ballandıra ballandıra anlatanlar çamura yattı. İki haftadır telefonla görüşüyorum aynı kişiyle hiç görüşemedim her seferinde bir başkasını bağlıyorlar derdimi yeniden anlatıyorum tur asistten garanti uzatacaklar dikkat etsinler.
    Kavrama ile ilgili aynı sorunu olan var mı aranızda ne yapmamı tavsiye edersiniz.
  • nnsscc N kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Araç yetkili servis bakımlıysa yüce oto ile görüşün o yıldaki modellerde DSG zaten sorunlu iyi niyet garantisinden daha düşük bir maliyete değiştirmeleri gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nnsscc

2011 1,2 TSİ DSG yeti aracım 48000 km. de kavrama arızası verdi. Ankara And otomotivde senelik bakım yapıldı kavrama arızası nedeniyle 3000 - 4000 tl arası masraf var dediler. Tur Asist ten yaptırdığım garanti uzatması kapsamında yaptırmak istediğimi söyledim ama tur asistin servisle anlaşması yokmuş, tur asist beni ankara sanayiinde bir bayiye yönlendirdi, orada arıza tespiti tekrar yapıldı. bunun üzerine tur asiste durum bildirildi gelen cevap beni şok etti kavrama garanti kapsamında değilmiş. poliçeyi satarken ballandıra ballandıra anlatanlar çamura yattı. İki haftadır telefonla görüşüyorum aynı kişiyle hiç görüşemedim her seferinde bir başkasını bağlıyorlar derdimi yeniden anlatıyorum tur asistten garanti uzatacaklar dikkat etsinler.
    Kavrama ile ilgili aynı sorunu olan var mı aranızda ne yapmamı tavsiye edersiniz.

Arızası nedir peki, debriyaj balataları mı değişecek yoksa mekatronik arızası mı?

Tur asist dediğiniz Skoda'nın kendi sunduğu garanti uzatma hizmeti mi oluyor? Öyleyse ne anladık uzatılmış garantiden.

Her kuru DSG'li araç sahibi bunu yaşayacak. Mekatronik arızası azaldı ama el kadar debriyajlar çabuk bitiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 31 Aralık 2015; 10:13:43 >

• f-network kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim . Evet, işini iyi yapan kurumsal bir firma gibi görünüyor, Autoking. Ancak aracımı götürdüm ve benden fazla para istediler. Yaklaşık 400 TL, üstelik 3 gün de aracım rehin kalacaktı ama gönlüm razı olmayınca vazgeçtim. Sanayide de 300 liraya gün sonunda teslim ederiz dediler, onlara da güvenemedim orijinalliği bozulur diye. Velhası vazgeçtim hocam. Şimdilik böyle idare edeceğim, nazar boncuğu olsun gari. Saygılar!
  • Selamlar; yaklaşık olarak 5 aydır 1.6 Dizel Yeti kullanıyorum. Bu zamana dek yaz lastikleriyle idare ediyordum; ancak şehirler arası yolculuk yapacağım kısmetse ve kış lastikleri alacağım. Bu konuda önerileriniz varsa söyleyebilir misiniz? Aracım, dediğim gibi 5 aylık ve Michelin lastikleriyle teslim aldım, kış lastikleri için fiyat ve önerileriniz nelerdir?

Saygılarımla!
  • 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.