Şimdi Ara

Sizce hangi kitap sitesi en hızlı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
20.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Sizce hangi kitap sitesi en hızlı?

(En Son Oy Tarihi: 22.10.2023)
Giriş
  • Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 28 Ocak 2018; 4:25:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyumu kitapyurduna verdim ama ilknoktadan tek siparişim oldu aynı gün gönderdiler.

Dnr idefix bu konuda en kötüleri belki de. Diğerlerini kullanmadım.

• Arkadaşlar bu konuyu herkes bir fikir sahibi olsun diye açtım. Henüz 12 kişi ankette oy kullanmış. Umarım daha da artar. Herkes tecrübesini paylaşırsa ilk mesaja ekleyebilirim. Önce ben başlayayım.

Babil

kitabı bi kere kullandım. Paketleme konusunda belki de en iyi site. Hediye ayraç, not defteri gibi şeyler göndermişti. Tek kitap bile olsa balonlu naylon ile sapasağlam olarak gönderiyor. Müşteri hizmetleri çok iyi. Geçen email attım 10 dakika bile olmadan cevap yazdılar. Tek kötü yanı 3d security yok o yüzden bir daha kullanmadım. Kampanya varken kullanmıştım.

İlknokta

ithaki yayınları ile ilişkisi olan bir site. İthaki yayınları alacaksanız, fantastik, bilimkurgu kitapları alacaksanız en doğru site burası. Bu site de güzel kitap ayracı gönderiyor. Ben sipariş verdiğimde kitapları sadece kutuya koyup göndermişler. Çok ufak bi kutuda çarpma izini saymazsak gayet iyiydi. Bazen balonlu naylon kullandığını gördüm inceleme videolarında.

Nadirkitap

Bu siteyi genelde başka sitelerde bulamadığım kitaplar oldu mu kullanırım. Bazen fiyatları çok uçuk olabiliyor bazen de gayet iyi oluyor. İkinci el kitap almak isteyen için çok iyi bir site. Zaten site sahaflardan oluşuyor. Hangi sahaf nasıl paket yapar, kargo ücreti nasıl, hangi kargo şirketi kullanır hepsi farklı. Sahafa mesaj atıp konuşma seçeneği var bu çok iyi. Çok yardımcı oluyorlar. Favori sahaf bulursanız daha iyi :)

D&R ve idefix

Aynı stok kullandıklarını biliyorum başka bilgim yok. Doğan gruptan alışveriş yapmıyorum.

Kitapyurdu

En çok bu siteyi kullanıyorum. Sürekli müşteri olduğum için yüzde 5 indirimli alıyorum o yüzden genelde diğer sitelerden daha ucuz oluyor ve sık sık kampanya yapıyorlar. Kitapyurdu puan sistemi ile kitap da aldım yine baya puanım birikti tekrar alabilirim. Kitap paketleme sistemi çok iyi. Balonlu naylon yok ama kitapları streç gibi sarıyorlar ve tam kitapla aynı boyutta kutuya koyuyorlar bunun için özel bir aletleri var çok iyi. Ama ben en çok mobil uygulamasını seviyorum. Kitap ayracı fazladan gönderme yok, hediye şeyler de çok nadir oluyor. Müşteri hizmetleri yavaş olsa da memnun ediyor seni. Genel olarak memnunum.

Genelde ben kampanya takip ederim kampanya yoksa en ucuz siteden alıyorum. Kitapyurdu fiyat olarak baya iyi benim için. Hız konusunda hiç yorum yapmadım ama yeni çıkan bi kitap alacaksanız kitapyurdu tavsiye etmem. Yani aceleniz varsa. Çünkü çok geç gönderiyorlar. Yeni çıkan kitap kitapçıya geldikten bir hafta sonra dahi kitabım daha kargoya verilmemişti. Sonra iptal ettirdim hemen iade yaptılar.

• Geçenlerde İdefix'ten 2 kitap aldım; 2 hafta sonra gönderdiler. Neden 2 haftadır gönderilmediğini sorduğum bir mesaj attığım gün cevap vermek yerine kargoya verdiler.

Edit: BKM'yi de deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 8 Ocak 2018; 13:45:20 >
  • İdefix den 10 adet siparişimin 9 unda sorun yaşamadım. Akşam 4 de sipariş verip ertesi gün öğlen teslim edildiği dahi olmuştu.

Ancak en son alışverişim de ağır saçmaladılar. Sanırım çoğu kişi aynı şekilde bundan sonra şikayetçi.

O yüzden şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadığım ve en hızlı işlem yaptığım site : kitapyurdu
  • Maalesef bu sorunun cevabi goreceli, sanal kitap fuari oldugunda buyuk beklenen indirimler oldugunda butun sitelerin siparisinde gecikme olabiliyor. Tam tersi olarak da siradan zamanlar da ertesi gun dahi kargo gelebiliyor. Neredeyse her online alisveris sitesi icin bu dogru. Ha musteri hizmetleri kalitesi ve paketleme kalitesi farkli midir evet farklidir.

