Şimdi Ara

Siz siz olun duble yol diye 110 km ye aldanmayin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylar oldu 110 a çıkalı.Ben de hep uzun yolda 110 la gidiyorum.Şehir gordugum zaman yavaşlıyorum ama zaten radarları ezberledigim için nerde basılacak nerde basılmayacak ogrendim.Bilmedigim yerlerde yerleşim yeri gorursem hız dusuruyorum.
  • Geçen hafta 2000 km yol yaptık genelde dip gaz gittik 140-220km/h hiç bir yerde radar görmedim.Senin ki şanssızlık olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sdrive -- 31 Temmuz 2011; 20:20:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pascuu

Gecen hafta Giresundan donus yaparken, nasilsa duble yol hiz limiti 110 km diye 100 km civarinda seyir ediyordum ki ,sehir icinde olmamama ragmen (ben oyle zannediyordum :) ) Samsun cikisinda 102 km hizla radara yakalandim.

Polise gittim e dedim hani duble yoldu.Adam bana 250metre ilerdeki Samsun cikis tabelasini goterdi.O noktaya kadar burasi sehir icidir dedi ve hiz limiti 70 km dir dedi.Bana da 290 tl cezayi yazdi:)

Duble yola girdim oh demenin verdigi bir anlik gaflet ile cezayi yedik.sonrasinda birakin sehir icini ,koy kasabalardan bile gecerken 70 i gecmedim:)
    Benim gibi bilmeyen veya dalan arkadaslara hatirlatma.
    Duble yol da olsa ,sehir disina ulasmis bile olsaniz sehir bitti tabelasini gormeden hizinizi 110km ye cikarmayin
    Iyi ders oldu bana:))

hatırlatma için teşekkürler, Karadeniz otobanı radar kaynıyor çok dikkatli olmak lazım...

• Sanırım sınır 100 oldu yüzde on ile 110 oluyor.

Yaşadığınız olay ise kesinlikle sinir bozucu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurgenli

Aylar oldu 110 a çıkalı.Ben de hep uzun yolda 110 la gidiyorum.Şehir gordugum zaman yavaşlıyorum ama zaten radarları ezberledigim için nerde basılacak nerde basılmayacak ogrendim.Bilmedigim yerlerde yerleşim yeri gorursem hız dusuruyorum.

Ankara -konya- karaman- mut- gülnar-anamur-silifke-mut-karaman-konya-ankara-(otobandan ankara -izmit) izmit-bolu-ankara. Tüm bu yolda 2 ekip gördüm. Birisinde radar vardı , diğeri gösteri yapıyordu. Hız da 90-110 (otobada130) arasındaydı. Uzun zamandır bende yukardaki teknikle sağ salim geldim.
  • Arkadaslar e5 otoyolunda 70i gecipte evine ceza gelen oldu mu? Ben ve bir cok kisi 80-90 gidiyoruz aylardir hic bir hareket yok. Eger her yerinde radar varsa dikkat edelim artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalyaya kemer tarafından girişte tam küçükçaltıcakın önünde duruyorlar mesela tam bir pusu.. virajı bir alıyorsun polis... yolunacak kaz bekliyorlar resmen...
  • Seçim için fütursuzça saçılan paraların tekrardan gelir hanesine yazılması gerekiyor.

Bir kez olsun vatandaşın lehine bir uygulama olsa şaşarım zaten.

250 m. ötede risk yoksa orada da yoktur.

Kaldı ki yol zaten duble olduğundan karşıdan karşıya geçen de olmaz.

Yazıklar olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 31 Temmuz 2011; 22:06:15 >
  • zamaninda iddaa dan yuklu bir para almistik 1000 lirayi gecik o zamanlar da inadim vardi kasitli radara girecegim diye. antalya girisinde radar hep olur diye ciktik yola radar arabasini gorur gormez hizlanmaya basladim ama girememistim radara :)

ben uzun yol da olsa yuk olmadigi surece 70 i gecmemeye calisirim L300 le. Arkadas cakmak istedi golbasi'nda yanima almistim cebimde kalmisti.ben onu cikarmaya ugrasirken hiz 60 a inmisti.derken radar arabasi gaza bas derken bir turlu 90 yapamamistim.

