Şimdi Ara

Siz Siz Olun Yeni Tip Sürücü Belgenizi Sakın Kırmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktada belirttiğim gibi yaklaşık 6 ay önce ehliyetimi yenileterek yeni tip ehliyet almıştım. Yeni tip ehliyeti nasıl bir malzemeden yaptılarsa çok ince ve kırılgan bir yapıya sahip. Mesela kredi kartlarını eğsende büksende kolay kolay kırılmaz. Cüzdanımda senelerdir yaklaşık 10 tane kredi kartı ve bankamatik kartı vardır ve bugüne kadar hiçbiri ne kırıldı nede büküldü. Geçen gün cüzdanımdan yeni tip ekliyetimi çıkarttığımda sağından solundan farklı farklı yerlerden çatladığını gördüm. Biraz büksem tamamen kırılacak. Bende bu konu hakkında Trafik ve Uygulama Denetleme Daire Başkanlığına mail atarak durumu belirttim ve ne yapmam gerektiğini sordum. 3-5 gün sonra bana gelen cevapta aynen şu yazıyor;

"Yeni tip sürücü belgesinin kayıp, çalıntı, yıpranma vb. nedenlerle yeniden düzenlenmesi işleminde 2017 yılı için 117 TL. değerli kağıt ve 22.00 TL hizmet bedeli ödenmesi gerekmektedir."

Yani buda demek oluyor ki yeni tip sürücü belgesini yenilemek için cebimizden 139 TL para çıkacak.

• Ben işçiyim 140 lira için 3 gün it gibi çalışmam gerek anlaşılan. Peki ne için?
    3 kuruş etmeyecek plastik parçası için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.