Şimdi Ara

Sizce hangisi? (HP Victus alındı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
10.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun hocam, nasıl öyle hemen geldi ya. Amazondan almış gibi ben tatilde olduğum yere siparş ettim, tahminim çarşambaya anca gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nighty

Hayırlı olsun hocam, nasıl öyle hemen geldi ya. Amazondan almış gibi ben tatilde olduğum yere siparş ettim, tahminim çarşambaya anca gelir.

Saolasin hocam c.tesiden kargolamis firma saolsun pzt geldi sabah. Driverlari bulmakta güçlük çekerseniz şöyle yardimci olayım, once flashtan esc ile win10 kurun sonra ethernet ile baglanip hp sitesinden wlan driveri var bitek onu indirin ve wifi den bağlanın. Ardindan driver solution programı kurun ana driverlari indirin. Sonra win10 u guncellemeye alin 40 45 dk ya güncellemeleri indirir ardından bi restart yaparsınız eksik driver kalmaz. Bu sekilde tum driverlari kurabildim.

• Lee-on! kullanıcısına yanıt

Hocam teşekkürler. Benimki de geldi bugün. Yalnız benim tatilde olduğum yerde ethernet çıkışı yok. Fakat diğer laptopum yanımda. Onunla dirverları indirip manuel kurarım artık.

Ssd disk Windows kurulum esnasında driver istiyor mu?

• Ben motordan anlarım bana motor sorun.

• quote:

Hocam teşekkürler. Benimki de geldi bugün. Yalnız benim tatilde olduğum yerde ethernet çıkışı yok. Fakat diğer laptopum yanımda. Onunla dirverları indirip manuel kurarım artık.

Ssd disk Windows kurulum esnasında driver istiyor mu?

Hayırlı olsun hocam. Ssd den kastınız sizin sonradan aldığınız ssd ise onu bilemiyorum hocam ama sanmıyorum. Tak çalıştır oluyorlar. Ben ssd almadım ekstra olarak. Kendi diskine direkt kurulum yaptım. Ama sarj konusu biraz hosuma gitmedi full sarjda birkac driver kurulumu internet vs derken tam 3 saat dayanabildi. 5 saate de tavdim ama 10 saat hikaye kaldı. Sizde durum nasıl olacak acaba.

Teşekkürler, inşallahSizce hangisi? (HP Victus alındı) 

Hmmmm, pil olayı hakkaten can sıkıcı ya. 3 saat nedir ab. İnşallah telefonlardaki gibi bikaç tam döngüden sonra kendine gelir. Ultrabooklar gibi 10 saat zaten beklemiyordum ama, normal kullanımda 3 saat çok çok az.Sizce hangisi? (HP Victus alındı) 

Ssd den kastım orijinal kendi üstündeki diski. 2 hafta önce bi arkadaşa Asus TUF almıştık, windows kurarken diski görmüyordu. Asus'un sitesinden driver indirip kurulum esnasında USB'den driverları göstermem gerekti. Kastettiğim buydu. 2. Disk Windows kuruluyken takılacağı için driver istemez zaten tahminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighty -- 27 Temmuz 2021; 21:4:33 >
  • quote:

Teşekkürler, inşallah 

Hmmmm, pil olayı hakkaten can sıkıcı ya. 3 saat nedir ab. İnşallah telefonlardaki gibi bikaç tam döngüden sonra kendine gelir. Ultrabooklar gibi 10 saat zaten beklemiyordum ama, normal kullanımda 3 saat çok çok az. 

Ssd den kastım orijinal kendi üstündeki diski. 2 hafta önce bi arkadaşa Asus TUF almıştık, windows kurarken diski görmüyordu. Asus'un sitesinden driver indirip kurulum esnasında USB'den driverları göstermem gerekti. Kastettiğim buydu. 2. Disk Windows kuruluyken takılacağı için driver istemez zaten tahminim.

Yok hocam kendi diski hazir görünüyor direkt kurabiliyoruz. Sadece size ethernet takip hp sitesinden wlan driveri indirmek kalıyor. Şarj konusunda sizden de bilgi bekliyorum hocam acaba benimki mi böyle bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 27 Temmuz 2021; 21:26:42 >

Hocam ben makinayı daha yeni açabildim. Dakka bir gol 1: özellikle alt köşelerde ciddi ışık sızması var. IPS ekranların baş belası malesef bize de bulaştı. Amazon'dan alsam iade ederdim muhtemelen ama, hb'den iade etmek mümkün olmadığından böyle idare edeceğiz mecbur.

