Şimdi Ara

INSIDE Nasıl Bir Oyun?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Limbo'nun yapımcısı bizleri yine karanlıklar içerisinde kalmış bir çocuğun hikayesine sokuyorlar ve muhteşem bir atmosfer bizi bekliyor.

• Valla çok beğendim hem bunu hem de limboyu deneyeceğim inş. bu arada güzel sunum oldu.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Çoook geç kalınmış bir inceleme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerde o eski incelemeler...

• millet inceledi bitirdi oynu
  • Seri yapmanı bekliyoruz

• Gökhan Abi video güzel fakat eski formatta 8-9 dakikalık video inceleme yapsanız daha iyi değil mi?

• Sunum güzeldi, ellerine sağlık Gökhan hocam. Bu arada oyun harika, çok ilginç göndermeler var, 1984 - George Orwell, Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley, Biz - Yevgeni Zamyatin okur, üstüne bu oyunu oynarsanız hem daha anlamlı, hem daha etkileyici olacaktır.

Ben biraz gecikme ile az önce Steam'dan aldım, 1.2 GB'lık bir yüklemesi var, bakalım bugün oyuna da, zevkten kuduralım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 23 Temmuz 2016; 14:23:25 >
  • Gökhan Bey, player'ın yüklemeyi durdur seçeneği olabilir mi?

• Ps4 için gelecek mi? Limbo gelmişti.

• oyunu dün itibari ile başladım bitirdim .. benim nazarımda PC oyunları içerisinde ilk 5 e girer gerek kurgusu, gerek fiziği , gerek oynanabilme dinamiği ile beni benden aldı.. bu oyunu daha nasıl incelemeye almadıklarına da şaşırdım..
  • Ömrünüzde görüp görebileceğiniz en güzel oyunlardan biridir İnside. Kuşkusuz ki bu kadar güzel bir oyun tabii ki senenin en başarılı Bağımsız Yapımcı Oyunu Ödülünü de almadan edemedi. Peki değeri tam bilindi mi?

Buradaki yorum sayısına bakılır ise pek kimsenin bildiği veya takip ettiği söylenemez, bunda oyunun küçük ve basit görünmesi ve pek de kendini reklam edememesi gibi görünse de oynayan herkesin bir yakınına veya arkadaşına muhakkak ve ısrarla tavsiye edebileceği bir oyun olduğu gerçek.

Ben Danimarkalı bu oyun firmasının bu oyunda göçmenleri, sığınmacıları ve özellikle Suriyeli çocukların Avrupadaki perişanlığını konu aldığını hissettim. Hissettim diyorum çünkü üzerine basa basa değil kenarından köşesinden söylüyor ne söylecek ise. Ve savaşın korkunç yüzünü de damarlarınızda hissettiriyor.

Oyunun bir başka en güzel yanı ise sizi sıkmaması, kolay oynanması ve içgüdüsel olarak sorunları çözmeniz. Yapay zekası iyi ve saçma sapan kurallar ile sizi boğmuyor. Paçanızı sıksanız üç saatte biter ama ömrünüzce anlatacağınız bir oyun olur kalbinizde yüreğinizde yer eder kalır.

Hele ki finaldaki yaratık bu kadar mı muhteşem bir şey yaratılır!

Oynayın, oynatın en azından bir göz atın. Çok şey kazanır az şey kaybedersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 12 Mayıs 2017; 14:23:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Ömrünüzde görüp görebileceğiniz en güzel oyunlardan biridir İnside. Kuşkusuz ki bu kadar güzel bir oyun tabii ki senenin en başarılı Bağımsız Yapımcı Oyunu Ödülünü de almadan edemedi. Peki değeri tam bilindi mi?

Buradaki yorum sayısına bakılır ise pek kimsenin bildiği veya takip ettiği söylenemez, bunda oyunun küçük ve basit görünmesi ve pek de kendini reklam edememesi gibi görünse de oynayan herkesin bir yakınına veya arkadaşına muhakkak ve ısrarla tavsiye edebileceği bir oyun olduğu gerçek.

Ben Finlandiyalı bu oyun firmasının bu oyunda göçmenleri, sığınmacıları ve özellikle Suriyeli çocukların Avrupadaki perişanlığını konu aldığını hissettim. Hissettim diyorum çünkü üzerine basa basa değil kenarından köşesinden söylüyor ne söylecek ise. Ve savaşın korkunç yüzünü de damarlarınızda hissettiriyor.

Oyunun bir başka en güzel yanı ise sizi sıkmaması, kolay oynanması ve içgüdüsel olarak sorunları çözmeniz. Yapay zekası iyi ve saçma sapan kurallar ile sizi boğmuyor. Paçanızı sıksanız üç saatte biter ama ömrünüzce anlatacağınız bir oyun olur kalbinizde yüreğinizde yer eder kalır.

Hele ki finaldaki yaratık bu kadar mı muhteşem bir şey yaratılır!

Oynayın, oynatın en azından bir göz atın. Çok şey kazanır az şey kaybedersiniz.

Playdead Danimarka firmasıdır.Oyunun konusu distopia toplumunda kontrol ve bundan kurtulma illüzyonu hakkında.Oyunun sonunda ki yaratık bu illüzyonu gerçekleştirebilmesi için oyuncuyu kontrol ve yardım ediyor.Oyunun başında eğer oyuncu özgür iradesini kullanmaya karar verirse fişleri çekip kendini bu illüzyondan kurtarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TORU-NAGA -- 12 Mayıs 2017; 13:2:44 >

• TORU-NAGA kullanıcısına yanıt
    İkisi de iskandinav olduğu için aklımda Finlandiya kalmış, olsun Danimarka da uyar:)

Konusu da dediğim gibi -ben öyle hissettim- diye aktarmışım. Zaten oyunun konusu şudur diye oyun içinde yazmıyor herkes kendine göre hislerine göre oyuna bir anlam yükleyebilir bence.

Öte yandan evet hala çok güzel bir oyun nazarımda. Ve bana hala Suriyeli çocukları hatırlatıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.