Şimdi Ara

Sistemim için parça tavsiyesi istiyorum .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar arkadaşlar .Laptoptan orta halli bir masaüstü toplamayı düşünüyorum .Şuana kadar 3 parça aldım ve onlarda şöyle .

Ryzen 5 5600 işlemci (sıfır)
    Sapphire nitro plus 6700 xt ( ikinci el mining çıkması)
    Asrock b550 steel legend anakart (amazon almanya sıfır)
    Corsair vengeance rgb rs 2x8 3600 mhz CL 18 (sıfır )

Bu sistem için kasa power , ssd ve monitör tavsiyesi istiyorum .Kasa olarak çok pahalı olmayan ama game power tarzı ucuz görünümlü bir kasa düşünmüyorum .

Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden 😊

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Merhaba, istediğiniz 3 parça için bütçe belirtmeniz iyi olur, aksi halde onlarca tavsiye gelir ve aşırı karışıklık çıkabilir.

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    tabiki hocam .

Monitör için Fhd 144 hz 1 ms ve ips bir monitör ortalama 4k

Kasa ve psu için ise 3k düşünüyorum .

Ayrıyetten daha mantıklı parçalar var ise herkesin yorumuna açığım .

• SSD amazon almanya üzerinden pci 4.0 WD yada Samsung düşürmeye çalışın.

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Şu nasıldır hocam ?

https://www.amazon.com.tr/dp/B0BBWH1R8H?ref_=cm_sw_r_apann_dp_6BNPGPMQ6ZG6S02YPSYG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeze1 -- 13 Ocak 2023; 10:21:37 >
  • N11'den rm650 psu (2400) ve kingston 1tb nvme (1350)...
    Kasa, işlemci sogutucusuna göre değişir.
    Monitör, "gsync compatible" sertifikalı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shruikan kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece psu bana biraz yüksek geldi ya.Kasa olarakta hava soğutma düşünüyorum bunu destekleyen bir model varmı önerin ? İçinde psuda olsa şahane olur .

• Zeze1 kullanıcısına yanıt

Başka psu pek önermem, çünkü büyük çoğunluğu pancar motoru gibi çalışır. Rm serisi sessizdir, yüke binmedikçe fan devreye girmez, girdiğinde de fan sesini kulağını dayasan da duymazsın.

Yok," benim için önemli olan parası, kulağımı tırmalaması önemli değil" dersen, teknobiyotikte highpower'lar var, fsp'nin alt serileri olabilir.

Ama ben rm'den başkasını önermem, marka fanatikliğinden falan değil, sessizliğinden...

Hava soğutmanın markası modeli ne? Kulenin yüksekliğine göre kasa seçmen lazım ki yan kapak kapansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 13 Ocak 2023; 10:44:33 >
  • shruikan kullanıcısına yanıt
    Kasanın içerisinde hazır gelen powerlar çok kötü müdür hocam ?

Genelleme yapamayız, düzgün de olabilir dandik de... Ama çok büyük ihtimalle gürültülü bi model olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeze1

Şu nasıldır hocam ?

https://www.amazon.com.tr/dp/B0BBWH1R8H?ref_=cm_sw_r_apann_dp_6BNPGPMQ6ZG6S02YPSYG
    WD Black, Samsung Evo/Pro vs DRAM içeren ssd alın hocam. Sandisk Ultra vs

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    hocam bu önerdiğiniz seriler biraz yüksek gibi ben daha çok fiyat performansı yüksek birşey arıyorum 😊

• Sizdeki GPU'yu kullanıyorum ben de, bence çok üst düzey bir kart, gerçekten iyi bir soğutması var. Benim setup'ta fan devri 1100'leri geçmeden 70 derece altında kalabiliyor, ki bu hiç ses çıkarmaması anlamına geliyor sese hassas olduğumdan çok memnunum.

Kasa olarak Thermaltake Core V51 kullanıyorum. Şu anki fiyatlarla H510 Flow bana göre en estetik ve mantıklı kasa, 32 cm GPU desteklediği için bizim kartla sorun da çıkarmıyor.