İlerleyen zamanlarda düzelir mi acaba.

Canım sıkıldı resmen ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighty -- 27 Temmuz 2021; 22:32:14 >
  • Hp alma bence lenovo asus al

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam ben makinayı daha yeni açabildim. Dakka bir gol 1: özellikle alt köşelerde ciddi ışık sızması var. IPS ekranların baş belası malesef bize de bulaştı. Amazon'dan alsam iade ederdim muhtemelen ama, hb'den iade etmek mümkün olmadığından böyle idare edeceğiz mecbur.

İlerleyen zamanlarda düzelir mi acaba.

Canım sıkıldı resmen ya.

Canını sıkma hocam bende de alt kısımda cok hafif var tam siyah ekranda dikkatli bakinca belli oluyor fakat dert etmedim çoğu ipsde var. Şans işi. Benim icin önemli olan ölü pixel cikmamasiydi cizim yaptığım icin. Neyse ki ölü pixel yok. Zaten öbür laptobi iptal et bankayla gorus iade et falan cok uğraştım. Bu fiyata da baska laptop bulmam mumkun değil. Kafaya takmadim o nedenle.

Edit: düzelme olmaz ama ciddi bir sızma varsa iade edin. Ona dikkat etmedim. Bende aşırı yok, dikkatli bakınca belli oluyor. Fakat goze takilacak kadar fazlayda iade edebilirsiniz 15 gün süresi var diye biliyorum, ayıplı mal diye söyleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 28 Temmuz 2021; 0:0:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LeviEfendi

Hp alma bence lenovo asus al

Teşekkürler hocam fakat ayni donanim ve fiyattaki asus lenovo vs gaming pc ler cok kaba kasa olarak, hantal pc istemiyorum.

Normal kullanımda sıkıntı yok gibi gözüküyor. Zaten iade aşırı zor olacağından vazgeçtim. Fakat bu sefer de wifi çekim sorunu var gibi.

Sizin de bahsettiğiniz gibi Windows 10 ilk kurulumda kablosuz ağı tanımadı. Ben de diğer laptopumda sürücüyü indirip USB ile taşıyıp kurdum. Fakat wireless bir çizgi anca çekiyor. Evde ikisi çok yeni, ikisi 8-9 senelik 4 tane daha laptop, bir sürü de telefon var. Hepsi gayet güzel çekerken laptop sadece bir diş çekiyor. Umarım bütün sürücülere kurduktan sonra çekim olayı düzelir.

Onun dışında makine gayet güzel gibi gözüküyor. Oyun bilgisayarı gibi gözükmeyen oyun bilgisayarı yapmayı çok iyi becermiş HP.

Legion tavsiye ederim bence bak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hocam sabahtan beri PC ile uğraşıyorum beynim durdu :) PM atacaktım başlığı dagha fazla meşgul etmeyeyim diye ama, PM alımı kapalı sizde sanırım. Buraya yazayım artık;

bu numlock'un üstündeki, delete'nin sağındaki düğme ne işe yarıyorr ? bende hiçbişey olmuyor. hp sitesinden bütün driverları da kurdum ama.

bir de, num lock'a ışık koymamış hıyarağaları :( ama Allahtan capslockta bari var.

• quote:

Hocam sabahtan beri PC ile uğraşıyorum beynim durdu :) PM atacaktım başlığı dagha fazla meşgul etmeyeyim diye ama, PM alımı kapalı sizde sanırım. Buraya yazayım artık;

bu numlock'un üstündeki, delete'nin sağındaki düğme ne işe yarıyorr ? bende hiçbişey olmuyor. hp sitesinden bütün driverları da kurdum ama.

bir de, num lock'a ışık koymamış hıyarağaları :( ama Allahtan capslockta bari var.

😂 hocam 5 kişi toplandık o tuşun amacını çözemedik 😂 num lockta ışık yok ama caps lock num lock tuşları icin on off sesi atayabiliyorsunuz. Acinca kapayinca iki farklı ses veriyor anlıyorsunuz açtınız mi kapattınız mi diye. Yapışkan tuşlar menüsü altinda bulabilirsiniz sanırım onu. Wifi konusu icin yorum yapamıyorum çünkü benim evimde bağlantı sorunu var. Telefonu paylaşınca sorun yok cok iyi giriyorum ama modemim sıkıntılı. Modemden girince sorun oluyor. O nedenle ona net yorum yapamıyorum.

