Şimdi Ara

Sizce WoW-Classic nasıl olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WoW forumlarında iç savaşa dönüşen bu konuyu buraya taşımak istedim. Orijinal vanillayı ya da private vanilla serverlarında oynamış insanlardan da girdi bekliyorum.

Tartışmalar genelde WoW- 2006' daki patchli hali gibi mi olmalı, yoksa retail wow' dan da birşeyler devşirmeli mi? Örneğin bütün classlar dengelenmeli mi, yoksa class dengesi olduğu gibi mi kalmalı?

Benim görüşüm, bug olarak nitelendirilebilecek durumların(rare spawn timer, loot table bugları gibi) dışında hiçbir şey değişmeden WoW' a geri dönülmeli. Biliyorum insanlar istedikleri her classla benzer performans elde etmeye alıştı, transmog çok güzel birşey, vesaire... Fakat WoW-Classic casual olup da WoW-Classic versiyona "şöyle bir bakıp çıkacak" kitleyi memnun etmek yerine orjinal, sadık ve deyim yerindeyse Vanilla WoW için ölen kitleye yönelik olmalı, yani olabildiğince orjinale sadık kalmalı.

Aşağıda cevap vermenizi sadeleştirmek için(isteyenlere özel) bir şablon hazırladım.

Buglar düzeltilmeli mi?: Bence evet, o kadar da orjinalci olmaya gerek yok.
    Class dengesi sağlanmalı mı?: Hayır. Üzgünüm boomkin, ret pala sevdalıları...
    Leveling hızlanmalı mı?: Kesinlikle hayır.
    Transmog getirilmeli mi?: Hayır, dungeondan düşen çaput görünümlü zırhın bir anlamı var.
    Dungeon Finder getirilmeli mi?: Sormamış sayıyorum.
    Battle.net Chat getirilmeli mi?: Gelebilir, oyuna direk etkisi yok.
    Cross-Realm aktiviteler olmalı mı?: Cross realm komşuluğu öldürüyor, hayır.
    Vanilla dışı classlar'la oynanabilmeli mi?: Demon hunter, pandaren? Asla.

• Buglar düzeltilmeli mi?: Evet.
    Class dengesi sağlanmalı mı?: Hayır.
    Leveling hızlanmalı mı?: NO NO NO!
    Transmog getirilmeli mi?: Hayır.
    Dungeon Finder getirilmeli mi?: NO NO NO!
    Battle.net Chat getirilmeli mi?: Önemsiz.
    Cross-Realm aktiviteler olmalı mı?: Hayır.
    Vanilla dışı classlar'la oynanabilmeli mi?: Hayır.
  • Buglar düzeltilmeli mi?: Evet
    Class dengesi sağlanmalı mı?: Hayır
    Leveling hızlanmalı mı?: Hayır
    Transmog getirilmeli mi?: Hayır
    Dungeon Finder getirilmeli mi?: Hayır
    Battle.net Chat getirilmeli mi?: Evet
    Cross-Realm aktiviteler olmalı mı?: Hayır
    Vanilla dışı classlar'la oynanabilmeli mi?: Hayır

Ekleme yapayım.
    Her realm'de Ahn Qiraj kapısını açan ilk kişi Scarab Lord olmalı mı?: Hayır

Kısacası, Vanilla'daki ruhu bozacak hiçbir değişiklik gelmemeli fakat eskide olan eskide kalmalı. Horde tarafında Paladin, Alliance tarafında Shaman göreceksek hiçbir anlamı kalmaz. Zamanında title alan aldı. Saçma sapan birileri 2018 yılında Scarab Lord olursa bir anlamı kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChaosBreed -- 9 Kasım 2017; 1:34:58 >
  • SurlarÖnünde kullanıcısına yanıt
    Ücretli olur , yaşaması ona bağlı olmaz merak etme.Güncel paketle ortak sub olur.

Quest helper addon olarak var zaten , eklemeye gerek yok.