Amacim da rusvet teklif ederse polis sana yedirecegime devlete yediririm cezayi yaz demekti ama beceremedim
  • valla onu bunu bilmemde
    radar millete varda bana mı yok anlamadım

haziran sonu ist-antalya-ç.kale-istanbul yaptım
    yollar duble boş
    140 ın altına düşmedim
    ağırlıklı 150 ile gittim geldim

ne radar ne bişey
    polisi görünce 100 110 lara düştüm
    onlardan da bişey çıkmadı

ya ben çok şanslıyım
    ya da kol gibi bişeyler gelecek haberim yok

anlamadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

oda gitsin 250m ileriye radarı kursun 120km üstü gidenlere ceza kessin resmen insanları tuzağa düşürüyorlar

Trafik polisleri gerekli yerlerde sürücü,yolcu ve yayaların güvenliği için değil tuzak olsun vatandaş soyulsun diye vardır. Lütfen karıştırmayalım artık. Aksi olsaydı kamyonların 130-150km/s leri zorladığı yerlerde olurlardı...

Genelde de rampa aşşağı giden yollarda
  • radar tespit edici cihazlar var alın takın araca rahat edin...

polislere diyecek sözüm yok sislerden yemiştim 61 tl caddede onlarca araç geçiyor hiçbirini durdurmadı sisleri açık mercedesler bmw ler hatta ferrariler geçen bi caddede benim zavallı megane ımı durdurup ceza yazdılar. tabi polisle tartıştım lüx araçlar neden durdurulmuyor diye lap dedi durdurdu arkadan bi araç mercedes marka yazdı.. kafalarına gör araç seçip ceza yazıyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacTavish®

radar tespit edici cihazlar var alın takın araca rahat edin...

O dediğin cihaz tespit edilebiliyor.Tespit edildiğinde de yiyeceğin cezanın haddi hesabı yok.İnsanları kötü yönlendirmeyin.
  • Hep aynı şeyi yapıyorlar.. Mekan zaman önemli değil..
  • Samsun cikisindaki son isiklarin oraya radar yazisini koymuslar.Yani radar yazisiyla Samsun tabelasi bitisi arasinda 500-750metre var yok.
    Radar tabelasi isiklarin orada oldugu icin kalkistan sonra yanimdaki kamyonlardan ben oyle bir yazida gormedim.Polis gormedin mi 70 tabelasini diyor:)Nasi goreyim her tarafim kamyon TIR.

Neyse yedik zaten 290 tl.%25 erken odemeyle 217 tl olarak benim cebimden sevgili devletime gitti.Canlari saolsun ne diyelim:)
    Zaten 2 haftada 3500km yol yaptim benzinli colt ile.Benzinden zaten giren girdi ha 200 eksik ha 200 fazla:)
  • 3 4 sene önce bizimde başımıza gelmişti bartında. 50 km miş hız sınırı tabi biz rampa var diye kaptırdık gidiyoz aynı şekilde o rampayı cıkan direk polis kucaklıyor bilmiyen birisinin kurtulması imkansız .para tuzagı yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

oda gitsin 250m ileriye radarı kursun 120km üstü gidenlere ceza kessin resmen insanları tuzağa düşürüyorlar

Trafik polisleri gerekli yerlerde sürücü,yolcu ve yayaların güvenliği için değil tuzak olsun vatandaş soyulsun diye vardır. Lütfen karıştırmayalım artık. Aksi olsaydı kamyonların 130-150km/s leri zorladığı yerlerde olurlardı...

doğru söze şapka çıkarılır
  • karadeniz sahil yolu tamamen böyle.
    zaten ilçenin birinden çıkmadan öbürü başlıyor ki her yer radar dolu.
    dikkat etmek lazım.

bu arada..
    türkiyenin çoğu yerini araçla gezdim.
    karadenizdeki kadar radar hiç bir yerde görmedim.
    herhalde emniyet alınan radar cihazlarının yarısını buraya göndermiş...
  • çünkü doğuda radarı gölgeye çekip beklemek sıkar biraz. Yemiyor tabi haliyle. Delik deşik ederler orada. Forumda geçenlerde radarların olduğu türkiye haritası verilmişti. Doğuda 2 bilemedin 3 tane mi ne radar vardı. Doğunun vergi borcunu ödüyoruz bu kadar radarla...
  • Bu yaz tatil nedeniyle 3000 km civarında uzun yol gittim. Bürede 15-16 il, 60 ilçe, belki 100 e yakın köy veya belde benzeri yerleşim yerlerinden geçtim.Kural basit yerleşim yeri tabelası görünce buranın bittiğini gösteren tabeleya kadar 70'e düştüm.Radar tabelası görünce o yolun hız sınırına dikkat ettim.Duble yollarda 115-120 arası diğer yolda 90-95 civarı gittim.Yerleşim yeri,şehir, ilçe giriş ve çıkışlarda genellikle radar olur.Buralara dikkat ettim Bunların dışında yerleşim yerlerinden uzak yerlerde bazen 120'yi geçtim.Sonuçta memur arkadaşlarla haşır neşir olamadım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.