Konuyu ben açmıştım hocam o nedenle sorun yok burdan da yazabilirsiniz 😅 ayni pcden almayı düşünenler olursa onlar da okumuş olur.

Şu ana kadar çok şükür bir sorun yaşamadım. Denemek için cs: go kurdum ki oyunlardan hic anlamam. En yüksek grafik ayarlarında 200fps ve üstü veriyor ki tulpar t7 20.3 ayarında sayılır ve o pc 13 küsur civarında. Bu da hoşuma gitti. Sıcaklık da 80 civarında geziyor. Klavyenin orta kısmında ısınma oluyor sag sol tarafta elinize gelmediği icin gayet rahat. Isıyı hssettirmiyor. Fanı sessiz. Bu arada hepsiburada da pc nin sesi cok kötü hic çıkmıyor yazmışlardi yorumlara aksine ben bayıldım, eski pcm beats audioydu ve müzik olayina hassasim. Bundaki bang olufsenler de cok güzel. Demem o ki ordaki arkadas driveri kurmamisti mesela ama farkinda değildi. Sizin wifi durumu da eksik veya eski driverdan olabilir.

@LeviEfendi hocam baktim dediğiniz pc ye en ucuzu 13 binden başlıyor. Arada 4 bin fark var 😅

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 28 Temmuz 2021; 17:58:16 >

Hocam o tuşun üstündeki logo HP'nin Omen Gaming Hub uygulamasının logosuna benziyor. Sanırım onun için dedicated bir tuş. İndirip kuruyorumm şimdi

bakalım o muymuş :)

Sizce hangisi? (HP Victus alındı)

edit: evet, aynen öyleymiş. Omen Gaming Hub'ı kurup o tuşa basınca direkt uygulama açılıyor. Pek lüzumsuzmuş Sizce hangisi? (HP Victus alındı) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighty -- 28 Temmuz 2021; 18:16:7 >

• Hp victusu test edebildiniz mi hocam.Bir güzel analiz yazabilirseniz sevinirim.

Hocam selamlar, nasıl bilgisayar memnunmusunuz hala?

benimki biraz fazla ısınıyor gibi geldi bana. Battlefield 4 gibi nerdeyse 5-6 yıllık oyunda, orta grafik seçenekelerinde bile 90 derece diyor CPU için omen gaming hub programı

• quote:

Hocam selamlar, nasıl bilgisayar memnunmusunuz hala?

benimki biraz fazla ısınıyor gibi geldi bana. Battlefield 4 gibi nerdeyse 5-6 yıllık oyunda, orta grafik seçenekelerinde bile 90 derece diyor CPU için omen gaming hub programı

Hocam merhaba, inanım ben çok memnunum ki bu pc biraz karambole geldi. Herşeyi almadan önce 40 yararım. Bunu aceleyle almıştım. Buna rağmen çok da memnun kaldım.

Şöyle ki, ilk aldığımda test için bende battlefield 1 ve 5, CS:GO, COD Warzone gibi rekabetçi popüler oyunları indirip denedim. BF1 2016 yapımı ama burda oyun motoru önemli hocam. BF1-5 hala çok güçlü oyunlar. Bunlarda hiç sıkıntı yaşamadım (5i henüz denemedim). Full ayarlarda dediğiniz gibi 90-95 derece arasında ama stabil oynuyorum. CS:GO keza aynı şekilde +230fps de 88-95 derece arasında alıyorum onda da. Sadece Warzona'da biraz sıkıntı yaşadığımı hatırlıyorum. O oyunda bayağı ayarları oturtmakta zorlanmıştım. En son en optimum ayarlarda +120fps de 95 derece civarı oynuyordum ama o oyun için stabilizasyon sorunu var diyorlardı sanırım. Pek de memnun kalmadım oyundan zaten sildim sonra.

