Şimdi Ara

SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarım geldi şu an işteyim parçalar evde

işlemci:amd fx 6300
    anakart: gigabyte 970a-ud3p
    ram:G-skill ripjaws 4 gb ddr3
    ekran kartı:Asus hd 7790 1 gb directUI 128 bit ddr5
    kasa:asgard 382 pure black edition 500w
    hdd: Almadim eski kasanin hdd kullanıcam 250 gb idareten(eski kasa)
    dvd+r:yeni alındı(eski olduğu için uyuşmadı yeni kasaya o yüzden yeni alındı)

bu 5 parçayı vatandan aldım daha tabi görmedim velim kargoyu almış akşam ss aticam ilk defa kendim sistem topladım +
    hiç bilgisayar kendim kurmadım yani kasaya ankartı monte edip işlemciyi monte felan etmedim bu konuda tedirginim
    akşam skype yoluyla telefondan kamera açsam ordan şunu şuna tak diye yardımcı olsanız misal diyelim ki monte ettim ilk açılışta bios la felan işimiz var mı napıcaz hiç bilmiyorum windows kurarım boot ekranını biostan ayarlarımda biostan başka yapilicak bisi var mı acaba
     SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ)

SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inanma -- 4 Nisan 2014; 17:46:34 >

• hocam ben sizin gibi cesaret edemedim vatan da yaptırdım montajı tebrik ediyorum sizi
  • Bir sürü videolu montaj rehberi var fazla tecrübe yoksa bir tanesini açıp adım adım yapın. Çok zor değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler hocam bende montajı vatan bilgisayara yaptırıcaktım ama bi yerde okumuştum adamın kargo ile gelirken ekran kartının birşeyi kırılmış kurulu getirtmeyin felan dediler izmirden istanbula bide bende tedirgin oldum dedim kendim kurayım
  • Hayırlı olsun
    hd7790 2 gb değil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kapkara Kartal

Hayırlı olsun
    hd7790 2 gb değil mi

2 gb da var ama 1 gb ile arasında 2-3 fps oynuyor testlere baktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanma

quote:

Hayırlı olsun
    hd7790 2 gb değil mi

O çözünürlüğe göre değişir 2k ya geçince dünya anlarsın farkını ama hd7790 ın 1gb versiyonu yok hd 7770 var ona benzer 1 GB

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun
    hd7790 2 gb değil mi

O çözünürlüğe göre değişir 2k ya geçince dünya anlarsın farkını ama hd7790 ın 1gb versiyonu yok hd 7770 var ona benzer 1 GB

hd 7790 1 gb versiyonu yok mu ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/hd7790-directcu-ii-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html

• 7790 cok sorunlu bir kart yerinizde olsam degistirirdim ama sansliysaniz sorun yasamazsiniz umarim.Hayirli olsun sisteminiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: S_A_S

Bir sürü videolu montaj rehberi var fazla tecrübe yoksa bir tanesini açıp adım adım yapın. Çok zor değil.

Kasa geniş tabii konuşmak kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

7790 cok sorunlu bir kart yerinizde olsam degistirirdim ama sansliysaniz sorun yasamazsiniz umarim.Hayirli olsun sisteminiz.

bu tür şeylerde hiç şanslı değilim ama bakıcaz nasıl anlarım sorunlu olduğunu hemen ?
  • inanma İ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kardeşim. Birazcık el yatkınlığın varsa, görmüşlüğün varsa, kitapçıklara ve kullanma klavuzlarına bakarak montajı halledebilirsin. Gözünde büyütme.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

7790 cok sorunlu bir kart yerinizde olsam degistirirdim ama sansliysaniz sorun yasamazsiniz umarim.Hayirli olsun sisteminiz.

bu tür şeylerde hiç şanslı değilim ama bakıcaz nasıl anlarım sorunlu olduğunu hemen ?

Şu şu sorunlar cikar diyemem ama forumda 7790 alip memnun olan kisi sayisi bir elin parmaklarini gecmez diyebilirim

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Yeni revizyon sanırım hocam son gelenler.
  • quote:

Arkadaşlar bilgisayarım geldi şu an işteyim parçalar evde

işlemci:amd fx 6300
    anakart: gigabyte 970a-ud3p
    ram:G-skill ripjaws 4 gb ddr3
    ekran kartı:Asus hd 7790 1 gb directUI 128 bit ddr5
    kasa:asgard 382 pure black edition 500w
    hdd: Almadim eski kasanin hdd kullanıcam 250 gb idareten(eski kasa)
    dvd+r: almadım eski kasanın dvd kullanıcam(eski kasa

bu 5 parçayı vatandan aldım daha tabi görmedim velim kargoyu almış akşam ss aticam ilk defa kendim sistem topladım +
    hiç bilgisayar kendim kurmadım yani kasaya ankartı monte edip işlemciyi monte felan etmedim bu konuda tedirginim
    akşam skype yoluyla telefondan kamera açsam ordan şunu şuna tak diye yardımcı olsanız misal diyelim ki monte ettim ilk açılışta bios la felan işimiz var mı napıcaz hiç bilmiyorum windows kurarım boot ekranını biostan ayarlarımda biostan başka yapilicak bisi var mı acaba

dikkat ediceğin yollar:
    +anakartın panel kabloları(açma kapama vs)
    +işlemci fanını doğru takma
    +dikkatlice tüm sistemi tekrar tekrar gözden geçirme (hata yapmamak için)

• Pc tum montajını yaptım işin komik tarafı dvd+r eski sata 2.0 kablo anakarta uymadı yani resim yollayamiyorum size şu anlık harddisktede eski pcnin rehberleri windosws 7 32 bit kurulu ondan windows başlatılıyor diyor resart oluyor yarin bi dvd r almam lazım sanirim usb ile windows 8 kurabilirmiyim ? Usb var windows 8 i atsam içine ne yapmam lazım biosta bisi göremedim gerci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inanma -- 2 Nisan 2014; 20:51:10 >
  • quote:

Pc tum montajını yaptım işin komik tarafı dvd+r eski sata 2.0 kablo anakarta uymadı yani resim yollayamiyorum size şu anlık harddisktede eski pcnin rehberleri windosws 7 32 bit kurulu ondan windows başlatılıyor diyor resart oluyor yarin bi dvd r almam lazım sanirim usb ile windows 8 kurabilirmiyim ? Usb var windows 8 i atsam içine ne yapmam lazım biosta bisi göremedim gerci

KURABİLİRSİN RUFUS PROGRAMINI İNDİR SONRA W8 İSOSUNU FLASH BELLEĞİN İÇİNE YAZDIR KURULUYO BEN ÖYLE KURDUM
  • Şu an soyle bisi yapıyorum eski Pcye hdd taktım win 7 32 bit indiriyorum c ve d bicimlendiricem sonra yeni Pcye takicam hdd olur mu ?

• Olur tabiki neden olmasın
    Ayrıca aldiginiz ekran kartini be de alacagim kismetse bu yeni partide sorun yok diyordu forumda birkaç kişi inşallah doğrudur sizinkide yeni partiden zaten :)
    Testleri bekleriz

• ekran kartı sorunsuz dün ve bu gün aralıksız lol vindictus gibi oyunlarda test ettim hiç bir sorun olmadı lolde en yüksek aa açık herşey full 60 fps aşağı düşmüyor

driver=asusun sitesinden indirdim
     SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ) SİSTEMİM GELDİ AKSAM SSLİ(GÜNCELLENDİ)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.