Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (695. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
13.981
Cevap
499
Favori
1.059.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1826
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 106
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 134
  • Favoriye Eklediklerim 499
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gatila (678 mesaj) Coratina (603 mesaj) mcroses (599 mesaj) Askaparta (588 mesaj) ozguruzden (539 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4620 mesaj) Mobil (5259 mesaj) Tablet (235 mesaj) (4 mesaj) Mini (547 mesaj) Uygulama (595 mesaj) (31 mesaj) (443 mesaj)
  • @
42 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • zeytinleri özellikle taş kırması çok lezzetli.zeytinyağını denemedim.edremit körfezinin ismi duyulmuş üreticilerinden biri deneyebilirsiniz

|
    |
    kayhanpulurbey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Şimdi en iyi zeytinyağı türü nedir? Naturel sızma ve riviera denedik normal ayçicek gibi tatsız tutsuz bir şey.

• Merhaba. Naturel, birinci ve riviera diye temel olarak bölünür. En iyisi natüreldir ama soğuk sıkım, erken hasat ve filtre edilmiş tercih ediniz şu dönemde. Meymesilik, acılık ve yakarlık için burada da isimeri geçen bilhassa butik üretimleri tercih edebilirsiniz. Tadınız daim olsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bey V kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Los Angeles’ta biri Robust kategoride Best-of-show, yani yarismanin en iyisi - yarisma sampiyonu, digeri delicate kategoride Best of Class secilen iki urun, sirasiyla Nova Vera Trilye ile Hermus Ayvalik, Athena IOOC’de sadece ve sadece bronz madalya alabilmis 😳😳😳

Bronz en dusuk (kontenjan/yine katilsinlar) madalyasi olup uzerinde gumus, altin ve duble altin (?) madalyalari ve bunun uzerinde de ozel oduller vardir Atina’da..

Madalyalarin, koskoca dinozor yarisma jurileri tarafindan nasil da karambole dagitildigina dair vasatin alti 2 yarisma ornegi.. Al birini vur otekine.. (Bir de 7’li cete var, onlar henuz aciklanmadi 😳).

Ha, bu arada ciddi bir yarisma olan Iberoleum (Sadece Iberya yarimadasinin yaglarinin yaristigi) yarismasinda 97/100 puan ile yarisma sampiyonu olan, tadina hic bakamamis olsam da Mimi ile beraber adini cok sevdigim Rincon (de la Subbetica) da sadece altin alabilmis Atina’da! Ilginc..

Neyse, zaten sezon bitmis, yeni sezonun ilk yaglarinin piyasaya cikmasina 5 ay kalmis, bunlar hala bitmis sezonun yaglarini puanliyorlar akillarinca, ustelik de yarismalar yeni basliyor.

Bos isler bunlar!

Haydi hayirli Cumalar, dun Cuma idi bugun de Cumaa! 😳

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coratina -- 23 Nisan 2022; 19:53:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tanri insani boyle dusurmesin, yorumsuz olarak paylasiyorum.

Kanimca en az 4’luk bir ureticidir, sezonuna gore muthis yaglari da olmustur, 2 sene once falan ☺️

Beleşten 1-2 şişe indirebilmiş olsaydı en az 5 verirdi :) Tadına bakamadıklarım vol. bilmemkaç :)

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coratina -- 2 Mayıs 2022; 0:9:21 >
  • https://bestoliveoils.org/search
    Bu ne yahu, Bizans yağı ödül almış.

• Bu sezon alamadık ama önümüzdeki sezon listemizin başında.

|
    |
    Coratina kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Araştırma ve tecrübelerim sonucunda şunu rahatlıkla söyleyebilirim; zeytinyağının markasında "Ege", "Egem" ya da "birlik" yazıyorsa oradan topuklayarak kaçınız!

• Atina yarışma sonuçları açıklanmış.

• https://www.anatolianiooc.com/competition-results-2022?urunAdi=&ulke=Turkey&urunTipi=&odul=&bestOfCountry=
    Bizim yarışmamızın sonuçları. Ben de bir yağ gönderseydim, ödül alırdım sanırım.

• Los Angeles Şampiyonu Nova Vera Trilye ile Best of Class seçilen Hermus Ayvalık'ın bronzda kalmış olması ve NV'nin bu seneki en iyi ürünümüz dediği Memecik ile Hermus Memecik'in listede bile olmaması çok ama çok enteresan..

|
    |
    Askaparta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• İtalya ve İspanya'dan sadece 9'ar ödüllü yağın olduğu bir yarışma için özet yorumum: Koyunun olmadığı yerde...

Önüne gelene altın gümüş yapıştırmış geçmiş.. Çok merak ediyorum, juri üyeleri yarışma süresince akşamları dahil, gün boyunca çay, kahve, sigara, alkol...vs., kullanıyorlar mı acaba? Kullanmadıkları nasıl garanti ediliyor, özellikle de akşamları yemekte veya sonrasında odalarında?

