Şimdi Ara

Sıvı Soğutucu Bir Anda Soğutmayı Kesti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aylardır yaptığım gibi yine bir gün GTA V Online yayını yapıyordum ve bir anda pc kapandı. Fanlar çok sesli olduğu için bilgisayar çok ısınmıştı. Sonraki gün babam bilgisayarı açmaya çalıştığında ilk seferde açılmadı. Bilgisayarı güç tuşundan kapatıp yeniden açtık ve çalıştı. Ama bilgisayar en küçük işlemde bile ısınıyordu. Sanki soğutucu hiç yokmuş gibi sıcaklık bir inip bir çıkıyordu. Mesela Call of Duty 2 açtığım gibi 80 dereceye çıkıyor ve birkaç dakika içinde ekranda çizgiler çıkıyordu. Tek çözümü ise bilgisayarı kapatmak. Tahmin ettiğim birkaç problem var ama sizin de aklınıza gelen birşey varsa ve yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sıvı soğutucu: xigmatek scylla 240

Olabilecek problemler

1- Termal Macun
    Termal macun bence bu kadar hızlı eskimez.

2- Bloğun işlemciye tam oturmaması
    Blokla uğraşalı 2 hafta oldu. Olsaydı daha önceden olurdu. Zaten bloğun vidalarını yine sıktım ama birşey değişmedi.

3- Fanların yanlış konumlanması
    Az önce de dediğim gibi sıvı soğutucu sistemi ile en son 2 hafta önce uğraştım. Olsaydı o zaman olurdu.

4- Radyatör tozlanması
    Daha birkaç gün önce max sıcaklık hem GTA V oynayıp hem yayın yapıp hem de spotifydan müzik dinlerken 75 di. Şimdi CoD 2 menüsü bile anında 80 derece yapıyor.

5- Pompanın bozulması
    Büyük ihtimalle sorun bu. Daha önce işlemcinin üzerindeki parçaya hiç dokunmamıştım ama şimdi dokununca çok sıcak olduğunu fark ettim.
    Neredeyse işlemci ile aynı hızda ısınıyordu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu arada işlemcinin üzerindeki xigmatek yazan demir parça o kadar sıcak ki 2 saniye bile dokunulmuyor. Sıvı Soğutucu Bir Anda Soğutmayı Kesti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benzerini yaşadım, blokta kir birikmesi oldu. Seti dağıtıp temizledim, suyu değiştirdim. Hala kullanıyorum.

Bendeki görüntü buna benziyordu.
    Sıvı Soğutucu Bir Anda Soğutmayı Kesti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.