Şimdi Ara

Sıvı Soğutma Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Sistemimde; R5600X, Evga RTX 3070 Ultra, 2K 144hz Monitör, 16GB Ram ve Msi B550 Gaming Edge Wifi anakart bulunuyor. Tek türden bir oyun oynanmayacak. Başımı ağrıtmayacak güzel sıvı soğutma bakıyorum. Önerileriniz ve sebeplerini söylerseniz memnun olurum. Şimdiye kadar Arctic Liquid 2 360, Silverstone PF 360 ve Galahad 360 modellerini buldum.

• ilyaoblomov kullanıcısına yanıt
    5600x icin eger oyun oynarken yanda 3 tane VM, 8 tane de docker container calistirmiyorsaniz 360mm sogutmaya ihtiyaciniz olacagini dusunuyorum. 240mm veya 280mm ile rahat rahat istediginiz isi seviyesini saglayabilirsiniz.

Hem de yer acisindan cok daha rahat sigacagi icin daha ferah bir kasa duzeniniz olur diye dusunuyorum.
    Fiyat olarak ta oldukca fark edecektir.

Sahsen Corsair iCue H100i 240mm veya H110i 280mm (veya bu battaki lian li, gallahad AIO’lar) ile cok iyi sonuclar alacaginizi dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batsociety -- 28 Aralık 2021; 0:45:12 >
  • Corsair evet çok güzel ama fiyat olarak bir tık yukarıda hocam. Ama 280/240 boyutlarındaki modellere de bakacağım. Sanırım Arctic satın alacağım onun için oldukça güzel yorumlar ve test sonuçları gördüm internette.
  • Cooler Master ML360R ILLUSION. Sorunsuz kullanırsın.

inventus
    COOLER MASTER ML360R ILLUSION MLX-D36M-A18P2-R1 MasterLiquid Adreslenebilir RGB 360mm Sıvı İşlemci soğutucusu - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=12337
  • Selam ID-COOLING ürünlerini tercih edebilirsin fiyat performans olarak çok faydalı bir marka kalite olarak en üst düzey markalarla aynı, İşlemciniz düşük bir işlemci frostflow serisi dahi yeterli olacaktır 

• 4L1 4 kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler. Ben Corsair H100i elite Capellix satın aldım. Çok da memnunun. Arctic 240 kasaya sığmadı radyatör kalınlığı sebebiyle. Şu an oyunlarda 60 dereceyi hiç geçmedi. Genelde 53-58 civarında takılıyor. Rdr, Cyberpunk 2077, Metro Exodus, Gta V, Hitman gibi oyunlar oynadım
  • ilyaoblomov kullanıcısına yanıt

Selamlar hocam hayırlı olsun siz sorunuzu çözmüşsünüz zaten o işlemciyi herhangi bir sıvı soğutucuyla 60 ın üzerinde zor görürsünüz. ortalama 50-55 arası olması lazım bu seviyede FPS farklılıkları olmaz ve performanslı kullanırsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.