Şimdi Ara

sizce bu pc yi almalımıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar özellikleri hemen belirteyim:

p4 3.0 işlemci --->91$

lga 775 anakart --->56$

512 ddr 400 ---->57$

256 mb ekran kartı (modelini falan önerileriniz doğrultusunda alırım) ------>62$

80 hdd -----> 55$

atx kasa ----->35$

samsung dvd writer -----> 38$

toplam:458 $ +kdv -------> 800 ytl

oolay bu arkadaşlar bu konuda yardımlarınıza çok ihtiyacım var.Neler değişebilir mesela ben 1 gb ddr2 ram istiyorum ona paralel olarak diğer parçalardada değişiklikler oluyor sanırım. Fakat işte 800 ytl altında bişeyler almak istiyorum özellikler konusunda yardımcı olaiblirmisinz acaba işlemci olarak neler iyi anakart ne olmalı? ram ne marka yada ekran kartı , psu falan ne olmalı kısaca yardımlarınızı acilen bekliyorum şimdiden sağolun...

• bu fıyata en ıdealı zaten bunlar ram leri ddr2 yaparsan alacagın anakartta degişecek ve fıyatta tabi. sunu ekle sunu çıkar denecek bır durumun yok sana yardımcı olması açısındanhttp://www.mavibilgisayar.com/katalog/ http://www.gigatek.com.tr/ bu ıkı sıteye bakmanı onerırım. bilgisayarı kullanım alanını soylemedıgın için pek birşey onerılemez ki zaten fıyatta bunu mumkun kılmaz

• bu pc yi ne için kullanacağınız önemli arkadaşım, ama oyunlara fazla hiyap etmediği kesin...
  • çok saol ben zaten kendimden ziyade abime alacaktımda o yüzden ev bilgisayarı olarak kullanılacak verdiğin sitelere girdim orada bir listte yaptım bu şekilde fazla bi fark olmadı yani liste şu :

amd athlon 64 3200+ venice (2.0 ghz 512K, S9239) BOX

Asus A8V DELUXE (VİA K8T800PRO, GLAN,SATA,RAİD,S939)

KİNGSTON DDR 400 1024 MB RAM

Samsung 80 GB 7200 RPM 8MB SATA II HDD

LEADTEK 256 MB WİNFAST A340 TD (FX 5200) EKRAN KARTI

Samsung 18X Double layer dvd rw

AOPEN E550A-A37 300W kasa

oem 1.44 floppy

toplam 821 ytl civarında

acaba bu listemi daha iyi yoksa üstteki listemi karar veremedim birinde pentium 3.0 diğerindede amd ve ayrıyetten 1024 ram var acaba hangisi olmalı arkadaşlar şimdiden saolun
  • Son listen daha iyi. Yalnız ekran kartı çok yetersiz
  • saol dostum işte biliyorum artık yapacak bişey yok zaten oyun falan da oynamıyoruz genelde web tasarım
  • birde pentium 4 3.0 işlemcimi yoksa amd athlon 64 3200 + mı daha iyi birde 2. listedeki anakart iyimi acaba?
  • Oyun amaçlı kullanmayacaksan ilk konfigürayon bile fazla sayılır.
    Kullanmayacağın teknolojiye para vermenin gereği yok.
    Ofis, internet ve multimedia amaçlı kullanılacak olan bilgisayarda çok güçlü olmaya gerek yok.
    Web tasarımı için kullanacaksan, muhtemelen flash animasyonlar da hazırlayacaksın demektir.
    ilk yazdığın konfigürasyon oldukça iyi.
    Üstelik fiyatları da çok çok uygun. Benzer bir sistem normalde yaklaşık 900,-YTL civarına çıkıyor.
    AMD işlemciler Pentiumlara göre biraz daha hızlı olmakla berber; üç boyutlu grafik tasarımlar yapılmayacaksa, çok kullanıcılı bir ağ için server olmayacaksa ve son sürüm üç boyutlu oyunlara girilmeyecekse kullanıcının hissedebileceği bir fark değildir bu.
    Ayrıca AMD işlemcilerin aşamadığı bir ısınma sorunu var ve bunu soğutmayı güçlendirerek gidermeye çalışıyorlar. Bu da daha fazla fan ve daha çok gürültü demektir.
    Pentium işlemciyi tavsiye ederim.
    Bu arada, kullanım amacın için yeterli olan Celeron işlemcileri de düşünmeni öneririm. Ciddi boyutta maddi tasarruf sağlar. Aradaki farkla daha güçlü bir RAM veya TV kartı falan alabilirsin.

• quote:

AMD islemciler Pentiumlara göre biraz daha hizli olmakla berber; üç boyutlu grafik tasarimlar yapilmayacaksa, çok kullanicili bir ag için server olmayacaksa ve son sürüm üç boyutlu oyunlara girilmeyecekse kullanicinin hissedebilecegi bir fark degildir bu.

dostum bu kısım tamamen bu pc ye uyuyor demekki amd alacağız bende amd athlon xp 2500+ kullanıyorum performans olsun diğer faktörler olsun hiç bir sorununu görmedim bu kendini soğutma sorununuda 3 yıldır kullandığım pc de görmedim.Kısacası web dizayn ve multimedya özellikli kullanılacağı için amd tercihimdir.Fakat p4 3.0 ile athlon 64 3200+ venice ile arasındaki farklar nelerdir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: volki05

quote:

AMD islemciler Pentiumlara göre biraz daha hizli olmakla berber; üç boyutlu grafik tasarimlar yapilmayacaksa, çok kullanicili bir ag için server olmayacaksa ve son sürüm üç boyutlu oyunlara girilmeyecekse kullanicinin hissedebilecegi bir fark degildir bu.

dostum bu kısım tamamen bu pc ye uyuyor demekki amd alacağız bende amd athlon xp 2500+ kullanıyorum performans olsun diğer faktörler olsun hiç bir sorununu görmedim bu kendini soğutma sorununuda 3 yıldır kullandığım pc de görmedim.Kısacası web dizayn ve multimedya özellikli kullanılacağı için amd tercihimdir.Fakat p4 3.0 ile athlon 64 3200+ venice ile arasındaki farklar nelerdir?

AMD +3200 işlemci yaklaşık olarak P4-3.0 ile eşdeğer bir konuma tekabül eder.
    Ancak Intel işlemciler halen 32 bit çalışıyor. AMD ise 64 bit olayını aşmış durumda.
    Eğer ısınma/soğutma sorunun yoksa AMD doğru tercih olacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.