Şimdi Ara

sizce 6x9 mu yoksa 16 comp mı lutfen gercek bilgi sahibi olan arkadaslar yazsın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ilk olarak kullanacağım marka hertz olucak şimdi daha önce hsk 165 kullanıcı olarak yani 16cm lik midlerle belli bir ses duzeyinden sonra basslar da ister istemez capla alakalı olduğunu dusunduğum ses bozulması oluyor bu seferki ses ses sistemimde paraya kıyıp hcx 690 almayı dusunuyorum soyleki 6x9 yuzey olarak bass ve midler için daha uygun degilmi aldıgım marka olarak cok memnunum sesi guzel bir anfi ile surdugunuz de para performans olarak cidden hertz saglam bir marka

gelelim ozelliklere

hcx 690

hsk 165

evet simdi degerlendirmede sizce hangisi daha iyi ? artıları ve eksi yonlerini lutfen yazarsanız sevinirim

bence su bence bu sekilde yorum yerine mantıksal acıklamalarla beraber bundan dolayı soyledir bundan dolayı bu secilmelidir sekilde yazarsak

okuyan arkadaslara da yon gosterilmis olur tesekkürler

• HSK gibisi var mi dostum rica ederim.Böyle bi eslestirme mantiksiz cunku farkli sinif kolonlar. HSK tak 1 takim 1 adet subwoofer bagaja harika ses alirsin. Ovellerle is olmaz sesi yukselltiginda bozar. + Hsk gibi net ses vermez.!
  • Tabikide HSK.
    Düşünmek bile hatalı.
    Mid takımlarında aldığın sesi normal hoplarda hiç bir zaman alamazsın.
  • cevaplarınız için teşekkür ederim ama hskları kullandım tatmin etmedi jbl gti w 12 adet altında cok eziliyor tizler 2 takım yaktım

sizin soylediginiz katılıyorum ama hcx 690 suanda belki coax hop. suan bu katagoride tabiri cayizse katil:D dinlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim dun alım islemini gercekleştirdim yorumlarınız için tskle
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubilayoguzlu

cevaplarınız için teşekkür ederim ama hskları kullandım tatmin etmedi jbl gti w 12 adet altında cok eziliyor tizler 2 takım yaktım

sizin soylediginiz katılıyorum ama hcx 690 suanda belki coax hop. suan bu katagoride tabiri cayizse katil:D dinlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim dun alım islemini gercekleştirdim yorumlarınız için tskle

Ezilmesi gayet normal bir durum
    130 rms
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamara

Tabikide HSK.
    Düşünmek bile hatalı.

6*9 coaxsiyel hoparlörllerle compenentler ayrı bir sınıf oluştururlar iki gurubunda da birbirlerine göre artı eksileri mevcuttur.

6*9 lar freaır olarak arka pandizota montaj edilerek kullanıma uygundur .ve bu amacla tasarlanmıştırlar .üst orta ve bas seleri üc ünü birden sunar ama bas hoparlörler gibi dip frekanslara inmezler bundan dolayı kötü olarak bir cok kullanıcı kötü yorumlayabilir bu kıyaslamada yanlıştır.hangi marka model olursa olsun.

compenent hoparlörler üst ve orta sesler icin tasarlanmıştır tek başlarına deil de ilave olarak bas hoparlörlerle kullanılırlar buda maliyet arttırır.mono anfi ve stero anfi ile kullanılır .işler ve cihazlar artar . pasif ve actif olarak yine burda yol ikiye ayrılır

jamara arkadaşım iddaalı olarak yazıyorum deneyimlerime dayanarak .bazı marka hoparlör markalarının üst sınıf 6*9 larının verdiği sesi hic bir kompenetten alamassınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: süper cüp

quote:

Tabikide HSK.
    Düşünmek bile hatalı.

6*9 coaxsiyel hoparlörllerle compenentler ayrı bir sınıf oluştururlar iki gurubunda da birbirlerine göre artı eksileri mevcuttur.

6*9 lar freaır olarak arka pandizota montaj edilerek kullanıma uygundur .ve bu amacla tasarlanmıştırlar .üst orta ve bas seleri üc ünü birden sunar ama bas hoparlörler gibi dip frekanslara inmezler bundan dolayı kötü olarak bir cok kullanıcı kötü yorumlayabilir bu kıyaslamada yanlıştır.hangi marka model olursa olsun.

compenent hoparlörler üst ve orta sesler icin tasarlanmıştır tek başlarına deil de ilave olarak bas hoparlörlerle kullanılırlar buda maliyet arttırır.mono anfi ve stero anfi ile kullanılır .işler ve cihazlar artar . pasif ve actif olarak yine burda yol ikiye ayrılır

jamara arkadaşım iddaalı olarak yazıyorum deneyimlerime dayanarak .bazı marka hoparlör markalarının üst sınıf 6*9 larının verdiği sesi hic bir kompenetten alamassınız .

100 liralık component ve 300 liralık oval karşılaştırdğımız zaman tabikide ovalin sesi daha güzel olur.
  • arkaya oval hcx690 takman daha iyi olur.ses çıkışı zaten yüksek + çapından dolayıda daha baskın ses hissettirecektir.
  • quote:

100 liralık component ve 300 liralık oval karşılaştırdğımız zaman tabikide ovalin sesi daha güzel olur.

100 liralık derken ? yoksa gelişi mi 100 lira bunların ?

http://www.eliftuning.com/HERTZ-HERTZ-HSK-165-COMPONENT-SiSTEM-16-5-CM_4427.html#0

buda oval fiyatı :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-hertz-oval-hop.da-daha-kuvvetlisi-yok-114365087/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: bygamer

quote:

100 liralık derken ? yoksa gelişi mi 100 lira bunların ?

http://www.eliftuning.com/HERTZ-HERTZ-HSK-165-COMPONENT-SiSTEM-16-5-CM_4427.html#0

buda oval fiyatı :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-hertz-oval-hop.da-daha-kuvvetlisi-yok-114365087/detay/

Satış fiyatı,geliş fiyatı değil.
  • değerli arkadaşlar güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

yanlız ufak bir problemle karşılaştık bisin arka koltuk kenarlarındaki yuvaları cok dar malesef 6x9 için uygun olmayacağından dolayı vazgecmek zorunda kaldık yinede dinlemeyen arkadaslar için lutfen bir kere hcx 690 sesini dinleyin emin ol comp yuzune bakmazmısın zevk meslesi tabiki
  • Ovaller daha canlı ve berrak ses vereceklerdir.Ama ses cogaldıkca saçmalayacak ve dengeyi bozacak ve gurultu kirliligi yaratacaklardır.Ama orta seste ovaller tadından yenmezler.
    Ovalin cevreleri 20 cm yuvarlak hoparlöre eşdegerdir. 3- 4- 5 yolludurlar.
  • HCX-690 ın grafiğine göre bass verimi daha geniş (güzel).
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.