Şimdi Ara

Sizce Hangisi WD Pata vs WD Sata ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir kaç gün önce 500 gb verim kuş oldu uçtu yılların emekleri arşivlerim gitti bilgilerime ulaşamıyorum. Seagate barrakuda 7200.11 serisi diskim zaten ses yapıyordu en sonun da da bir anda bozuldu artık sistemimi kilitliyor. şimdi sata almamaya karar verdim fakat wdnin de çok güvendiği bir model war black serisi...
    WD1002FAEX

http://www.wdc.com/tr/products/products.asp?driveid=792

veya

Western Digital 500GB 3.5" Ide 500GB 7200RPM 16MB Disk WD5000AAKB

http://www.hepsiburada.com/western-digital-500gb-35-ide-500gb-7200rpm-16mb-disk-wd5000aakb/ProductDetails.aspx?productId=bd850425&categoryId=100221

Değerli Arkadaşlarım şimdi soruyorum size efsane pata(ide) mi yoksa yeni teknoloji sata mı sata 2 sata 3 falan umrumda değil sadece performans ısı ve ses karşıtı bir diskim olsun hız olmasada olur 30 sn fazla beklerim pc'm 24 saat açık kaldığı için bunlar önemli benim için değerli görüşlerinizi bekliyorum...

• performans istiyorsan caviar black sessizik ve ısı istiyorsan green serisi ürünler alman gerek dostum

işte sana güzel bir ürün:

http://www.hizlial.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/western-digital-1-tb-7200-rpm-sata-64mb-green-power-sabit-disk_30.010.1396.0038.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efndy -- 21 Mayıs 2010; 20:16:49 >
  • Hocam bozulan hard diskinizin sata ile ilgisi yok,zaten seagate'in vukuatlı serisi o hddler.Siz yeni hard disk alırken sata alın,zaten piyasada ide bulsanız bile daha pahalı olacaktır,boşuna para vermeye gerek yok.
    Depolama amaçlı istiyorsanız wd caviar green serisi iyidir .Performans odaklı istersenizde wd caviar black serisi hddlere bakabilirsiniz arkadaşın söylediği gibi.
  • yed08'e katılıyorum. Sizin sorunuz sata değil Seagate'in sorunlu olan .11 serisinden bir HDD'ye sahip olmanız. Sata bir disk alın.
    Depolama
    WD Caviar Green
    Performans
    WD Caviar Black
    Samsun Spinpoint F3
  • Aynı hdd yi bende kullanmıştım, seagate onun için yeni bir firmware yayınlamıştı, eğer firmware güncellemesi yaparsanız hdd de gözle görülür performans artışı dai oluyor. Hdd yi kasadan söküp başka bi sisteme ikince hdd olarak taktığımda veri atarken falan kitlenmeler oluyordu, yüksek kapasiteli veri transferleri hem cok uzun sürüyor hemde yarısından sonra kitleniyordu güncelleme sonrası hiçbir sorun kalmadı. Denedinmi bilmiyorum ama denemediysen bide hdd yi güncellemeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dakmor -- 22 Mayıs 2010; 1:20:59 >
  • dakmor arkadaşım denedim dediğini firmware update yaptım fakat aynı verilerimi kurtaarmam için önerisi olan arkadaşım varmı peki benim sata ile ilgili sorunum sistemdede war sistemim eski olduğundan sata sorun yaratıyor o yüzden 500 ide benim işimi görecek gibi şu durumda ama verilerim nasıl geri gelecek???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.