Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (181. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.626
Cevap
78
Favori
552.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkürler

Hakkaten de fiyat çok cazip. İnceleyelim bakalım...
  • ozgur_d3 O kullanıcısına yanıt
    2013 greenline sahibiyim. Arkadaşlar yollarımız(otoyollar da dahil) o kadar berbat ki, aracın yalıtımına suç bulamıyorum. Birkaç defa zemini kaymak gibi yollara girdim, hem de kafa şişiren kış lastikleriyle. Sonuç muhteşemdi Kendinizi uçakta hissediyorsunuz Kulaklarıma inanamadım; neredeyse sıfır gürültü!!! Ne var ki ülkemizde böyle kaymak yollar o kadar az ki.. Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yüzde80

2013 greenline sahibiyim. Arkadaşlar yollarımız(otoyollar da dahil) o kadar berbat ki, aracın yalıtımına suç bulamıyorum. Birkaç defa zemini kaymak gibi yollara girdim, hem de kafa şişiren kış lastikleriyle. Sonuç muhteşemdi Kendinizi uçakta hissediyorsunuz Kulaklarıma inanamadım; neredeyse sıfır gürültü!!! Ne var ki ülkemizde böyle kaymak yollar o kadar az ki.. Saygılarımla.

Size bir yere kadar katılıyorum, evet kaymak asfaltta ses oranı baya azalıyor ama ortalama asfaltta normalden daha fazla ses alıyor araç içeriye. Yol sesi konusunda baya sıkıntı yaşatıyor araç.

hangi model için konuşuyorsunuz? 100km/s sürati geçtikten sonra belirgin rüzgar sesi dışında pek ses alamadım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

hangi model için konuşuyorsunuz? 100km/s sürati geçtikten sonra belirgin rüzgar sesi dışında pek ses alamadım ben.

2010 model 1.2 tsi dsg var bende ve çok fazla yol sesi alıyorum. En başta söyleyim sesi enaz alan lastikler var altında. Onun dışında araçtan memnunum eğer yeni kasa bu konuda iyiyse sıfırını düşünebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_d3

quote:

2010 model 1.2 tsi dsg var bende ve çok fazla yol sesi alıyorum. En başta söyleyim sesi enaz alan lastikler var altında. Onun dışında araçtan memnunum eğer yeni kasa bu konuda iyiyse sıfırını düşünebilirim.

2011 öncesi motor 8 valf imiş. 16 valf e göre daha çok ses yapıyormuş ve daha fazla yakıyormuş diye okumuştum forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybektas55

quote:

quote:

2011 öncesi motor 8 valf imiş. 16 valf e göre daha çok ses yapıyormuş ve daha fazla yakıyormuş diye okumuştum forumda.

Benim sıkıntım motordan değil zaten motor bence sessiz .

jantlarınız 16 mı 17 mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

jantlarınız 16 mı 17 mi.

Arkadaşım jant lastik biryere kadar mesela dizel araç daha gürültü olmalı ama testte izalasyonunun daha iyi olduğu söyleniyor. Demekki bir gelişme var bunu sadece lastikle aciklayamayiz. Bir aracın belli bir izalasyon seviyesi vardır ve lastik bir yere kadar etkiler bunu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mşah

jantlarınız 16 mı 17 mi.

Arkadaşım jant lastik biryere kadar mesela dizel araç daha gürültü olmalı ama testte izalasyonunun daha iyi olduğu söyleniyor. Demekki bir gelişme var bunu sadece lastikle aciklayamayiz. Bir aracın belli bir izalasyon seviyesi vardır ve lastik bir yere kadar etkiler bunu.

Alıntıları Göster
    ses konusunda bir yorumda da ben bulunayım.
    benim araç dizel dsg elegance, daha bir aylık, ilk defa dizel aracım oldu, daha önce honda vardı, bariz motor sesi var bu yeni araçta. :(
    fakat araç 3. vitesten sonra sesi tamamen kesiyor. kötü yolda yol sesi ve yüksek hızda rüzgar sesi dışında başka da bir ses gelmiyor. ha isterseniz motoru bağırtarak motor sesi de alabiliyorsunuz içeriye.

