Şimdi Ara

Sizce Age of Empires 2 de En İyi Irk Hangisi ? (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
2
Favori
275.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SirJustice kullanıcısına yanıt
    10-15 kore siege onager ının karşısına istersen 300 tane koy dostum.
  • İsteyen arkadaşla steam üzerinden bir DM atabiliriz, ben kore seçeyim ona herşey serbest ;)
  • DM oyuncusu değilim açıkçası bu aralar sınavlar olduğu için oynayamıorm da ama yazın atabiliriz voobly üzerinden oynuyorum legend of Kürşad klanının kurucusuyum
    Dediğin doğru siege onager plumed bırakmaz ama senin 15 tane siege onagerını süpürecek adamlar da var bknz.viper hem de plumedle
    Oyunda belli bir seviyeden sonra Micro işin içine girer 10 - 10 kapışırken Bi bakarsın adamda hiç kayıp yok senin askerin kalmamış

• voobly uzerinden nasil oynaniyor mevcut aoe2 ile (hd olmayan) ?

• s.a arkadaşlar gamyunda bütün oyunlarda yüksek puanlı ve yüksek karizmalı nicklerim var isteyenlere verebilirim , ilgilenen arkadaşlar özel mesaj PM atsın...
  • BEYLER BURADA BİRAZ HAREKET İSTİYORUM. NEREDE AGE OF OYUNCULARI CEMAAT KİME DİYORUM :)
  • en iyi ırk ispanyoldur (çünkü en donanımlı devlet ispanyoldur) tabi bu haritaya göre değişir mesela bf oynuyorsanız seçtiğiniz devlette onejer olmazsa olmazdır bunun için bf oynadığımda kore tercihimdir. oyunda lag vardır oyun tekliyordur yine onejer olmazsa olmazdır cünkü tekleyen oyunda askerler duraksar . (bu oyunun bir kusuru gibi duruyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uqurby -- 30 Ağustos 2014; 1:00:31 >
  • Vay be konu hala devam ediyormuş duygulandım
  • Japonyanın kale adamı diğer tüm ırkların kale adamına karsı bonusu var önceleri pek kullanmazdım ama son günlerde ilgimi çekmeye başladı. 2 gün önce rakibim ispanyayı aldı ben japon oldum o ispanyol atlı tüfekçilerin yok oluslarını gormen lazımdı sürekli kacırıyordu ama nereye kadar :D Gerek bizansların kale adamı olan cataphract gerek perslerin filleri gerek goths ların huskarileri hepsini yerle bir ediyorlar. Yani özetle rakibiniz Goths, Teutons, Persians yada Mongols alırsa Japon Samuraylar için mesai saati başlamıştır :)
  • KAC YILLIK bu oyun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 Yıl
  • buda ayrıntılı olarak vikipedia dan alıntıdır..
  • 2 fazla oynamadımda 1 oynadım çok ve 3 ü çok oynadım,3 de de galiba böyle avantajlar vardı Osmanlı da işçi basmak beleşti galiba ama japonların samurayları fenaydı
  • Koreleri bi türlü yenemedim Türk denicem bir de.

• Koreliler sana nasıl bir zorluk çıkartıyor ? Yani nerede kitleniyorsun ?
  • bluehero_wolf kullanıcısına yanıt
    Savunmasını aşmakta.Topçu kuleleri , vagon ve onagerlar çok uzaktan vuruyor yaklaşamıyorum içlerine.
  • -Şimdi anladığım kadarıyla rakibin kore alıyor ve savunma yaparak seni yıldırıyor. Bu konuda akıllıca davranmış çünkü siege onagerler (mangonelin full upgrade hali) tam bir baş belalarıdır ranger ları çok uzun olmakla beraber eğer yeteri kadar yaklaşırsa bir grup yeniçeriyi tek hamlede dağıtır yok eder. Korede paladin yok. Siege onager lar en zor paladine etki eder yine güçlerini biraz indirir ama diğer askerlere göre paladin atlı ve zırhlı olduğu için dayanabilir buda sana zaman kazandırır işine yarayabilir fakat adamda paladine karşı halberdier basar yine kitlenirsin bu durumda sen ya goths alıp bi ton elite huskari basıp göndereceksin, ya tonla elite eagle warrior basarsın veya huns yada mongol ile sağlam rush ile işini bitirirsin. Harita arabia gibi açık arazi ise bunu rahat yaparsın, ama yok black forest gibi map oynuyorsanız biraz kasman gerekecek çünkü iyi düzenlenmiş bir kore savunması gerçekten adamı yıldırır. Türkler le şu şekilde yenebilirsin. Türklerde topçu diğer ırklara oranlar dağa iyidir daha çok hasar verir sen kore nin siege onager ve topçu kulelerini türklerin topçularıyla rahat dövebilirsin hem menzili uzun hem daha çok hasar verir. onların önlerine 2-3 grup elite janissary basarsın ( türk yeniçeri ). yanlara champion ve en arkaya bir kac rahip ekleyip bedava geliştirebildiğin hussarlarıda ani saldırı için kanatlara koyarsan ölüm kusan bir orduya sahip olursun fakat bunları yapman için sağlam bir altın kaynağına ihtiyacın olacak kaldıki türklerde altını çok hızlı toplayan bir ırk. Rakibin kore o kadar siege onager, elite war wagon yapabilecek zaman ve altını buluyorsa bir şekilde sende bulacak ve işini bitireceksin ;)

• 1-2 günlük oynamış tecrübeme dayanarak türkler diyorum varmı tecrübeme ya n bakacak
  • Beyler düşük seviyeli oyunlarda kore turk falan iyi olabilir, burada dediklerinize bakarak rahatlıkla söyleyebilirim ki bir yandan yemek yerken öbür yandan 4 ünüzü tek başıma alabilirm.

Fakat en iyi ırk hangisi bunu tartışmak için öncelikle oyun ayarları ile ilgili bişeyler demeniz lazım
    Standart RM 1v1 Arabia da en iyi ırklar Hun,Aztec,Mayadır. Bunun nedeni ekonımik avantajları ve ucuz/hızlı askerleridir.
    Eğer harita BF ise 1v1 de en iyi ırk celt/mongol dur. Bunun nedeni de ekonomik avantajları + siege onager+siege ram dir.

Bu arada yeni age of empires 2 sitemize bekleriz. Usta oyunculardan oyunu öğrenmek/sohbet etmek için üye olabilirsiniz.

www.aocturkey.com

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.