Şimdi Ara

Sizce Age of Empires 2 de En İyi Irk Hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
325
Cevap
2
Favori
250.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 187
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 22
  • Ortalama Mesaj Aralığı 15 gün 18 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • bluehero_wolf (22 mesaj) Yukki (22 mesaj) King Athelstan (12 mesaj) Micheal21 (8 mesaj) agecimert (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (97 mesaj) Mobil (28 mesaj) Tablet (6 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun buluşma noktası >> Oyunlarda Kendine Rakip Arayanlar >> Sizce Age of Empires 2 de En İyi Irk Hangisi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1833 Mesaj

Savunmasını aşmakta.Topçu kuleleri , vagon ve onagerlar çok uzaktan vuruyor yaklaşamıyorum içlerine.
    |
    |
    bluehero_wolf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    154 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

-Şimdi anladığım kadarıyla rakibin kore alıyor ve savunma yaparak seni yıldırıyor. Bu konuda akıllıca davranmış çünkü siege onagerler (mangonelin full upgrade hali) tam bir baş belalarıdır ranger ları çok uzun olmakla beraber eğer yeteri kadar yaklaşırsa bir grup yeniçeriyi tek hamlede dağıtır yok eder. Korede paladin yok. Siege onager lar en zor paladine etki eder yine güçlerini biraz indirir ama diğer askerlere göre paladin atlı ve zırhlı olduğu için dayanabilir buda sana zaman kazandırır işine yarayabilir fakat adamda paladine karşı halberdier basar yine kitlenirsin bu durumda sen ya goths alıp bi ton elite huskari basıp göndereceksin, ya tonla elite eagle warrior basarsın veya huns yada mongol ile sağlam rush ile işini bitirirsin. Harita arabia gibi açık arazi ise bunu rahat yaparsın, ama yok black forest gibi map oynuyorsanız biraz kasman gerekecek çünkü iyi düzenlenmiş bir kore savunması gerçekten adamı yıldırır. Türkler le şu şekilde yenebilirsin. Türklerde topçu diğer ırklara oranlar dağa iyidir daha çok hasar verir sen kore nin siege onager ve topçu kulelerini türklerin topçularıyla rahat dövebilirsin hem menzili uzun hem daha çok hasar verir. onların önlerine 2-3 grup elite janissary basarsın ( türk yeniçeri ). yanlara champion ve en arkaya bir kac rahip ekleyip bedava geliştirebildiğin hussarlarıda ani saldırı için kanatlara koyarsan ölüm kusan bir orduya sahip olursun fakat bunları yapman için sağlam bir altın kaynağına ihtiyacın olacak kaldıki türklerde altını çok hızlı toplayan bir ırk. Rakibin kore o kadar siege onager, elite war wagon yapabilecek zaman ve altını buluyorsa bir şekilde sende bulacak ve işini bitireceksin ;)
    |
    |
    Kragger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    355 Mesaj
    1-2 günlük oynamış tecrübeme dayanarak türkler diyorum varmı tecrübeme ya n bakacak
    |
    |
  • Er
    8 Mesaj
    Beyler düşük seviyeli oyunlarda kore turk falan iyi olabilir, burada dediklerinize bakarak rahatlıkla söyleyebilirim ki bir yandan yemek yerken öbür yandan 4 ünüzü tek başıma alabilirm.

Fakat en iyi ırk hangisi bunu tartışmak için öncelikle oyun ayarları ile ilgili bişeyler demeniz lazım
    Standart RM 1v1 Arabia da en iyi ırklar Hun,Aztec,Mayadır. Bunun nedeni ekonımik avantajları ve ucuz/hızlı askerleridir.
    Eğer harita BF ise 1v1 de en iyi ırk celt/mongol dur. Bunun nedeni de ekonomik avantajları + siege onager+siege ram dir.

Bu arada yeni age of empires 2 sitemize bekleriz. Usta oyunculardan oyunu öğrenmek/sohbet etmek için üye olabilirsiniz.

www.aocturkey.com
    |
    |

• Yarbay
    13456 Mesaj
    Hala oynayan var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    154 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Tabikide var. Sunucular günün her saatinde full oyuncu kaynıyor. Bu oyun eskirmi yahu :)
    |
    |
    IcyTea Lemon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4295 Mesaj
    son zamanlar aoe 2 hd ile eski günleri anıyorum ben de. goths alıp hızlıca kale çağına geçip huskarl ordusu kurmaya yönelik taktik üzerinde çalışıyorum.
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

imperyale gecmen lazim once
    bu oyun online olarak oynaniyor hala

|
    |
    sroad kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4295 Mesaj

imperyale gerek kalmıyor hocam. kale çağına geçer geçmez kaleden upgrade yapıyorsun bu sayede huskarl kışladan çıkmaya başlıyor. 5 tane de kışla yaptın mı seri şekilde ordu basabiliyosun. adamların zaten binalara da bonusu var sanırım o yüzden 20 tanesi kaleyi bile alıyor. tabi bunun için sağlam yiyecek ve altın kasmak lazım.
    |
    |
    otuz3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

demek istedigim imperyalde 2sn de cikariyordu huskari. yani dakkada 30 huskar dusmani epey oyalar, birde rota verirsen barakaya orduyu pesinden goturur

|
    |
    sroad kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4295 Mesaj

hocam dediğiniz doğru imperyal çağda bir geliştirme daha var onunla da %50 hızlı çıkıyor ama ben imperyale geçip üstüne ordu basacak ekonomiyi kurana kadar karşımdaki kişi de gelişecek ama kale çağı öyle değil kale çağına geçer geçmez büyük bir orduyla saldırınca baya afallatıyor. yenemesem bile ekonomik darbe indiririm diye düşünüyorum.
    |
    |
    otuz3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    154 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

