Şimdi Ara

Sizce de türkcell'in 'iyi çekiyorum' temali reklamları sıkmadı mi artık? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karamehmette para var.kuzey ıraktaki petrol sirketinin yuzde 50 hissesini 2.1 milyar dolara satmıstı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık çekim gücü falan hikaye, öyle bir şey kalmadı. Bazı yerlerde farklı operatörler daha iyi çekebiliyor. Mesela benim okulumda Turkcell sorunlu, avea ve vodafone gayet iyi çekiyor. Ya da benim köyüm (Haritalarda bembayaz olan bir yerde:) ) ve çevresinde sadece azıcık da olsa avea çekiyor. Şimdi neye göre belirleyeceğiz çekim güçlerini. Bugüne kadar ufak tefek şeyler dışında çekme problemiyle karşı karşıya kalmadığım için bir sorun olarak görmüyorum çekim güçlerini. Ama konuyu açan arkadaşın da belirttiği gibi Turkcellin tek yaptığı şey çekim çekim diyip de en pahalı tarifeleri bize yutturmasıdır.
  • Ankara sancaktepe tarafinda 3 hattan da var 3nude cama yapistirarak tek dis zor bela cektirerek dota oynamaya calisirdim arayip sorduğumda Ankaranın göbeğinde cekmiyor neyin reklamı nı yapıyorsunuz dedim 3 operatorde olu bölge orası dedi.

ANkara cubuk ilcesinde 10 km disinda 3 de tepe basinda cekiyor az cukurumsu ovaya girince gidiyor.
    Onun icin ben ucuz olanı kullanıyorum. Ceken yerde hepsi çekiyor artık cekmeyen yerde hepsi cekmiyor mantigi ile bakıyorum

• Bana göre kırsalda Türkcell açık ara önde.En azından benim bulunduğum bölgelerde.
  • Fiyatların yüksekliğini böyle diyerek örtmeye çalışıyor.

Madem çok iyisin heryerde çeksene neden coğrafi şartlar cart curt diyorsun..

Şehir içinde değişmiyor,bulunduğum şehirde Aveanın çekim gücü ve interneti Türkcelle göre daha iyi.

Aveanın 19 tlye sattığı paketi utanmadan 59 tlye satıyor ve çekim gücünden bahsediyor..

• Yahu Mecidiyeköy'de, Maslak'da, İTÜ Teknokent'te EDGE ile bağlanan rezil bir operatördür kendileri. Birde utanmadan 3G'den daha hızlı Turbo internet paketlerimiz falan var diyorlar. Adamlara şikayette bulunuyorum İstanbul'un göbeğinde hemde kendi reklam tabelalarınızın önünde bile 3G çekmiyor diyorum hep aynı standart cevap geliyor. Kendinize ait bir mülkiyetiniz veya baz istasyonu kurabileceğimiz bir yer gösterin baz istasyonu dikelim. Kardeşim ben ne çalıştığım holdinge ne de devletin üniversitesinin yönetimine gidip böyle bir şey diyemem, hiç mi düşünmüyorlar böyle birşeyi? Sanki herkes müstakil evde yaşıyor da pat diye baz istasyonu dikecekler. Mevcut alt yapını iyileştirsene.
  • Yoksa bu milleti başka türlü nasıl kandirabilirdiki.

• Buu cekiyor cekmiyor safsatasi

baydı artik

Cekmeyen operatör edebiyatı yapanlar birilerinin yalakalaridir
    benim gozumde

• Ben 2,5 yıldır vodafone red abonesıydım hersey cok guzeldı kızdan ayrılınca ne kadar bos oldugunu fark ettım

Ve hemen ilk iş vodafone 19 tl 500 dk 1000 sms 1 gb gectim s3 kabıl telefonu sattım ve e6 nokıa aldım

Whatsup yeterşı oyle 4 cekırdek vs bossss

Ne cok paralarvodemısım pesss

• Katiliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Bu reklamla anca cahil insanları ve hiç cep telefonu kullanmamıs olanları kandırır türk sel.
    Yalan değil, gercekten en cok sebeke cekim kuvvetine sahip olan operatör türk sel ama diğer operatörleri sanki hiç çekmiyor gibi lanse etmesi komik.

