Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (634. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.668
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok gereksiz pahalı aga onlarda abarttı iyice ..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu da bu yılın popüler cevabı oldu, başka bir firma da aynı cevabı verdi. İlk Gün ürünü için öyle demişti. Maşallah, ilk gün bitmiş demek.

• Arkadaşlar selamlar daha önce de belirtmiştim bu yıl ki Ayvalık zeytin ve zeytinyağı festivaline katılacağımı evet yerinde inceleme fırsatı buldum ancak benim adıma tam bir hayal kırıklığı yeteri kadar firma yok öncelikle 2019 ile alakası yok çok sönük olmuş bu yıl yağ konusunda mevcut yağlar içinde ön plana çıkan mov’a Vera trilye ve Ayvalık filitresiz yağları ile katılmış bence Ayvalık asla 80 lira edecek bir yağ değil 50 TL ye darbuca firmasının yağını da alsanız aynı ellerinde hiçbir analiz raporu yok tahmin ediyoruz şeklinde konuşuluyor bunun haricinde daha pahalı yağlarda var asla o parayı hak etmeyen örmek Kürşat 1.5 litresi 140 TL benim öne çıkardığım yağ ise hem kalitesi hem güvenirliği açısında Evliyazade oldu 60 TL kg fiyatı meyvemsiliği yakıcılığı gayet başarılı şuan için tüm yağlar filitresiz alıp hemen tüketecek arkadaşlar için kısa sürede tüketmek şart filitre için ise 1 1.5 ay arası sürer deniyor kısacası bende bu yıl hayal kırıklığı hala bölgedeyim pazara kadar şurda şu yağ bakar mısın diyen varsa Edremit Ayvalık arasında gidebilirim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt

Üstad Hilmi Yıldırım'ı denedin mi? Tadını merak ediyorum. Makaron'u da denediğin için ikisini kıyasladığında sence daha iyi olan yağ hangisi?

Makaron'u aldım. Çok güzel yağ. Şu anda favorilerim Makaron, Bağlarözü ve Asiltane. Hilmi Yıldırım bu üçünden iyi midir? veya fiyatı ucuz olduğunda bu üçünün yerine alınır mı?

• gittimyedimdöndüm G kullanıcısına yanıt
    Denediğim zaman kıyaslamayı yazarım foruma 😉

• Çok üzücü. İlerleme beklerken geriliyoruz.

• Felole erken hasat 5 litre 325 TL ile açılmış.

• mfurkan0 M kullanıcısına yanıt

Hay maşallah altın mübarek!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni sezon Zetay no1 yarım litre, "filtresiz" olarak 97 Liradan satışa çıkmış. 0.2 disem, polifenol değeri belirtilmemiş.

Anlaşılan herkes ne koparırsam kâr modunda artık. Yeşil/erken hasatta olsa litre fiyatının 85 Lirayı aşmaması gerektiği kanısındayım. Cukkalama da bi yere kadar olmalı. 😀

Bu arada yeni sezon yağ deneyimleyen arkadaşlar varsa yorumlarını bekleriz.

• Zetay bu fiyatlar ne ya gerçekten şaşırıyorum .

• Bu kargo fiyatları nedir? 500 ml yağa 20 TL-25 TL kargo ücreti istiyorlar.

Zaten fiyatlar uçmuş gitmiş. Evliyazade'nin filtresiz 3 litresini alsam ne kadar sürede tüketmek gerekir sizce?

• Haydaaa. Tonluk odalarda laboratuvar sonucuna göre fiyat belirlemek ne demek. Her 0.1 asitlik derece için 25 lira mı eklenecek.

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt

Filtre edilmemiş ise en geç bir ay içerisinde tüketmeniz lazım. Posanın dipte çamurumsu tabaka oluşumuna neden olmaması içinse sıklıkla şişeyi/tenekeyi çalkalarsanız bozulma bir nebze yavaşlayacaktır. Bütçeniz elveriyorsa filtresiz ürünleri, yarım litre ya da 750ml gibi düşük ve hızlı tüketebileceğeniz gramajlarda tercih etmenizi öneririm.

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt

İnciryanin olgun hasadında da filtre yok. Erken hasadda hiç yoktur. Geçen yıl bu konuda firmaya yazdım, ileride belki filtreli ürün çıkarırız dediler.

• Yeni sezon Şerifoğlu Domat'ı bugün açtım; geçen yılki rahiyasıyla pek ilintisi yok maalesef. Acılık ve yakıcılığı hayli zayıf. Koku ve aroması da öyle keza, pek cezbedici gelmedi. Domat aromasını çağrıştıran yeşil muz kokusu dahi yok neredeyse. Çimenimsi aromanın ardından değişik ve nahoş bir tat bırakıyor damakta. Farklı bir çeşitle birlikte işlenmiş gibi izlenim verdi. Üreticiyi yermiyorum lakin, aynı randımanı tutturamamış bu yıl.

• Size katılıyorum hocam. Hediye olarak memleketime götürdüm geçen hafta. Orada güzelce tadım yapamadım ama acılık ve yakarlık düşük, meyvemsilik biraz daha belirgindi ama tatmin etmedi. Hatta biraz zorladım kendimi koku ve tat için. Ayvalık ürününü de aldım ama açmadım daha. 2 yıldır domat hayal kırıklığım var.

• Rengi zümrüt gibi insanı alıp götürüyor.
    Çekirdeksiz üretim, vay be. Ben yıllardır çekirdeğiyle yerim zeytini, olmadı bak bu.

• Değerler güzel gözüküyor. Fahiş rakamlandırma yapmazlarsa forumca deneriz. :) Tahminden ziyade, yarım litre için 65 Lira ideal bana göre, üst limit 75 olsun hadi!😀 Sırf asidite ve fenol değerler için astronomik bir fiyat biçeceklerse kendileri bilir!.. Bu arada yağışların gecikmesinden dolayı hasat zamanının ileri tarihlere sarktığı yönünde haber yapmışlar, bir mikar daha zam(!) gelebilirmiş bu yüzden. 🤔

• Buraların yüksek rakımlı yerleri hala yeşil yeşil hocam   Ala çakır olmaya başladı işte. Lokasyon mut

• Üretici Güney Ege'de(Muğla'da) gözüküyor, rakıma ve yöreye göre değişken olması muhtemel. Bu arada birçoğu yeşil gibi ama alaca zeytinler de bayağı fazla sanki.

• 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.