Şimdi Ara

Sizce Bu Kapı Düzeltirilir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba geçenlerde teyzem kaza yapmıştı aracı tamirciye çektirdiğimizde direkt kapı ve çamurluk değişmeli demişlerdi, ben ise çamurluğun düzelttirebileceğini düşünüyorum aynı zamanda kapınında çünkü kapıda yırtık delik hiç yok ama şekli bayağı bir değişmiş.

Sizce bu düzelttirilir mi değişim şart mı ?
    Sizce Bu Kapı Düzeltirilir Mi?

Ekleme: Kapının içinde ki koruyucu bariyerler yamulabileceğinden, eğilebileceğinden dolayı bir daha kaza olursa yine koruyucu olabilmesi açısından kapıyı değiştirmeye ama çamurluğu onarmaya karar verdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orktas -- 10 Ağustos 2019; 13:9:1 >

• kapı kesinlikle değişmeli yoksa baştan aşağı macunlu olur ve düzgün olma ihtimali yok gibi birşey çamurlukda öyle bana kalırsa bu parçalar düzeltilse bile görünüşü hoş durmayacaktır
  • Kapı farklı bir form almış .Kapı değişmeli ama çamurluk düzeltilebilir
  • Kapı düzelirde araba sola çeker
  • O kapının düzeltilip boyanması değişmesinden 2 kat fazlaya mal olur. Çok işçilik gerekir. Sağlıklı da olmaz.
  • Bir önceki aracımın arka kapıya kamyon sürtmüştü. Kapının hali sizinkinden bile kötüydü. Kapıda yer yer delikler vardı. Ona rağmen 1250 liraya sanayide tamir ettiler. Yetkili servis 4000 lira maliyet çıkarmıştı. Sırf satarken parça değişmiş olmasın, tramere 4000 işlemesin diye kaskom olmasına rağmen sanayide yaptırdım. Ama orijinal kapı değişimi gibi düzgün olmadı. Şuanki aracımda benzer kaza olsa kaskodan yetkili serviste yaptırırım. Eğer sizin kaskonuz yoksa veya yetkili servisi karşılamıyorsa oto sanayide iyi bir ustaya yaptırabilirsiniz. Ama imkanınız varsa kapı değişimine gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü kapıdaki kuşak çizgisi gitti mi orjinali gibi düzgün yapmak baya zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuSH86 -- 10 Ağustos 2019; 6:19:12 >
  • Kim uğraşacak bunu düzeltmekle değiş gitsin
  • Sanayide iyi bir kaporta ustası orjinali gibi yapar iki parçayı da.

Tramer vs önemli değilse orjinal yedek parça ile değiştirin, eski halinden farkı kalmaz. İleride yaşanabilecek bir kazada da formu bozulup tamir edilmiş değil 0 hasarsız parça ile ufak hasarda yine bu şekilde atlatabilirsiniz. Tamirli kapı daha çabuk deforme olursa hasar daha çok yansıyabilir araca.
  • Cevaplar için teşekkür ederim bende, kapının değişmesinden çamurluğun onarılmasından yanayım şuan.
    Kapı dediğiniz gibi içinde ki koruyucu bariyerler eğilmiş yamulmuş olabilir bir daha ki kazada vazifesini yerine getiremeyebilir o yüzden sizlerinde dediği gibi değişmesi daha mantıklı.
  • Vay arkadaş millet neler düşünüyor ya.Boyanacağına değiştirin gitsin.Ha 1 parça boya 1 parça değişen 2 parça değişen.Gidipte fotoğraftaki çamurluk ve kapıyı boyatmak isteyen zihniyet gerçekten çok değişik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vendetta1.6

Kim uğraşacak bunu düzeltmekle değiş gitsin
    yav sanki eline tokmağı alıp kendisi düzeltcek ... daha ucuza olsun diye uğraşıyor o da
  • Doğru karar kapı değişim çamurluk ise onarım diye düşünüyorum. Geçmiş olsun
  • Bırak kapıyı çamurluğu bile değişmeli. Aşırı çirkin duracak. İlanda görüyorum direk kapatıyorum öğk
  • düzeltilebilinir fakat değişim yapılacak yeni kapı gibi olmaz. ustası profesyonel calısırsa belkı cok daha az hata detayı ıle sorun hallolunabilinir. guzel usta yoksa degısım yapın.
  • onu onarabilecek usta yeni parçaların parasını ister değmez bence..
    zaten orjinalı gibide olmaz değişim şart gibi duruyor en azından kapı için..
  • Elinize bir tel alın ve kıvırın sonra tekrar düzeltin teli. Daha sonra aynı güç ile teli tekrar kıvırın.

Aynı gücü uygulamadan telin direkt yamulacağını göreceksiniz.

Olay bundan ibaret aslında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.