Jordan Olivonel'u geçen sene Ürdün yağı diye tanıtmışlardı, bu sene Alman yağı diye tanıtmışlar. Tanrı akıl fikir versin bunlara, ürün Midilli yağı Midilli, yani Yunan yağı, çeşidi de adaya özgü Kolovi, Ürdün veya Alman değil, Almanya'da zaten zeytin yetişmiyor ::)))))

Bir de Tunus'ta Çekişte çeşidi üretildiğini öğrenmiş olduk, bilen var mıydı?

Ha bir de, Laconico Yunan ürecidir, Birleşik Devletler'den değil ::))))

Son olarak da bu yarışmanın sponsorlarından olan evoowr.com sitesi kime göre neye göre bir otoritedir ki yarışmaları puanlayabiliyor? Buna 8 vermiş, en kral yarışmalardan olan ve tadımı aylar süren, full duyusal analiz ve tam meyvemsilik profilini çıkarıp yayınlayan tek yarışma olan Leone d'Oro'ya 6 vermiş.. Neden?

Liyakatın ve şeffaflığın olmadığı yerlerde 3'üncü 4'üncü sınıf yarışmalar kendini Abdurrahman Çelebi zannetmeye başlar :)

Şeker bayramınız kutlu ve mutlu olsun :)

Not: Yarışma organizatörünün danışmanlık verdiği üreticilerin de ödül ve ödüller aldığını görüyoruz. Ürünler iyi olabilir fakat bu durum beni düşündürmüyor değil.. Oyları kim sayıyor acaba? Etik midir hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coratina -- 2 Mayıs 2022; 15:46:4 >
    |
    |
    Askaparta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Nova Vera Memecik'te yine bişeyler çevirmiş, yeni parti bir ürünü piyasaya vermiş.. Sezon ortası erken hasat yeni parti bir ürün de nasıl oluyorsa artık? Bu üreticinin dışardan hazır üretilmiş yağ aldığını farklı kaynaklardan duymadım değil..

Benim yeni yıldan önce aldığım şişeler bariz ransid kusurluydu, onlar kusur yapınca başka yerden bir yağ temin edip onu paketleyip satmaya mı başladılar acaba?

Geçen sene de Trilye'de 1-2 oyun çevirmişlerdi, bana gelen 5 şişe ve 1 teneke yağ bariz kusurluydu.. Hatta sonradan yine Trilye alanlar arada cok fark oldugunu, ikinci gelen partinin ilkinden cok daha zayif ve silik bir yag oldugunu belirtmislerdi..

Demek ki Trilye’de de en az 2 farkli parti urun vardi.. Nova Vera’nin bu farkli parti urunleri kimlerden temin ettigini cok merak ediyorum dogrusu.

Artik NV’nin disardan hazir uretilmis yag alip paketleyip sattigina olan inancim giderek artiyor!

Çeşnililerden bahsetmeye gerek bile duymuyorum.. Laconico'ya 1-2 ziyaret ile belki yüksek kalitede kusursuz çeşnili yağlar nasıl üretilebilir öğrenebilirler.

Neyse, zaten son 2 senedir saçmalıyor, ne yaptığı belli değil, hiç güven vermiyor tüketiciye..

Peki, analiz raporunda 288 çıkan Çocuk ürününe neden 300+ yazıyorsunuz? Bu bilerek aldatmacadır..

Monovaryeteleri harmanla Çocuk de, şişe hacmini yarıya indir, fiyatı ikiye katla Çocuk diye millete yutturmaya çalış.. Ayvalık çeşidinden hiçbir farkı yok veya Olgun hasat Ayvalık'tan!

Aynı şekilde mevcut yağları harmanla Ege Blend diye satmaya çalış, yarışmalara gönder, ödül peşinde koş!..

Ah bu yarışmalar ah, bize zaten faydası yok, size de yok belli ki son 2 senede kalite tepetaklak aşığıya gidiyor..

Bence NV bu işi çözmüş, orta ve altı kalitedeki ürünlerle zaten uyduruk yarışmalara 10 farklı şişe birden gönderiyorum, eh 3-5 tanesi de ödül getiriyor, nasıl olsa uyduruktan EVOOWR.com sitesi de beni dünyanın sayılı üreticilerinden birisi diye tanıtıyor (yersen), niye kasayım ki? Çok iyi ürünler üretip kaliteden anlayan çok kısıtlı bir tüketiciye hitab etmektense vasat ürünlerle hacime oynar keyfime bakarım :)

Herkese iyi bayramlar!..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coratina -- 6 Mayıs 2022; 20:23:32 >

• Çocuk ürününün test sonuçları yoktu. Ben trendyoldan sordum hatta bu konu ya da diğer konuya da yazmıştım.
    Benim ısrarlarımla test yaptılar ve sonucun 288 çıktığını ben de farkettim. Sezon ortasında test yaptıkları için 288 çıktı diye yorumlamıştım. Bildiğim kadarıyla fenol değerleri zamanla düşüyor yağlarda. Hilmi yıldırım bebek yağından da test istedim ama bir türlü yüklemediler ya da yaptırmadılar. Her seferinde telefondan firmalarını aramamı istediler. Muhtemelen arasaydım olmayan test için kendilerini vs övüp sıkıntı yok diyip postalayacaklardı beni.