Avea ile işim olmaz dedim dedim, şimdi aveadan vazgecemiyorum Ben çekmediği bir yer göremedim (3g hariç)

Al bendede o kadar
  • 19,3 milyon abone 27bin baz istasyonu....35 milyon abone 33bin baz istasyonu
    Bu baz istasyonlarının belli bir kapasitesi yok mu? Örneğin vodafonun 100 abonesi olan bir yere tek istasyon kurması yeterken aynı yerde turkcellin daha fazla hücre kurması gerekmiyor mu? O zaman bu 6000 rakamı kelime oyunundan başka bişey değil

• quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican

19,3 milyon abone 27bin baz istasyonu....35 milyon abone 33bin baz istasyonu
    Bu baz istasyonlarının belli bir kapasitesi yok mu? Örneğin vodafonun 100 abonesi olan bir yere tek istasyon kurması yeterken aynı yerde turkcellin daha fazla hücre kurması gerekmiyor mu? O zaman bu 6000 rakamı kelime oyunundan başka bişey değil

Gezi parkı eylemleri, maç, konser gibi kalabalık yerlerde 3 operatör de kullanılamaz hale geliyor. Ama onun dışında tıkanma hiç yaşamadım. Zaten adamlar onu düşünüyordur herhalde. Fazladan 6000 baz istasyonu nüfusu 1000 ve üzeri olan tüm yerleşim yerlerini kapsamak için kullanılabiliyor olabilir mesela. Bu arada abone sayısına göre düşen baz istasyonu konusunda Avea'nın lider olması gerek de o da malum. Yanılmıyorsam 13,9 milyon abone 25.000 baz istasyonu olması gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican09turk -- 21 Temmuz 2013; 13:05:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

quote:

Gezi parkı eylemleri, maç, konser gibi kalabalık yerlerde 3 operatör de kullanılamaz hale geliyor. Ama onun dışında tıkanma hiç yaşamadım. Zaten adamlar onu düşünüyordur herhalde. Fazladan 6000 baz istasyonu mesela nüfusu 1000 ve üzeri olan tüm yerleşim yerlerini kapsamak için kullanılabiliyor olabilir mesela. Bu arada abone sayısına göre düşen baz istasyonu konusunda Avea'nın lider olması gerek de o da malum. Yanılmıyorsam 13,9 milyon abone 25.000 baz istasyonu olması gerek.

1 sene içinde 3operatoru de kullandım aralarında çok fazla fark yok.(şehir merkezinde ve anayollarda-otobanlarda)

Fakat sadece turkcell ben turkiye cografyasının yuzde86sında cekiyorum diyor.diger 2operatorun bu konuda resmi bi açıklamasını bulamadım.

Vodafonenun teknık sorunları,özellikle de musteri hizmetlerinin tavrının katlanılacak tarafı yok.( bu yüzden terk ettim)

Turkcell ise yuzde 20-30 pahalı olmayı hakediyor ama 2kat hatta bazı tarifelerde 3kat pahalı olmayı haketmiyor(3u bi arada paketlerde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkattack -- 21 Temmuz 2013; 12:56:03 >

• quote:

quote:

Gezi parkı eylemleri, maç, konser gibi kalabalık yerlerde 3 operatör de kullanılamaz hale geliyor. Ama onun dışında tıkanma hiç yaşamadım. Zaten adamlar onu düşünüyordur herhalde. Fazladan 6000 baz istasyonu nüfusu 1000 ve üzeri olan tüm yerleşim yerlerini kapsamak için kullanılabiliyor olabilir mesela. Bu arada abone sayısına göre düşen baz istasyonu konusunda Avea'nın lider olması gerek de o da malum. Yanılmıyorsam 13,9 milyon abone 25.000 baz istasyonu olması gerek.

Turkcelle vodafonu baz istasyonu/abone sayısı olarak karsılastırabilirsiniz ama aveayı karşılaştıramazsınız çünkü frekansları farklı...aveanın 2 hücre ile kapsadığı alanı diğerleri bir hücre ile kapsayabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

quote:

quote:

Gezi parkı eylemleri, maç, konser gibi kalabalık yerlerde 3 operatör de kullanılamaz hale geliyor. Ama onun dışında tıkanma hiç yaşamadım. Zaten adamlar onu düşünüyordur herhalde. Fazladan 6000 baz istasyonu mesela nüfusu 1000 ve üzeri olan tüm yerleşim yerlerini kapsamak için kullanılabiliyor olabilir mesela. Bu arada abone sayısına göre düşen baz istasyonu konusunda Avea'nın lider olması gerek de o da malum. Yanılmıyorsam 13,9 milyon abone 25.000 baz istasyonu olması gerek.