WoWu öldüren zaten çiftlik kurma vs. bunların hiçbiri gelmeyecek, orjinal bir şekilde gelecek vanilla.Meslek yeterince var,fazlasına ne gerek var?

Yapılacaksa grafik iyileştirilmesi yapılmalı , buglar düzeltilmeli.
  • 8 irk olmali

9 sinif olmali

gorev yaparken gidilecek yerler ve bulunacak esyalar ben buradayim dememeli

kisacasi yeni hicbir sey eklenmemeli ve hicbir sey degismemeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanlar ya hayal kuruyor yada vanillayı hatırlamıyorlar

vanillanın ilk hali ile çıkartmaz blizzard zaten öyle çıkartcak olsalar yarın çıkartırlar database torrentte bile mevcut

ki vanillada kötü olan çok çok fazla şey var

bazı raidlere bazı speclerin hiç bi şekilde alınmaması
    pvpde balance dengesi
    onlarca buff pot küçük ıvır zıvır hazırlıkları raidler için
    ve en önemlisi gank yemek

tabi bu kötü olan çoğu şey end gamei ilgilendiriyor ama insanlar bundan 13 sene önce ki insanlar değil

ozamanlar 3 ay sürüyorsa 60 olmak şuan elysiumda 2 haftada 60 yapan tipler var bu tipler sizi graveyarddan bile çıkartmazlar hele officialda ki kalabalığı düşününce casuallar için level kasmak işkenceye döner

bakalım görelim

bide her paket için ayrı bi server mı açıcaklar yoksa vanilladan başlayıp legiona kadar gelicekmiyiz yada sadece vanillada sabit bi patchde mi durucak sürekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [A]narchy -- 9 Kasım 2017; 5:50:49 >

• Ücretsiz olma hayali kuranlar Blizzard'ı tanımamış demektir. Hatta Battle for Azeroth paketini almayanlar muhtemelen Vanilla serverında oynayamayacaklar. Şahsen ücretsiz olmasını da istemezdim sorsalar bile.

Bug'ların düzeltilmesi haricinde hiç bir şeye dokunmamalılar kesinlikle. Aksi taktirde o işin sonu yok ve fun serverdan farkı kalmaz.

• Çıkışını takiben ilgiye göre her paket için ayrı server açabilirler tabi bunun için çılgın rakamlara ulaşması lazım oyuncu sayısı.
    --------
    Ben hiç bilmiyorum, sadece bir kere login olup sildim korsan olduğu için, ama mutlaka deneyeceğim.
    Benim gibi denemek için girenlere göre yaparlarsa oyuncuların hoşuna gitmez.

Sadece grafik, interface, bugg gibi oyunun kendisine etki etmeyecek yenilikler getirilmeli. Geri kalanına dokunmak hata olur, balance gelmesin bence.

Blizzard'ın attığı balance'ı herkes biliyor, çıkışını yapmış oyunda class'a %100 nerf/buff atıyorlar sanki alfa ptr da oynuyormuşcasına.
    Bu işten anlamıyorlar, demeki ki o zaman da aynı kafada gidiyorlarmış. Lol
    ---
    Olan enerjilerini yeni paketlere harcasınlar bi zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 9 Kasım 2017; 6:10:30 >
  • Buglar düzeltilmeli grafikler de dahil olmak üzere başka bir şeye dokunulmamalı.

Bnet chat'in de bir zararı yok.

Cross realm konusunda da popülasyona göre karar verilmeli. Bg sıralarını hatırlayanlar vardır heralde.