• Beyler 2012 dizel elegance yeti ariyorum. Temiz ve max 60bin km de araci olan arkadaslar ozel mesajla ulasabilirmi? Verebilecegim tutar 52bin tl. Bu fiyata olmaz demeyin 3 ay once ayni araci babama bu fiyata aldik. Simdi ben arac ariyorum. Yeti olmazsa baska bir arac alacagim ama yetiyi iyi tanidigimdan ilk secenegim yeti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidrojenperoksit

Beyler 2012 dizel elegance yeti ariyorum. Temiz ve max 60bin km de araci olan arkadaslar ozel mesajla ulasabilirmi? Verebilecegim tutar 52bin tl. Bu fiyata olmaz demeyin 3 ay once ayni araci babama bu fiyata aldik. Simdi ben arac ariyorum. Yeti olmazsa baska bir arac alacagim ama yetiyi iyi tanidigimdan ilk secenegim yeti.
    Selamlar,
    hiç yeni araç alan yada pazarlık eden bir arkadaş var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yolgezer80

Selamlar,
    hiç yeni araç alan yada pazarlık eden bir arkadaş var mıdır?

eğer dizel düşünüyorsanız yeni dizel gelmeyecek artık, 1.4 benzinliden başka çareniz yok.
  • syntor S kullanıcısına yanıt
    Evet bunu bana bayideki satış görevlileride söyledi dizel yeti gelmeyecekmiş önümüzdeki sene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IstanbulDH

Evet bunu bana bayideki satış görevlileride söyledi dizel yeti gelmeyecekmiş önümüzdeki sene.

önümüzdeki sene değil, önümüzdeki aydan itibaren gelmeyecek, çünkü euro6 uyumlu dizel koymadılar yetiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syntor

quote:

önümüzdeki sene değil, önümüzdeki aydan itibaren gelmeyecek, çünkü euro6 uyumlu dizel koymadılar yetiye.

Alıntıları Göster
    Hedef pazar Avrupa ve CO2 emisyonu tabanlı vergi sistemi kullanılıyor. Motor hacmi kriteri yok.

Şu an Avrupa'da sunulmuş olan 2.0 TDI 110ps Euro6 dizel yetinin CO2 emisyonu 115 gr, bizde popüler olan 1.6 TDI 105ps Euro5 motorla 119 gr idi.

Onlarda ÖTV de yok tabi ve haliyle 1.6 TDI opsiyonlardan çıkarılmış.

1.4 TSI 150ps versiyonu ülkemize geldiğinde yeni gözde olacak gibi duruyor. Mevcut dizel yeti sahiplerine de araçlarının kıymetlendiğini söyleyebiliriz

• syntor S kullanıcısına yanıt
    Bana biz aracı alırken bayideki satış görevlilerinin söylediği , Tiguan'ın önünü çok kestiğinden dolayı önümüzdeki yıl Yeti'nin dizel versiyonu gelmeyecek artık Türkiyeye dediler. Demek ki seneye değil dahada yakınmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yüzde80

Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun
    çift kabin yetinin nasıl olabileceğini merak ederek bir montaj hazırladım
     SKODA YETI KULUBU

• quote:

Bana biz aracı alırken bayideki satış görevlilerinin söylediği , Tiguan'ın önünü çok kestiğinden dolayı önümüzdeki yıl Yeti'nin dizel versiyonu gelmeyecek artık Türkiyeye dediler. Demek ki seneye değil dahada yakınmış.

Amma sallamis, tiguan benzinli olup cok yakmasina ragmen yetiden 2 kat fazla satiyor. Onunu kesme degil, vw grubunun 1.6 tdi 120 ps euro 6 motoru yetiye koymayi beceremedigi icin avrupa birligi emisyon normunu saglayamadigindan uretilmeyecek.

Bu arada ayni durum jetta icin de gecerli, mqb olmadigindan onda da tdi gelmeyecektir.

Elin japonu 1750 kg agirliginda 4x4 araca euro 6 normunda 1.6 tam otomatik vites dizel koyuyor, vw grup findik tekerlek takmasina ragmen euro6 yi tutturamadi yetide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syntor

quote:

Amma sallamis, tiguan benzinli olup cok yakmasina ragmen yetiden 2 kat fazla satiyor. Onunu kesme degil, vw grubunun 1.6 tdi 120 ps euro 6 motoru yetiye koymayi beceremedigi icin avrupa birligi emisyon normunu saglayamadigindan uretilmeyecek.

Bu arada ayni durum jetta icin de gecerli, mqb olmadigindan onda da tdi gelmeyecektir.

Elin japonu 1750 kg agirliginda 4x4 araca euro 6 normunda 1.6 tam otomatik vites dizel koyuyor, vw grup findik tekerlek takmasina ragmen euro6 yi tutturamadi yetide.

Alıntıları Göster
    Dizel gelmeyecek olması çok kötü...
    umarım dizel 0 bulabilirim.

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.