Şimdi Ara

Skoda favorit nasıl parçası v.s

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Maddi durumu iyi olmayan bir arkadaşa 90 model bir skoda favorit alacağız, bu aracın yedek parçası pahalımıdır bulunurmu?

Eğer baş belası bir araç ise tofaş grubu almak dahamı iyi olur malum tofaşın parçası ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özbekli35 -- 15 Ekim 2019; 18:55:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Favorit veya forman hakkında hiç bilgisi olan yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

Favorit veya forman hakkında hiç bilgisi olan yok mu
    94 model favorit lx kullanıyorum. Parçası bol ve ucuz. Fiyatı da şişirilmiş tofaşlardan çok daha ucuz. Sürüşü keyifli. Simit tüple bagajı gayet yeterli. Elektronik neredeyse yok o yüzden arızası da pek olmuyor. Orjinal termostat olan 88 derece termostat ve 87-92 fan müşürü ile kullanılırsa hararer yapabilir. Ama termostatı söküp 82-68 fan müşürü ile yazın Antalya sıcağında 1000 rakımlı yaylalara hiç hararet yapmadan hem de öğle vakti rahatlıkla çıkabiliyor. Herkesin aklına gelen favorit hararet yapar olayını ben hiç yaşamadım. Yalnız lpg ye uyum 93 ve sonrasında iyi diyorlar. 90 model nasıldır bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr0742

94 model favorit lx kullanıyorum. Parçası bol ve ucuz. Fiyatı da şişirilmiş tofaşlardan çok daha ucuz. Sürüşü keyifli. Simit tüple bagajı gayet yeterli. Elektronik neredeyse yok o yüzden arızası da pek olmuyor. Orjinal termostat olan 88 derece termostat ve 87-92 fan müşürü ile kullanılırsa hararer yapabilir. Ama termostatı söküp 82-68 fan müşürü ile yazın Antalya sıcağında 1000 rakımlı yaylalara hiç hararet yapmadan hem de öğle vakti rahatlıkla çıkabiliyor. Herkesin aklına gelen favorit hararet yapar olayını ben hiç yaşamadım. Yalnız lpg ye uyum 93 ve sonrasında iyi diyorlar. 90 model nasıldır bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    bi arkadaş ekstra önlem olarak araç içine fan anahtarı koymuştu... (soğutma sistemini komple tofaşlardan almış)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

bi arkadaş ekstra önlem olarak araç içine fan anahtarı koymuştu... (soğutma sistemini komple tofaşlardan almış)

Alıntıları Göster
    o da var hocam önceki sahibi yaptırmış ama hiç gerek duymadım. Hararet ilk çıtayı geçer geçmez fan açıyordu zaten. Geçen hafta kış yaklaşıyor kaloriferi ısıtsın diye fabrikasyon değerlere döndüm fırın gibi yapıyor şimdi çok şükür.

• 93 öncesi lpg ile pek uyumlu değil motor farkı var mümkünse daha yüksek modelini almaya bakın.
  • 94 formen 5 sene kullandım,yağ değişimi hariç 1 kere bile tamirciye gitmedim.

Hatta benden önceki bakmamış hiç,soğutma sistemindeki su resmen balçık gibiydi,zor temizledik balçıkları.
    Yinede sıkıntı yapmamıştı.

Yine ucuz araba alsam kuş serisi yerine tercihim kesinlikle favorit veya formen olurdu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.