1 sene içinde 3operatoru de kullandım aralarında çok fazla fark yok.(şehir merkezinde ve anayollarda-otobanlarda)

Fakat sadece turkcell ben turkiye cografyasının yuzde86sında cekiyorum diyor.diger 2operatorun bu konuda resmi bi açıklamasını bulamadım.

Vodafonenun teknık sorunları,özellikle de musteri hizmetlerinin tavrının katlanılacak tarafı yok.( bu yüzden terk ettim)

Turkcell ise yuzde 20-30 pahalı olmayı hakediyor ama 2kat hatta bazı tarifelerde 3kat pahalı olmayı haketmiyor(3u bi arada paketlerde)

Hep söylüyorum o fiyatların tek sebebi kalite değil. Rekabet ! Turkcell 19 TL'ye 500 dakika, 1000SMS, 1GB satarsa diğer operatörler ciddi abone kaybeder. Çünkü Turkcell ismi insanların kafasında kaliteli marka imajı yaratma konusunda oldukça iyi diğerlerine kıyasla. Diğer taraftan BTK da operatörlerin pazar payları arasındaki uçurum kapansın istiyor. Turkcell 2G'de %99.17 3G'de %84 nüfus kapsamasına sahip. Aralık 2012 sonu itibariyle. Coğrafi kapsama da sizin söylediğiniz gibi %86. Diğerlerinde durum ne bilmiyorum. Ama 2014 sonunda 2G nüfus kapsama %100 olacak. 3G'ye abanmaları gerek. Yeni okudum 3 operatör toplamda 50.000 2G, 30.000 3G baz istasyonuna sahipmiş. Mart 2013 sayıları bunlar. Bence artık en azından eşitlenmesi gerek.

• quote:

quote:

quote:

Turkcelle vodafonu baz istasyonu/abone sayısı olarak karsılastırabilirsiniz ama aveayı karşılaştıramazsınız çünkü frekansları farklı...aveanın 2 hücre ile kapsadığı alanı diğerleri bir hücre ile kapsayabiliyor

O yüzden zaten malum dedim. Yoksa GSM 900 kullansa en iyi altyapı onda olurdu. Ama Vodafone'un da mesela çok sık baz istasyonu değiştirme gibi sorunları var. Bunun sebebini bilmiyorum tam olarak ama buna bağlı olarak ses kesilmeleri çok fazla oluyor.

• Hocam ben tuketiciyim beni neden degil sonuç ilgilendiriyor.
    Ben gecen sene aveada 40 liraya aldığım paketi turkcellde 90 liraya alabiliyordum.

Arada cok ciddi bi fiyat farkı var.turkcellin aradaki fiyat farkını bi şekilde kapaması gerek.
    Fiyatlara mudahale edilmiyorsa iş ortakları aracılıgıyla kampanya/promosyon duzenler.
    Ornegin turkvellin yeni gelen musterilerine urfakarttan 20binişlik ulaşim hediye.(şuan hala geçerli bi kampanya)

Bence bu pahalılık turkvellin işine geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkattack -- 21 Temmuz 2013; 13:26:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

Hocam ben tuketiciyim beni neden degil sonuç ilgilendiriyor.
    Ben gecen sene aveada 40 liraya aldığım paketi turkcellde 90 liraya alabiliyordum.

Arada cok ciddi bi fiyat farkı var.turkcellin aradaki fiyat farkını bi şekilde kapaması gerek.
    Fiyatlara mudahale edilmiyorsa iş ortakları aracılıgıyla kampanya/promosyon duzenler.
    Ornegin turkvellin yeni gelen musterilerine urfakarttan 20binişlik ulaşim hediye.(şuan hala geçerli bi kampanya)

Bence bu pahalılık turkvellin işine geliyor.

Ama aynı zamanda diğer markalarla iş birliği yapıp en çok kampanyayı yapan operatör Turkcell'dir. Diğerleri daha yeni yeni 1 senedir yapmaya başladı.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.