• Aldığın kitaba, aldığın tarihe, kampanya gününe hatta kargo firmasına göre değişebiliyor. Bir sitede stokta olan kitap diğer sitede olmayabiliyor. Buna göre gecikmeler olabiliyor sonuçta.

D&r idefix babil kitapyurdu sitelerinden alışveriş yaptım. Sadece idefix’te bir kere geç gelme sorunu yaşadım o zamanda yılbaşıydı ve kampanya vardı. 4 kitap almıştım ve diğer sitelere göre 10₺ fark olunca bu gecikme benim için sorun olmadı.

Hız olarak değil ama tercihim ilk olarak kitapyurdu olduğu için oyumu kitapyurdu’na verdim.

• Normalde kitapyurdunu kullanan biri olarak alacağım kitaplara baktım tedarik süresi 4 gün diyordu,babilde aynı kitaplar 2 gün yazınca hadi birde burayı deneyeyim dedim,kitaplardan biri zaten stoktaymış 4 gündür paketleniyor yazıyor,diğer kitaplarda 4 gündür temin edilecek,müşteri hizmetlerini aradım yok gecikme oldu şu bu bişeler zırvaladı,şuan elimizde olanları yollayalım diğer
    kitap gelincede onu yollarız dedi,tamam dedim ama elindekileride kargoya vermediler hala nerden bulaştık bunlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felurian -- 12 Ocak 2018; 0:18:26 >
  • En çok aşağıdaki 3 siteyi kullanıyorum. Fiyat ve kargo ücretini hepsinde kıyaslar ona göre uygun olanı tercih ederim.

D&R - En az 10 civarı kitap alışverişim oldu paketlemeleri temiz düzgün, kitap güncelse hızla geliyor ama eski bir kitabın siparişi 10-15 güne kadar uzayabiliyor siteden durumla bilgi almak zor. Siparişin teslim süresi yazmıyor bu tarafları kötü. Hediye hiç gelmedi

Kitapyurdu - Kitap siparişlerimin çoğunu buradan yaparım, fiyatlarına dikkat etmekte fayda var her zaman çok uygun değil. Paketleme çok iyi, hediye hiç gelmedi. Kargo gönderim süresi uygun, 1 kez başıma geldi 1 hafta bulamadığı kitabın ücretini hızla iade yaptı.

Nadirkitap - Eski basım,satışı normal sitelerde olmayan kitaplar için sahaf ve 2. el kitap mantığında çok güzel bir site. Site n11 yada gittigiyor mantığında aracı, bir sürü dükkan var içinde fiyat ve kargo ücretleri mutlaka kıyaslanmalı kitabın temizliği belirtiliyor. Sitenin sistemi sade ve kolay. Mutlaka bakılmalı

• Babilden 5 gün önce satın aldığım kitaplar daha kargoya bile verilmedi. Halbuki aldığım kitapların hepsinde stoktan temin yazıyordu
  • kitapyurdundan şaşmam.Diğer bütün sitelerde en az 1 defa stokta yazmasına rağmen , olmaması durumunu yaşadım.

bana özel fiyatları ve kargonun çok ucuz olması sebebiyle terchim hep kitapyurdu oluyor.Eğer kitapyurdunda bulamazsam da hepsiburada veya babil den alıyorum
  • Bazı arkadaşlar tedarik süresi 4-5 gün yazan kitabı alıyor ondan sonra da vay benim kitabım kargoya verilmedi. Kargo ücreti açısından en iyisi kitap yurdu, fiyatlar bakımından da genel olarak iyi, bazen idefixte daha ucuz kitaplar olabiliyor onda da günlük ücretsiz kargoya denk getirip alıyorum. Onun dışında eganba var çok düzgün bir firma.
  • Son kez güncel diyorum yarın herkesin tecrübelerini ilk mesajda toplayacağım. Herkese teşekkürler.

• yaklaşık 5 yıldır kitapyurdu'nu kullanıyorum, hiç üzmedi.

tedarik sürelerinde sapma olmadı. arada kahve, ayraç gibi hediyeler gönderiyorlardı ama son zamanlarda bunu kestiler.
    ödeme ve kargo seçenekleri gayet hoş, kampanyaları bol ve bu çok hoş.
    android uygulaması gayet kullanışlı, favoriler bölümünü alınacak kitaplarım listesi olarak kullanıyorum, burada 100'den fazla kitabım duruyor yıllardır ve sıkıntı çıkmadı.
  • D&R ve İdefix'ten alışveriş yapmayın da nereden yaparsanız yapın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ininal kart'ın geçtiği kitap sitesi arıyorum güvenilir ve hızlı kargo.
  • Siparişe göre değişiyor. şu hızlı demek çok zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.