Şimdi Ara

Sistemime RTX2070 takmak mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İntel i5 3470 3.20 Ghz
    16GB DDR3 Ram
    Gigabyte H61M-S1 anakart
    4K Monitör

yaklaşık 6 -7 yıl önce aldığım sistemi güncellemek istiyorum fakat bunu da en gerekli ve mantıklı parçayı değiştirerek yapmam lazım.PC de render alıyorum ve şu an GTX660 ile kanser olmak üzereyim.Ayrıca 4k monitör kullanıyorum.Yani 4kda 60fps de almam lazım.

Yorumlarınızı beklerim.

Teşekkürler.

• 2070 alacaksanız bir miktar daha koyup 2080 alın. 2060 ile 2070 arasında fiyat/performans olarak çok performansa farkı yok ama fiyat farkı çok.
  • gördüğüm kadarıyla 3ü arasında yaklaşık 1000 tl fark var.bu benim bütçemi zorlar şu anda.peki asıl soruma yanıt olarak ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakayci

gördüğüm kadarıyla 3ü arasında yaklaşık 1000 tl fark var.bu benim bütçemi zorlar şu anda.peki asıl soruma yanıt olarak ne düşünüyorsunuz?
    4k o işlemci ve 2070 60fps hayal olur.2070 yerine 2060 alınıp daha küçük tabanlı bir upgrade gidilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    ultra ayarlarda oynamadım diyelim gene mi sıkıntı yaşarım?
  • quote:

ultra ayarlarda oynamadım diyelim gene mi sıkıntı yaşarım?
    Oynadığın oyuna göre değişir 2070 ve güçlü işlemcilerde 4k AC 30 fps veriyor mesela sen hesap et

• quote:

gördüğüm kadarıyla 3ü arasında yaklaşık 1000 tl fark var.bu benim bütçemi zorlar şu anda.peki asıl soruma yanıt olarak ne düşünüyorsunuz?
    o halde 2060 alıp aradaki fark ile işlemcinizi upgrade edebilirsiniz. 2060 ile 2080 arasında 2000 tl fark varsa değer fakat 2060 ile 2070 arasındaki 1000 tl farka değmez bunu demek istedim.
  • önerebileceğiniz bir işlemci var mıdır?
  • Sistemi komple yenilemeni öneririm.

• quote:

önerebileceğiniz bir işlemci var mıdır?
    r5 2600 alın hocam renderle uğraşıyorsanız daha rahat edersiniz. Kendi sisteminizi 2. elde satıp 2600 ve rtx 2060 tabanlı bir sistem toplayabilirsiniz.

Ha olmadı 4kdan vazgeçin en azından oyunlar için ve gtx 1660ti, gtx 1660 bir sistem toplayıp 1080p oynayın tüm oyunları.
  • Ayrıca rtx 2060 4k için yeterli bir kart değil en azından oyunlar için. 4k adam akıllı oyun oynayabilmek için en az 2080 almanız gerekiyor. 2080 almakla kalmaz işlemcinizinde iyi olması lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.