Şu an aktif olarak (günde 1 saat işte) Wolfeinstein, BF ve CS:GO oynuyorum. Kısaca söylemek gerekirse hepsinde +60fps alıyorum full ayarlarda (ekran buna izin veriyor zaten 60hz). Sıcaklık ise 90-95 derece arasında. Ama hiçbir şekilde fps düşüşü veya grafikte sorun, oyunda kasma hissetmedim. Sorun olmadı yani 95 derece olması. Zaten bende sizin gibi düşünüp araştırmıştım. Oyun pclerinde 95 derecelerin normal olduğunu yazmışlar. Sanmıyorum monster abralar tulparlar falan BF'de full grafiklerde 80 derecelerde çalışsın. Oyun 2016 ama grafik motoru önemli hocam. Bu oyunlar hala iyi pc isteyen oyunlar. Zaten ısınma kalvyenin tam ortasında oluyor. Avucunuzu dayamadıkça farketmiyorsunuz.

Oda sıcaklığında pc boştayken 58 60 derece civarı çalışıyor. Spoti, tarayıcı falan açık işte. Photosop AutoCAD vs açarsam 68 70 derece arasında geziyor. Burda fanda aşırı bir gürültü pc de rahatsız edici bir sıcaklık veya programda kasma olmuyor. Kısaca sıcaklık nedenli programlarda ve oyunlarda bir kasma, bir performans düşüşü görmedim. Aksine 16 ram yetmedi bana o sorun oldu Sizce hangisi? (HP Victus alındı)  Çizim yaparken ram doldu program kapatın dedi PS Sizce hangisi? (HP Victus alındı) Bu sıcaklık meselesini aşırı rekabetçi gamerların taktığını düşünüyorum. Adamlar bu amaçla pc alıyorlar ve 1-2 dereceye bile aşırı takıklar. Bir konuda 3fps için sıfır gaming booka overclock yapan görmüştüm. 3fps arttı iyi oldu falan yazmıştı. Zaten oyunda zıplasan 3-5 fps değişim görürsün. 3fps ortalamayı takip etmek bile akıl hastası eder adamı Sizce hangisi? (HP Victus alındı) Sizce hangisi? (HP Victus alındı)  Bunlara fazla takılmıyorum. Oturup Benchmark gibi testler de açmadım açıkçası. Ben işimi yaptım sorun yaşıyor muyum diye baktım. Hiçbir şekilde bir engelle karşılaşmadım. Tamam dedim. Renderları sorunsuz alıyorum. Oyunlarda full ayarlarda genelde 60+ fps alıyorum. E yeter Sizce hangisi? (HP Victus alındı) İlk aldığımda fps ölçeceğim diye, acaba iyi mi kötü mü diye ayar yaparken daha da kötü duruma getirdim. Sonra ulan napıyorum ya dedim. PC iyi işte. Oyunda sorun yok oynuyorsun renderını alıyorsun daha derdin de kaşınma dedim. Sizce hangisi? (HP Victus alındı) Takınca bişeler buluyorsunuz yani hocam...

Bence en büyük sorun, pc donanımına göre fiyatı çok uygun olduğu için (hala en uygunu bence) malzeme kalitesi gerçekten düşük olmuş. Bu nedenle ısıyı hissettiriyor olabilir (avucunuzu koyunca). Ekran da mesela fazla oynak. Açtıkca ekranın rengi değişiyor falan menteşe kenarlarında Sizce hangisi? (HP Victus alındı)  Ha birde anlamsız şekilde müziklerde sesi 2 3 sn sonra aşağıya çekiyor. Mesela %100'deyken 3. sn de müziğin sesini %70e alıyor. Ne yaptıysam çözemedim. Ya BO uygulaması yapıyor ya da windows. Çözemedim. Diğer en büyük sorun şarj. Bu konuda bariz tahribat yapmışlar özellikler listesinde Sizce hangisi? (HP Victus alındı)  10 saat şarj süresi hikaye. 5 saate de razıydım ama o da olmadı. 4 saat bilemedin 4.5 saat gidiyor şarjı (tüm ayarları kısınca o da). 4 hücreli 70wh batarya için az geldi bana. Beklentim 6 saatti açıkçası...

Kısacası bende de oyunlarda 90-95 derece hocam. Ama ne bir fps düşüşü ne bir donma vs hissetmedim. Bu derecelerin normal olduğu yazılmış nette. PC'den çok memnunum. 8800e almıştım. Şu an olsa yine bunu alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 9 Eylül 2021; 16:0:34 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.