Şimdi Ara

Sizce Bu Ekran Kartı Arızalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, geçen hafta yeni aldığım Asus RX570 ekran kartında videoda göreceğiniz üzere ekran koruyucu devreye girip monitör kapandıktan sonra tekrar açılınca karıncalı bir ekran ile karşılaşıyorum. Monitörü açıp kapatınca düzeliyor. Aşağıdaki yöntemleri denedim, hiçbir sonuç alamadım:

1- Aldığım yerdeki teknik servise götürdüm, test edildi herhangi bir sorun yok şeklinde iade edildi.
    2- Format atıp güncel sürücüsünü yükledim.
    3- Anakartın dahili ekran kartının güncel sürücüsünü yükledim.
    4- Elimde bulunan diğer ekran kartını taktığımda böyle bir sorun oluşmuyor.
    5- Onboard ekran kartıyla denediğimde yine sorun yok.

Yardımcı olursanız sevinirim.
    https://www.youtube.com/watch?v=pOkgkDaptZw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C__A__N -- 24 Şubat 2019; 12:15:17 >

• Aramaya cmd yazın cmd.exe yi sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın şu komutu girin powercfg –h off enter e basın bu hazırda beklemeyi kapatacak dolaylı yoldan windowsun hybrid sleep özelliğinide kapatacak sonra yeniden başlatıp bakın yine yapıyormu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 23 Şubat 2019; 23:13:30 >
  • Ekran koruyucunun zaman ayarını "hiçbir zaman" olarak işaretlediğimde ekran kapanmadığından sorun ortadan kalkıyor. Ayrıca söylediğinizi de uyguladım, sorun aynı devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C__A__N -- 24 Şubat 2019; 0:37:50 >
  • Birde eski sürücü deneyin sistemde ekran kartına müdahele edecek başka yazılım olmasın asusun vs.

https://drivers.amd.com/drivers/beta/win10-64bit-radeon-software-adrenalin-edition-18.12.1.1-dec5.exe

Kart uyanırken yeterli frekansta uyanmıyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 24 Şubat 2019; 13:34:44 >
  • Umarım yazılım sorunudur, kartı Vatan'dan aldım, test edildi, herhangi bir sorun yok diye teslim edildi.
  • Üstteki powercfg li komutu yazsaydınız bu ekrandaki hızlı başlat seçeneği yerinde olmazdı hybrid sleep dediğim şey zaten hızlı başlatmaydı yani komutu yazmamışsınız yaptım dediniz
  • O komutu yazdım, sonra yine aynı sorun devam edince "powercfg –h on" olarak değiştirdim. Yukarıdaki belirttiğim ayarları yaptıktan sonra çok seyrek de olsa yine aynı sorun başgösterdi. Ekrandaki karıncalanma sorunu monitörü açıp kapatınca düzeliyordu, bu yüzden monitöre yoğunlaştım. Kasa ve monitör kesintisiz güç kaynağı UPS'ye bağlı. Geçen hafta UPS'nin garantiden aküsü değişmişti, aklıma o geldi. Monitörün 220 volt priz çıkışını UPS'den çıkartıp doğrudan prize takınca sorun tamamen halloldu. Bilgi ve tecrübelerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.