Şimdi Ara

Sistem yenileme!! Tavsiye lazım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Meraba arkadaşlar... Bilgisayarım yavaşlamaya kasmaya bazende fps düşürmeye başladı... Daha çok oyun oynuyorum... Parça parça değiştirmeyi planlıyorum... Bütçe tabiki sınırsız değil ama f/p ürünler daha iyi olur...

İşlemci= AMD Athlon II x4 640 3.0Ghz 4cpu

Anakart= MSI 870a-g54

Ekran Kartı= Sapphire HD5770 1Gb 128bit direct x11

Ram=Kingston 2x2Gb dual kit 1333mhz

Powersup=500w 80plus

Nerden başlasam bilemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: poseydonsss

Meraba arkadaşlar... Bilgisayarım yavaşlamaya kasmaya bazende fps düşürmeye başladı... Daha çok oyun oynuyorum... Parça parça değiştirmeyi planlıyorum... Bütçe tabiki sınırsız değil ama f/p ürünler daha iyi olur...

İşlemci= AMD Athlon II x4 640 3.0Ghz 4cpu

Anakart= MSI 870a-g54

Ekran Kartı= Sapphire HD5770 1Gb 128bit direct x11

Ram=Kingston 2x2Gb dual kit 1333mhz

Powersup=500w 80plus

Nerden başlasam bilemedim

Tabiki ekran kartından başlamalısın. HD5770 i en azından R7 265 Dual-X le değişebilirsin , ikinci el de 300-350 liralara kadar az kullanılmış şekilde satılan temiz r7 265 ler mevcut , kullandığın karta nazaran hem fark yaratacaktır hemde sisteminin diğer parçalarıyla tahminimce darboğaz oluşturmayacaktır. Ramlerin 4gb 1333 Mhz şuan için ne güldürür ne ağlatır , bulabilirsen 4x2 GB 1600mhz ramler alabilirsin sendekileri takasda falan kullanıp.

Psu 80+ 500W (kac amper yazmamışsın ama tahminen) , +12V dan 450W a kadar güç sağlayacaktır , bu da 265 dual-x için yeterlidir.

+ Ram değişimiyle sistemine doping etkisi yapabilirsin.

• poseydonsss kullanıcısına yanıt
    şimdilik sadece ekran kartı al arkadaşın dediği gibi oynayabildiğin kadar oyna sonra işlemci anakart ram komple değişirsin.
  • Provisioner kullanıcısına yanıt
    peki aynı donanımla yada 1-2 değişiklikle r9 270/r9 270x'lere çıkabilir miyim? yoksa boşa mı para harcamış olurum?
    İşlemci darboğaz yaratır.R7 265'e Bile çıkarabilir ama hadi hayırlısı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByNostravian

İşlemci darboğaz yaratır.R7 265'e Bile çıkarabilir ama hadi hayırlısı :D

r7 265 beni biraz daha götürür o zaman... İşlemci anakart alabilecek paraya ulaşana kadar böyle gidecez gibi görünüyor...
    Yerinde olsam önce işlemci anakart'ı upgrade ederdim sonrasında para biriktirir r9 270-r9 280 civarı bir kart alırdım.
    r7 265'i bir seneye kalmaz yükseltmek isteyeceksin.Elindeki kart kötü bir kart değil tüm oyunları açıyordur diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByNostravian

Yerinde olsam önce işlemci anakart'ı upgrade ederdim sonrasında para biriktirir r9 270-r9 280 civarı bir kart alırdım.
    r7 265'i bir seneye kalmaz yükseltmek isteyeceksin.Elindeki kart kötü bir kart değil tüm oyunları açıyordur diye tahmin ediyorum.

ekran kartım oyunları açıyor elbet ama ben mining denedim bu kartla ve sanırım zarar verdim. sistem hantallaşması normal tabii :) aslında ekran kartıma güveniyorum bi süre daha götürür gibi. önce anakart ve işlemci demişsin öneride bulunabileceğin birşeyler var mı? ben amd kullanıyorum yaklaşık 15 senedir. intelde olabilir farketmez iyisi bizim olsun :)
    Kesinlikle intel'e geçme zamanın gelmiş bütçen yettiğince bir 4.nesil i5 işlemci
    anakart olarak masraf yapmana gerek yok 140-160 tl'lik bir anakart işini görür fazlasıyla.
    Athlon x4 640 ile r7 260x kullanmış biri olarak sana şunu söyleyebilirim ekranım 1440x900 dü singleplayer oyunlarda r7 260x e anca yetiyordu bf3 multide falan bayılıyordu sistem bildiğin fakat hd7770 ile sıkıntı olmuyordu bu kadar r7 265 sıkıntı yaşatabilir.

Tavsiye olarak anakartından memnunsan phenom x6 1090t-1100t alabilirsin.Ekran kartı r9 270 güzel ikili olurlar.Yada anakart işlemciyi satıp fx6300 ve anakartta alınabilir 2.elden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Athlon x4 640 ile r7 260x kullanmış biri olarak sana şunu söyleyebilirim ekranım 1440x900 dü singleplayer oyunlarda r7 260x e anca yetiyordu bf3 multide falan bayılıyordu sistem bildiğin fakat hd7770 ile sıkıntı olmuyordu bu kadar r7 265 sıkıntı yaşatabilir.

Tavsiye olarak anakartından memnunsan phenom x6 1090t-1100t alabilirsin.Ekran kartı r9 270 güzel ikili olurlar.Yada anakart işlemciyi satıp fx6300 ve anakartta alınabilir 2.elden

Enteresan geldi bana senin durum. Bende bf3 oynadım bitirdim. Gayette ayarlar yüksekti ve bayılma falan olmadı diye hatırlıyorum. intel işlemcilere bi göz atımda yok hocam çok pahalı. Yani ben benim kasayı 1100tl!ye dizmiştim 4 sene önce. Senin söylediğin işemci 1000 küsür. Böyle devam ederse 5000tl' ye gelecek kasa motor alırım o fiyata. Ben amd fx6100 yeni bi anakart (am3+ destekleyen) gibi ikili düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poseydonsss -- 2 Ocak 2015; 17:37:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Peki am3+ karta am3 işlemci takabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poseydonsss -- 2 Ocak 2015; 17:38:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: poseydonsss

Peki am3+ karta am3 işlemci takabilir miyim?

Takabilirsin , uyumludur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.