Şimdi Ara

SİZCE HANGİ NOTEBOOK SONY Mİ YOKSA ASUSMU DAHA İYİ.ACİL LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• oyun içinse asus yoksa sony
  • çöpe atılacak paran varsa hangisini alırsan al farketmez, ikiside özelliklerine göre o paraları haketmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulubatlısinan

çöpe atılacak paran varsa hangisini alırsan al farketmez, ikiside özelliklerine göre o paraları haketmiyor.

peki sizin bir tavsiyeniz varmı acaba?teşekkürler.
  • güncel
  • sony den yazıyorum alalı birkaç gün oldu. izlenimlerimi aktarayım:

1. oyun için almadım oyunu ps3 den oynuyorum tamamen hafif olması office internet biraz resim ve video düzenleme uygulamaları ve uzun pil ömrüyle beraber sağlam ısınmayan kasası için aldım. Pişman değilim yine olsa yine alırım. 12 taksitle 2140 tl ye aldım (gerçi banka 3 taksiti vermedi 9 taksite gelmiş oldu )

2. oyun performansını denemedim ama içinde barındırdığı ekran kartı oldukça iyi diye biliyorum işlemci i5 ram 4 gb ddr3 1066 yani oldukça yeterli bir bilgisayar ama eğer yukarda bahsettiğim özellikler ( hafiflik pil ömrü magnezyum kasa) pek umrunda değilse en azından 600 tl uyguna hemen hemen aynı bilgisayarlar belki daha iyi özellikte birşeyler bulman büyük olasılık.

3. bilgisayar şık kendini belli ediyor apple mac hissi uyandırıyor gören kişide.

4. içinde gelen uygulamalar bilgisayarı yavaşlatıyor özellikle şu akıllı pil uygulaması falan ilk açılışta işkence ediyor pcyi açana ben çoğu programı kaldırmak zorunda kaldım o yüzden aslında oldukça iyi programları ama işte açılışı yavaşlatması da sinir bozucu aslında en temizi baştan temiz bir win 7 kurmak.

5. bilgisayarı açmadan tek tuşla internete girmesi güzel bir uygulama..

6.mozilla firefox kullanıcısıyım ama nedense bu bilgisayar geç tepki veriyor firefoxa anlayamadığım bir şekilde 3-10 saniye arasında sürüyor mozillayı ilk açış o yüzden chrome a döndüm o da süper hızlı :) kendi içinde chrome gelmişti silmiştim firefox kurmuştum ama geç açılması sinir edince chrome kurdum o da cidden şak diye açılıyor :)

7. Pil bölmesi çok ilginç yada bilmiyorum ilk defa sony kullandığım için bana ilginç geliyor olabilir pilin bulunduğu kısım vidalı yani pili almak için bir iki vida sökmek gerekiyor ki bu bence çok enterasan bir uygulama sonyden :)

8. alttan aydınlatmalı klavyesi de gözüme çarpan bir diğer özelliği ve gerçekten çok şık oluyor :)

asus hakkında bir bilgim yok ama marka olarak dersen sony derim asusu kullananlara sormakta fayda var...

şimdilik aklıma gelenler bunlar sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: technoburak

sony den yazıyorum alalı birkaç gün oldu. izlenimlerimi aktarayım:

1. oyun için almadım oyunu ps3 den oynuyorum tamamen hafif olması office internet biraz resim ve video düzenleme uygulamaları ve uzun pil ömrüyle beraber sağlam ısınmayan kasası için aldım. Pişman değilim yine olsa yine alırım. 12 taksitle 2140 tl ye aldım (gerçi banka 3 taksiti vermedi 9 taksite gelmiş oldu )

2. oyun performansını denemedim ama içinde barındırdığı ekran kartı oldukça iyi diye biliyorum işlemci i5 ram 4 gb ddr3 1066 yani oldukça yeterli bir bilgisayar ama eğer yukarda bahsettiğim özellikler ( hafiflik pil ömrü magnezyum kasa) pek umrunda değilse en azından 600 tl uyguna hemen hemen aynı bilgisayarlar belki daha iyi özellikte birşeyler bulman büyük olasılık.

3. bilgisayar şık kendini belli ediyor apple mac hissi uyandırıyor gören kişide.

4. içinde gelen uygulamalar bilgisayarı yavaşlatıyor özellikle şu akıllı pil uygulaması falan ilk açılışta işkence ediyor pcyi açana ben çoğu programı kaldırmak zorunda kaldım o yüzden aslında oldukça iyi programları ama işte açılışı yavaşlatması da sinir bozucu aslında en temizi baştan temiz bir win 7 kurmak.

5. bilgisayarı açmadan tek tuşla internete girmesi güzel bir uygulama..

6.mozilla firefox kullanıcısıyım ama nedense bu bilgisayar geç tepki veriyor firefoxa anlayamadığım bir şekilde 3-10 saniye arasında sürüyor mozillayı ilk açış o yüzden chrome a döndüm o da süper hızlı :) kendi içinde chrome gelmişti silmiştim firefox kurmuştum ama geç açılması sinir edince chrome kurdum o da cidden şak diye açılıyor :)

7. Pil bölmesi çok ilginç yada bilmiyorum ilk defa sony kullandığım için bana ilginç geliyor olabilir pilin bulunduğu kısım vidalı yani pili almak için bir iki vida sökmek gerekiyor ki bu bence çok enterasan bir uygulama sonyden :)

8. alttan aydınlatmalı klavyesi de gözüme çarpan bir diğer özelliği ve gerçekten çok şık oluyor :)

asus hakkında bir bilgim yok ama marka olarak dersen sony derim asusu kullananlara sormakta fayda var...

şimdilik aklıma gelenler bunlar sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım..

Ben de bu bilgisayarla ilgileniyorum. Pil süresi nasıl acaba? Nasıl bir kullanımda ne kadar gidiyor? Gerçekten pil ile birlikte 1.7 kg mı?

• @ Ermeydan

Valla tartmadım pil le beraber ne kadar diye ama gerçekten hafif bir bilgisayar. pil ömrünü de test etme şansı bulamadım. aldığımdan beri gereksiz şeyleri kaldırıp lazım olacak şeyleri kurmakla ve ödev yapıp film izlemekle geçti vaktim alalı zaten 1 hafta olmadı bile o yüzden net açıklamalar yapamıyorum ama gerçekten hafif ve pil ömrü de ortalama office işlemleri müzik vs ile 5 saati bulur diye tahmin ediyorum umuyorum yakın zaman da test edecek vakti bulacağım. Oyun konusunda bir şey diyemeyeceğim zira oyun için almadım ama oyun performansını merak edenler ekran kartı işlemci ve ram 3 lüsünü düşününce muhakkak bir yargıya varacaklardır...
  • Kesinlikle Sony. Toshiba kullandım bir ara sonra sony aldım. Sony her şeyi ile mükemmel. İşi hepsi ile hallediyoruz sonuçta ama kullananlar demek isteiğimi anlayacaktır.

Şimdi kardeşim öğrenci onun için almayı düşünüyorz bizde araştırıyoruz fiyatları. Marka belli yoksa. Ürün fiyatları uygun burada bir bakın isterseniz.
    http://www.sonysepetim.com/?urun-635-Sony-VAIO-VPC---EA4S1E-B-Siyah-Core-i3-512MB-Ekran-Karti-14-inc-Notebook---Canta-Hediyeli.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.