Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (489. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.665
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cutrera

arbequina
    Nermin hanım mi yani hangi marka arbequina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidig -- 14 Kasım 2019; 16:10:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cutrera kullanıcısına yanıt
    2019 mahsülü arbequina mı? bir de filtre durumu nedir acaba?
  • abidig kullanıcısına yanıt
    nermin hanım nerden çıktı yaw vievi bahsettim ya yukarıda
  • sansar64 kullanıcısına yanıt
    tabiki filtresiz 2019 eski sezonla karşılaştırdım sadece
  • Serden33 S kullanıcısına yanıt
    Etalyde eskiye göre daha fazla italyan yağı varda fiyatlar aşırı uçuk alınacak gibi değil 500 ml yağları 130-150-160 tl satıyorlar bu fiyatları ederi etmezi bile tartışılmaz yani anca bakılır yaza doğru içinde italyaya gitmeyi düşünüyorum gezi amaçlı dönüşte getiricem yanımda bakalım getirebildiğim kadar oranın en iyi yağlarını geniş bir tadımda yapmak istiyorum gittiğimde farklı markaları

• Orfion filtreli ve filtresiz dün geldi ve az önce tadım yaptım. 2018 mahsulünü Ağustos ayında almış ve beğenmiştim. Dolayısıyla, bu sezonun taze ürünü için beklentim yüksekti. Fakat, geçen sezon ürünü bu sezondan çok daha iyi bence. Hala buram buram çim, zeytin kokuyor. Ama bu sezonun aromasını kokusunu beğenmedim. Sadece acılık daha belirgin yeni sezonda.

• Vievi analiz sonuçlarını bana gönderdi arbequina ve arbosana da 0.18 asistlik ve 377 mg biofenol değeri mevcut kroneiki de ise 0.19 asistlik ve 4 77 mg biofenol değeri. çok yüksek olmamakla beraber sonuçlar bence tatmin edici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brzlyl ysf -- 14 Kasım 2019; 21:59:7 >
  • Brzlyl ysf B kullanıcısına yanıt
    Kroneiki ve nova vera memecik yada Tirilyeyi kıyaslama imkanımız olsa süper olacak Bilgi için teşekkür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepdarkdirty -- 15 Kasım 2019; 1:0:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bi ara birbiriyle karsilastirmali bir liste yayinlayabilirseniz seviniriz, deneyenler tabi. Mesela:
    İncirya vs palamidas
    Palamidas vs korudağ
    korudağ vs incirya gibi gibi. Tabi ayni tipte olmak sartiyla. Bir tumevarim yapalim biraz matematik konusturalim burda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepdarkdirty

Kroneiki ve nova vera memecik yada Tirilyeyi kıyaslama imkanımız olsa süper olacak Bilgi için teşekkür
    Koroneki (Vievi) acılık ve yakıcılıkta çok üst seviyelerde bir yağ fakat sizin aradığiniz yoğun meyvemsilikse yanlış tercih olucaktır..Memecik kısmına gelicek olursak Nova Vera dışında markalara yönelmenizi tavsiye ederim daha güneye doğru adımlar atabilirsiniz..(Aydın/mugla yöresi).Nova Vera'nın lokomotif ürünü Trilyedir...

• Herkese guzel gunler olsun , orfion dan 5 lt filitresiz erken hasat soylemistim dun geldi gayet iyi rengi koyu filitresiz oldugundan . Orfiondan 3. Filan siparisim . 3 senedir soylerim ortalama memnunumc. Gorsel asagidadir . Yakicilik ve koku guzel . Ara sira tenekeyi acip kokluyorum hosuma gidiyor . 3 lt lik cam siseye aktardim oyle muhafaza ediyorum kalan 2 lt de kullanim icin .

• Bir süredir aklıma takılan bir konu var. Bazı üreticiler ürünlerinin filtresiz ancak dinlenmiş olduğunu belirtiyor. Bu durumda yağda normal filtresiz ürünlerdeki gibi posa olmuyor mu? Dinlenmiş ve filtresiz ürünleri normal filtresizlerin aksine ve filtreli ürünlere benzer şekilde 1-2 ayda değil de daha uzun sürede tüketebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sansar64 -- 15 Kasım 2019; 10:12:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sansar64

Bir süredir aklıma takılan bir konu var. Bazı üreticiler ürünlerinin filtresiz ancak dinlenmiş olduğunu belirtiyor. Bu durumda yağda normal filtresiz ürünlerdeki gibi posa olmuyor mu? Dinlenmiş ve filtresiz ürünleri normal filtresizlerin aksine ve filtreli ürünlere benzer şekilde 1-2 ayda değil de daha uzun sürede tüketebilir miyiz?
    Doğal çökeltme denilen yöntemdir dinlendirme yöntemi bu süre ortalama 2 aydır yani belirli periyotlarla posası alınır yağın extra filtreleme işlemine gerek kalmaz...Tabi bu anlattigim çok geleneksel yöntemdir ve halen malesef turkiyedeki çoğu firma bu process'i izlemektedir..Diger sorunuza gelecek olursak ömrü uzuyor dolayisi ile çunku yaği bozacak posa kalmıyor ve oksitlenme ihtimali ortadan kalkıyor..

