Şimdi Ara

Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartı olarak sizden tavsiye almak için bu konuyu açtım.
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Eski kasayı güncelleyerek bunları taktım.
    MSI B450M PRO-M2 işlemci, AMD Ryzen 2600 anakart
    GSKILL 1x8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz ram

Anakartın 28 slotu da psuya bağlı.

10 yıllık mATX kasa var elimde.
    Psu olarak Everest EPS-1660C 400W Power Supply var.
    Bu psuyu takalı yaklaşık 4 sene oldu.

Ekran kartı olarak 300-500 TL civarında güncel oyunları açabilecek bir şey arıyorum.
    Psuyu değiştirmeyi düşünmüyorum. Kasa da mATX olduğu için az enerji harcayan küçük boyutlu f/p olmasını istiyorum

Aliexpress de Gtx 750 ti uygun gibi geldi.
    Genel olarak bulduklarım bunlar

GIGABYTE-Ekran-Kart-GTX-950-2-GB-128Bit-GDDR5

GIGABYTE GTX 750 Ti 2 gb 128Bit için GDDR5

Asus GTX 750TI 2GB DDR5 128Bit

Asus GTX 750TI 2GB DDR5 128Bit

Kasanın mATX olan boyutunu ve psuyu göz önüne alarak önerebileceğiniz ekran kartı var mıdır?

Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 26 Kasım 2018; 2:14:33 >

• Güncellemeyi yaparken 2 parçayı alıp ekran kartına 300-500 TL civarı bütçe ayırmak yerine tüm bütçeyi daha verimli harcayabilirdiniz aslında. Çünkü şu an tabiri caizse bir Ferrari almışsınız ve arkasına da tonlarca yük bağlayıp hızını yavaşlatmışsınız gibi olacak.

Eldeki imkanlarla yapılacak en iyi seçim 2.ele yönelmek olacaktır. 2.el piyasasını da epeydir takip etmediğim için direkt şunu alın diyemeyeceğim size. Bir bakıp mesajı güncellerim olmazsa.

Bu mesajı yazarken bir şey daha fark ettim. Zamanında giriş seviyesi markaların sıkça yaptığı bir şey bu. PSU 400w ama 12v kanalından 240w veriyor. Kaldı ki senelerce kullanmışsınız, bir de bunun yıpranma payı var. Dolayısıyla GTX750Ti bile alsanız o PSU'nun değişmesi gerekecek, sistem çalışır çalışmasına ama yük altında ne olur ve ne kadar sağlıklı olur garantisi yok.

2.elde fiyatlara biraz baktım. Aradığınız bütçe aralığında en mantıklı seçim GTX1050 2GB gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrecoB -- 26 Kasım 2018; 2:10:36 >

• FrecoB kullanıcısına yanıt
    Hocam kasanın kendi psu su miadını tamamlamıştı 6. yılında ben de 4 sene önce almıştım everest 400wyi dışarıdan.

Sistemi güçlü tutmaya çalıştım çünkü uzun ömürlü olmasını istedim. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim. Şuanlık güncel oyunları çalıştırsa yeter benim için.

Gtx 750 ti yi aliexpress den alsam sistem için yeterli olmaz mı?

Şuan en mantıklı bu geliyor.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32866183115.html?trace=storeDetail2msiteDetail

Yardımlarınız için teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• AsSakallıDede kullanıcısına yanıt
    Sizi anlıyorum fakat demek istediğim şu; örneğin elinizde 5 lira var ve siz bunun 4 lirasını işlemci ve belleğe harcamışsınız. Bu daha verimli harcansaydı şu anki performansından daha performanslı olabilirdi. Çünkü işlemci ve ekran kartı arasında segment farkı olacak. Yani sizin deyiminizle işlemciyi güçlü tutmuşken ekran kartınızı güçsüz tutmuş olacağız. Bu da işlemcinin mevcut gücünden %100 yararlanmamıza engel olacak. Sağlık olsun.

GTX750Ti konusunda 2 handikap var. Birincisi bir önceki mesajımda bahsettiğim gibi güç tüketimi. Kağıt üstünde 60w tüketime sahip olsa da elinizdeki PSU tam yükte ne derece besleyebilir bu sistemi emin değilim.

İkincisi ise AliExpress. Ürünler 2.el muhtemelen. Ek olarak bir aralar epey sahte ekran kartları satılıyordu Ebay vb. sitelerden. Dikkatli olmanızda fayda var.

Bütçenize göre GTX1050'nin daha iyi bir seçenek olduğunu unutmayın, tabii asıl sorun PSU.(1050 - 75w)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.