Benim kasanın boyutta ikinci el bir kasa bulursanız çok sessiz ve serin bir kasa oluyor. Fan olarak 4 adet Arctic P14 ve yine Arctic fan kontrolcu kullaniyorum. Fanlar çok düşük rpmde dönüyor. Bu tarz bir ikinci el kasa ile de iyi performans düşünebilirsiniz.

PSU olarak RM750x kullanıyorum.PSU da ucuzuna kaçılmaması gereken bir bileşen. Corsair RM veya FSP Hydro G gibi iyi bir PSU almanızı öneririm.

SSD olarak Kioxia G2 1TB NVME kullanıyorum. SSD konusunda günlük kullanımda fark edilebilecek farklar yakalamak için yüksek meblalar ödemek gerekiyor, ben yakın zamana kadar SATA SSD kullanıyordum ondan da memnundum açıkçası. Bu SSD'nin performansından memnunum, ısınıyor ama throttle olmuyor. Tabi bütçe ayirabilirseniz 970 Evo daha iyi olur ama bence bunun f/p oranı çok iyi.

Monitör konusu çok derin. VA mı IPS mı? Ben yakın zamana kadar Gigabyte G32QC kullanıyordum VA panel, son zamanlarda FPS oyunlarını fazlaca oynamaya başlayınca ghosting sebebiyle IPS bir modele geçtik (LG 27GN88A Ergo). Sürekli hikaye odaklı single player oyunlar oynamiyorsaniz IPS almak daha mantıklı. İkinci olarak da bizim GPU'nun hakkı bence 1440p, Full HD 144 hz demişsiniz ama CPU-GPU ikiliniz 2K'nın hakkını verebilecek düzeyde, bence bütçe artırıp 2K bakın yoksa diğer bileşenlere boşuna para vermiş olacaksınız. Veya fullhd 240 hz modeller de düşünülebilir ama hardcore fps oyuncusu değilseniz 1440p/144hz tam sweetspot bence.

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yorumunuz için teşekkürler .Ekran kartını 5500 tl gibi bir fiyata aldım ve performans olarakta iyi diye yorumlar okudum .Umarım çok kötü çıkmaz sıcaklık değerleri .

Kasa olarakta nzxt h510 Flow modelini beğendim sade şık bir tasarımı var fakat önce 1 tane fanı var ve extra fan almak gerekiyor.İşlemci soğutucu olarak hava soğutma alacağım.

Psu olayında uyguna kaçamayacam bunu anladım .İkinci eller ile sıfır arasında fark yok gerçekten bu kasa parçalarının piyasası çok ilginç . 2 bin TL'yi gözden çıkarttım psu için .

Monitör olarak 24 inç fhd yeter diyordum fakat ekran kartı 2k oyunculuk için ve bende 2k ips bir monitör arayışına girdim .Bütçeyi aşacak monitör bayağı fakat kaliteli birşey almakta istiyorum .

• hocam kasa değilde psu sence kaliteli midir bu corsair rm serisi yada seasonic markalarıyla kıyaslanınca ?

Yazdığım power ort-üst sınıf bi powerdir. Her markanın her poweri iyi olacak diye bi şart yok zaten . Bunlar tanınmış firmalar. Merdiven altı üretim değiller ..Gayet kalteli bi powerdir,yani.

Ayrıca her marka ,kendisi power üretmez. Ana bi kaç power üreticine ürettirir. Corsair,mesela.

• Hayırlı olsun şimdiden. PSU en önemli parça, alırken verdiğim linkten hangi tier olduğuna bakın kesinlikle.

Almışken gerçek bir 750 gold psu almanızı tavsiye ederim.

Şu modelin 600w olanını aldım bir kaç ay önce;

Kablosu vs dandik hissettirdi ama çok sessiz ve daha önce aldığım tuahf sorunlar ve hatalar epeydir olmuyor. Güçlü kart kullanmadığım için 600w olan işimi gördü. Yanlışım yoksa B+ Tier olması lazım. Öyle aman aman psu değil ama iç aksamı tatmin edecek kadar kaliteli ve gerçek değerler veriyor. Forum içinde sabit konu var PSU için, oraya da danışabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-744329BC8 -- 15 Ocak 2023; 1:12:54 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.