• Name Change: Hayir

Achievement: Hayir

Statistics: Hayir

Battleground: Hayir

Arena: Hayir

Heroic, Mytic Dungeons: Hayir

Tutorials, Cut Scenes: Hayir

Auto Area Loot: Hayir

Ucmak: Hayir

• Yeni bir oyun olmali. Scraft hstinr gibi. Classic alip yeni hesapla oynanmali. Eski hesaplardan tamamen bagimsiz olmali. Her haliyle vanilla olmali.en fazla 1.12 olmali. Daha sonraki icerik istenirse takvime dahil edilebilir. Para sagmaktan cok jest olarak cikarilmali oyun. Ne kadar da ozlesem aylik 50 verilecek bir oyun degil bana gore. Hc oyuncular contenti somurup gelsin gerisi dese bile tinlanmayacak. Yavas yavas zevkini cikara cikara devam etmeli blizzard. En fazla 10euroya satilip aylik odemesiz olmali. Achievement gelebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buglar düzeltilmeli mi?: Hayır

Class dengesi sağlanmalı mı?: Hayır

Leveling hızlanmalı mı?: Kesinlikle hayır.

Transmog getirilmeli mi?: Hayır ama o 2004 deki grafiklerle olan gearlar weaponlar en azından günümüzün grafiklere uyarlanmalı

Dungeon Finder getirilmeli mi?: Hayır

Battle.net Chat getirilmeli mi?: Evet

Cross-Realm aktiviteler olmalı mı?: Hayır

Vanilla dışı classlar'la oynanabilmeli mi?: Hayır

Olması gereken oldugu gibi gelmeli ama grafiklerin her haliyle bugünkü wowa uygun olmalı

• buglar düzeltilmeli, battle.net chat gelebilir zararı yok, hafif bir texture güncellemesi yapılabilir ama abartmadan, balance işine girerlerse çıkamazlar bence hiç girmemeliler o işe, cross realm olmalı mı emin değilim, bazı quest ve dungeonlar için grup toplamak zulüm olabiliyordu çünkü, dungeon finder mı? asla, hızlı leveling? asla.

ayrıca bence de yeni paketi gölgede bırakmamak adına blizzard yeni paketi almayanlara vanilla oynama fırsatı vermeyecektir.

• *Buglar düzeltilmeli.
    *Class dengesi küçük nerf ve bufflarla sağlanmalı, bir spelli ya da talenti komple kaldırma olmamalı. Tabi yapamıyorlarsa hiç bulaşmasınlar.
    *Leveling hızlanmamalı kesinlikle.
    *Transmoga da hayır, transmogun gelme sebebi aslında herkesin üstünde aynı şeylerin olmasıydı. Vanilla WoW'da böyle bir durum yok.
    *Dungeon finder gelmemeli, oradan bulunan adamlarla vanillada dungeon falan bitirilemez zaten.
    *Battle.net chat gelsin.
    *Cross-realm konusunda daha kaç realm olacağı belli değil zaten.
    *Vanilla dışı class veya raceler olursa vanilla olmaz oyun.

Benim eklediklerim:

*Grafikler mevcut WoW düzeyinde olmalı.
    *Ui de aynı şekilde retail gibi olsun. Bunun sonucu mount tab da isterim. Çantada taşınıp yere atılabilen mount fikri bile korkutucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 10 Kasım 2017; 20:22:4 >
  • fikrimce olacakları söyleyeyim

- grafikler , karakter modellemeleri , yetenek ve saldırı animasyonları güncellenir

- bugların çoğu düzeltilir

- oyunu çok etkilemeyecek nerfler/bufflar gelir

- Uİ güncellenir

• Madem saf haliyle vanilla istiyonuz açın pvp serverlarda oynayın. Vanilla da kalacaklar dinozorlar zaten yenilik gelmeyen oyunu vakti olmayan iş güç sahibi olan eski kitle oynar. Grafikler karakter modellemeleri skill efektleri aynen kalacak ek paketlerle gelen classlar hikayeler level artışı vb olmayacaktır.
  • yeni modellemeler kullanılmalı ve leveling biraz hızlanmalı. O dönem oynayan insanların %60 ı evlenip çoluk çocuğa karıştı oynamak isteseler bile vakit darlığı engel olacak. Şimdiki gibi hızlı olmasada biraz hızlandırabilirler.
    birde binek işini halletsinler
  • hepsinden önemlisi vanilla raid ve dungeonlarındaki bossların skillerinin ve fight mekaniklerinin mutlaka değişmesi gerekli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.