• Merhabalar,

Bir soruda ben sormak istiyorum Zeytin yağı kültürüm yok. Bu ara almaya karar verdim ve forumdaki yazılanları bir süredir okuyorum. Kahvaltı ve salatalarda kullanmak için 5 litre ÖZEL SERİ PREMIUM - İncirya Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı aldım. Okuduğum kadarıyla sürekli hava almaması gerekiyor. Evde uygun bir şişe yok. Hava almayacak şekilde cam kavanozlara bölüp bir kutuya koyup öyle saklamayı düşünüyorum. Uygun mudur bu şekliyle? Ürün filtresiz dolayısıyla bu söylediğim saklama koşullarıyla ne kadar sürede tüketilmesi gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ©orleone

Merhabalar,

Bir soruda ben sormak istiyorum Zeytin yağı kültürüm yok. Bu ara almaya karar verdim ve forumdaki yazılanları bir süredir okuyorum. Kahvaltı ve salatalarda kullanmak için 5 litre ÖZEL SERİ PREMIUM - İncirya Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı aldım. Okuduğum kadarıyla sürekli hava almaması gerekiyor. Evde uygun bir şişe yok. Hava almayacak şekilde cam kavanozlara bölüp bir kutuya koyup öyle saklamayı düşünüyorum. Uygun mudur bu şekliyle? Ürün filtresiz dolayısıyla bu söylediğim saklama koşullarıyla ne kadar sürede tüketilmesi gerekir?
    Açmadıysanız ve şimdi açmayacaksanız beklesin tenekede. Ama açtıktan sonra, marketteki cam süt şişeleri veya marketteki cam şişeler güzel. Onlarda hava almaz. Paşabahçenin 1,5 lt veya 3 lt cam şişeleri var onlar da olur. Her seferinde 1 tane açarsınız havayla teması en aza indirirsiniz. Yağı huniyle doldurun bi de akar çünkü. Arada bir çalkalayın diyordu Özgür Bey, yağ alta çöküp tabaka oluşturuyormuş bozulmayı bu başlatıyormuş. Bu olmazsa daha uzun süre dayanırmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Herkese guzel gunler olsun , orfion dan 5 lt filitresiz erken hasat soylemistim dun geldi gayet iyi rengi koyu filitresiz oldugundan . Orfiondan 3. Filan siparisim . 3 senedir soylerim ortalama memnunumc. Gorsel asagidadir . Yakicilik ve koku guzel . Ara sira tenekeyi acip kokluyorum hosuma gidiyor . 3 lt lik cam siseye aktardim oyle muhafaza ediyorum kalan 2 lt de kullanim icin .

Afiyet olsun. Yağın rengini görünce Orfion almadığıma biraz pişman oldum. Bahsettiğiniz acılık ve yakıcılığı Palamidasda bulamadım. Değerlendirmek gerekirse:

Palamidas Harman (Yeni Hasat - Filtresiz)
    -Acılık/Burukluk: 0/5
    -Yakıcılık (geniz): 1/5
    -Renk: Sarı (yeşilimsi), tortusuz berrak.
    -Koku: Taze domates gibi kokuyor
    -Aroma: Çok keskin olmayan hafif bir aroması var. Bence lezzetli.

Not: Şahsen aroma olarak zeytine has acılığın da olmasını tercih ederdim. Fiyatı nispetinde markette satılan yağlardan daha iyi buldum. Konunun uzmanı değilim.

• Bu seneki yağların genel özelliği domestes kokulu olması sanırım. Birçok yorum bundan bahsediyor.

• Arkadaşlar merhaba,

5Lt zeytin yağı almak istiyorum ama marka konusunda kararsız kaldım.

Erken hasat polifenollü olması tercihim,

Orfion 195
    Adalı Efe 165
    Hilmi Yıldırım 225 Tl Sanırım.

Bunlardan birini almak istiyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz. Yada bunların yerine alınabilecek başka bir marka önerir misiniz? Teşekkür ederim. İyi günler...
  • remixlandtr R kullanıcısına yanıt
    Hilmi Yıldırım 452 polifenol ile yüksek değerli üreticilerden biri. Orfion'u 300+ diye paylaşmıştı geçen bir arkadaş. Adalı Efe'yi bilmiyorum ama bu değerlerde olduğunu sanmam. Bu forumda Adalı Efe için eleştiriler okumuştum ama detayını hatırlamıyorum.

Fiyat önemli değilse, Güney Ege (memecik cinsi) için Hilmi Yıldırım, Kuzey Ege (sanırım Edremit cinsi, daha hafif) için Orfion tercih edilebilir. İkisi de iyi üreticiler ve bu foruma da katkı sağlıyorlar. Orfion daha yoğun sağlıyor. :)
  • Merhabalar.

Uzun süredir siz değerli DH üyelerine kampanya yapmayı planlıyorduk. Kampanyamızı hazırladık 😊 Detaylar şöyle;

Sadece ilk hasat özel seri ürünümüzde kampanya yapıyoruz.

https://www.incirya.com/urun/2019-2020-yeni-sezon-incirya-ilk-hasat-sizma-zeytinyagi

Normal satış fiyatı 5 Litre 139.90 TL.

DH üyelerine 129.90 TL. 😊

Ücretsiz Kargo 😉

kampanyamız haftasonu geçerli. Pazar 00:00 da sona erecek.

Cek kodu: donanimhaber

Afiyetle 😊

Dilara ELMAS

İncirya

• 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.