Diğer bahsettiğiniz iddialar önemli ve ciddi konular. Bu konu vasıtasıyla firmanın üstüne gidilmeli ve gerçekler ortaya çıkarılmalı. Aksi halde kendimi keriz gibi hissediyorum. Çünkü bu konuda nova vera hep hep güvenilir ve iyi firma diye benimsendi. Biz de öyle benimsemiştik. İddialarınızın üstüne gidelim. Yapacağım birşey varsa yardım etmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mynameisa -- 2 Mayıs 2022; 19:9:56 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Valla üstat, ben bunların onlarca yanlışını düzelttirdim, geçen sene piyasaya sunmadıkları Uslu çeşidi ürünün analiz raporunu sitelerine yüklemişlerdi, sordum ürün nerede diye.. Cevap trajikomik, o analizin oraya yüklenmemiş olması gerekirdi dediler ve analiz raporunu siteden kaldırdılar..

Bu sene ne Trilye'yi ne de Organik Trilye'yi yayınladılar, Memecik için ise sezon başı ayrı sezon sonu ayrı rapor koymuşlar.. Ürünler farklı, orası kesin, geçen sene de farklıydı. Son 2 senedir Memecik'te fena çuvalladılar..

Neyse, inanın samimiyetim ile bunlara defalarca geri bildirimde bulundum, umurlarında olmadı.. Benim de buradaki görevim bunların vasat ve altındaki ürünlerinin kalitesizliğini ve kusurlarını (belgelidir) ifşa etmek olsun..

Hodri meydan, buyursunlar buraya gelip cevap haklarını kullansınlar.. Açık ortam, ne de olsa dünyanın en iyi 6'ncı üreticisi (!) değil mi bunlar?

Ha bir de, elimde belgeli yazışmalar var, 'Biz ürünlerimizin son kulanma tarihine kadar kusursuz kalacaklarını zaten garanti etmiyoruz'. diyorlar!

İsteyene yazışmaları gönderebilirim :) Muhtemelen yazışmaları yapan kişinin dünyadan haberi bile yok! Hatta NV hangi ürünleri üretiyor onun bile farkında değil! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coratina -- 3 Mayıs 2022; 3:11:54 >
    |
    |
    mynameisa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Buyurun, musteri iliskileri nasil olmali ogrenelim.. Turkiye’de imkansiz malesef..

https://www.hurriyet.com.tr/amp/yazarlar/elvan-uysal-bottoni/acil-susam-acil-41735011

Ne de olsa bizim adamlar dunyanin en iyi 6’nci veya 7’inci ureticileri, neden bizim gibi en sadik musterileri ile ugrassinlar ki? Nasil olsa ulkede zeytinyagindan anlamayan milyonlar var.. Neden bizim gibi en kaliteli urunlerin pesinden kosanlarla ugrassinlar ki?

Iste, Mimi’yi Mimi, Sabino Leone, Almasaras Subbetica’yi Rincon yapan bu mantalite..

Bizde ise Ortadogu kulturu hemen hemen her yerde malesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coratina -- 6 Mayıs 2022; 18:35:53 >

• Selamlar, Bu akşam 20.00'daki Zeytin Vesaire programımızda konuğumuz Cordoba'da yaşayan, Gıda Mühendisi, zeytin üreticisi, zeytinyağı tadımcısı ve İspanyol Zeytinyağı Belediyeleri Birliği Direktörü Jose Maria Penco.

Meraklılarını bekleriz, sorularınız olursa cevaplamaya çalışırız.

Sızma Zeytinyağı Hakkında BilgilerZeytin Vesaireyoutube
    Bu hafta Zeytin Vesai're'nin konuğu Cordoba'da yaşayan, Gıda Mühendisi, zeytin üreticisi, zeytinyağı tadımcısı ve İspanyol Zeytinyağı Belediyeleri Birliği Direktörü Jose Maria Penco. Kendisi ile ispanya ve dünya zeytinciliği ile ilgili konuşacağız.
    https://www.youtube.com/watch?v=pYzL4NBYmGY
  • Merhaba, tonda iblea hakkında bilgisi olan birileri var mıdır, TR'de hangi markalardan yağını alabiliriz, tad ve özellik yorumu yapabilecekler var mı ?

• Angelos üretiyor. Geçen yıl almıştık. Bu sene ürün az olduğu için satmadılar. Bir konuşun isterseniz firmayla.

• İyi ve kaliteli bir cins midir bu ? Y.dışındaki fiyatları çok uçuk.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.