En iyi defans yapan ırk Kore'dir. Kapalı Kore savunmasını aşmak resmen taktik ve sabır işidir.
    |
    |
    Kaptan Haddock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1269 Mesaj
    Denildiği gibi her ırkın artı ve eksileri var ve bu iyi ırk kavramı kişiden kişiye değişir mesela ben bizansta iyi oynuyorum ve bizans benim için en iyi ırktır
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

cataphrach lar isi bitiriyor

|
    |
    Bane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    Ben Hunlar oluyorum, oyuna başlar başlamaz "aegis" yazıyorum, her şey anında oluyor, her tarafa kale dikiyorum, Tarkan basıyorum, müthiş oluyor.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Bence atlısını hussara kadar yükseltebilen her ırk iyidir. sürekli köylü basıp tarlaları artırırım. böylece et sıkıntısı ortadan kalkar. tabi tarlaları ekebilmek için de oduncu lazım. 3. çağa gelene kadar en az 40 farmer 20 oduncu yaparım. sonrasında inşa etmiş olduğum 3-4 ahırdan sürekli hussar basarım. bu hussarlar hem maliyeti az hem de yeterli güçte olduğu için kullanışlıdır kısacası.

illa bi ırk seçeceksin derseniz ben en çok saracen ve hun oynadım. hunların avantajı birincisi ev yapmakla uğraşmıyosun. ikincisi kalelerden çıkan tarkanlar özellikle binalara karşı çok etkili birimler. ben bi yeri yıkmak için gittiğimde kapıyı kırdığım gibi etrafa hussarlarımı salarım. sonrasında arkadan tarkanlarımı ana mekana yollarım.bu sayede merkez binayı yıkmış oluruz. sonrasında tarkanım kalırsa kalelere yollarım. hussarlar zaten etrafı darmadağın etmiş olur. arkadan bir iki destek kuvvet daha yolladıkmı düşmanın yüzde sekseni yıkılmış olur.

saracenlere gelince... avantajları bence özel ünitelerinden yani memlüklerden kaynaklanıyo. menzilli bi asker ve kendi surunun önüne 30-40 tane yerleştirdiğinde kimse zarar veremiyo size. dediğim gibi hussarlarla da yüklenirseniz oyun sizindir.

bazılarınız piyade askerlerinden bahsetmiş ben hiç kullanmıyorum piyade. hussar, kaleden bastığımız özel asker, bir de kuşatma ünitesi olarak mancınık.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: WolveriNeo

karakterlerin altında zırh şeyi var 4 haneli onlar neye göre sıralanmış ben şöyle diye biliyorum baş,gövde,bacak,ayak doğrumu acaba :)

Abi hayır o ekran şöyle oluyor (değerleri örnek veriyorum)

3+2/2+1

Slash işaretinin solunda kalan kısım yakın dövüş yani kılıç mızrak gibi şeyler kullanan askerlere karşı zırhı belirtir. ben burda 3 verdim. ''3'' ünitenin hiçbir geliştirme (blacksmith ten veya kaleden) yapılmadan olan zırhı. +sı da ona yapılan geliştirmelerle eklenen zırhı. yani bu adamın bu durumdaki yakın dövüşe karşı zırhı 5 oluyor. slash işaretinin solundaki kısımsa menzilli silahlara (ok, fırlatılan mızraklar vb.) karşı olan zırhını gösteriyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: n.erce

quote:

Orijinalden alıntı: WolveriNeo

karakterlerin altında zırh şeyi var 4 haneli onlar neye göre sıralanmış ben şöyle diye biliyorum baş,gövde,bacak,ayak doğrumu acaba :)

Abi hayır o ekran şöyle oluyor (değerleri örnek veriyorum)

3+2/2+1

Slash işaretinin solunda kalan kısım yakın dövüş yani kılıç mızrak gibi şeyler kullanan askerlere karşı zırhı belirtir. ben burda 3 verdim. ''3'' ünitenin hiçbir geliştirme (blacksmith ten veya kaleden) yapılmadan olan zırhı. +sı da ona yapılan geliştirmelerle eklenen zırhı. yani bu adamın bu durumdaki yakın dövüşe karşı zırhı 5 oluyor. slash işaretinin solundaki kısımsa menzilli silahlara (ok, fırlatılan mızraklar vb.) karşı olan zırhını gösteriyor.

oyunu oynamıyorum artık ama yine de cevabın için sağol
    |
    |

• Yüzbaşı
    448 Mesaj
    Rakibin town center ina Castle ya da Bombard tower kuruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2074 Mesaj
    Oyunu kolayca indirebileceğim bir link var mı acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
pubg mobile uc
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.