Şimdi Ara

Sistem upgrade icin yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar sistemim anakart Asus p8z68 vgen3 Pro işlemci Intel 1155 3340 ram corsair 2x4 1600 cl 9 ekran kartı saphire hd 6970 power corsair tx 650 sorum su arkadaslar1) ileride işlemci olarak 3770k düşünüyorum sizce arada büyük fark var mı 2) ramler 8 gb yeterlimi yoksa arttirmalimiyim 3-)ekran kartını değiştirme niyetim kesin Asus gtx 680 var aklımda tavsiye edebileceğiniz bi kart var mı powerla alakalı bi sorunun olmaz sanırım görüş ve yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşlemcin iyi şu anda değiştirmeni gerektirmez.Önerdiğin işlemcinin çarpan kilitleri açık yani overlock icin ideal.Ramler 8 gb su anda hayli hayli yeter gerek yok daha fazlasına.Ekran kartı olarak ta gtx 680 iyi bir seçim ancak ekran kartı için ne kadar bütçe ayırabileceğini söylersen daha değişik öneriler gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kratosgreatdestroyer

Merhaba arkadaslar sistemim anakart Asus p8z68 vgen3 Pro işlemci Intel 1155 3340 ram corsair 2x4 1600 cl 9 ekran kartı saphire hd 6970 power corsair tx 650 sorum su arkadaslar1) ileride işlemci olarak 3770k düşünüyorum sizce arada büyük fark var mı 2) ramler 8 gb yeterlimi yoksa arttirmalimiyim 3-)ekran kartını değiştirme niyetim kesin Asus gtx 680 var aklımda tavsiye edebileceğiniz bi kart var mı powerla alakalı bi sorunun olmaz sanırım görüş ve yardımlarınızı bekliyorum

i5 3340 ile i7 3770K arasında çok büyük fark yok.. ancak yine de bariz şekilde tek çekirdek performansı ve genel kullanımda gücü daha yüksektir.. ayrıca K serisi olması nedeniyle O.C. ile arayı daha da açabilirsin.. bu da rahatça uzun süre güncel oyunları oynayabileceğin, hatta CF ve SLI bile yapabileceğin anlamına gelir kardeşim.. :) Ekran kartı olarak da GTX 680 artık eskidi.. GTX 760 ya da GTX 770 daha iyi bir seçim olacaktır.. Elindeki PSU gayet kaliteli ve verimli bir ürün, yeni kartla bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum pek.. RAM'ler de 8 GB şu an için hala yeterli, onlara masraf yapmana gerek yok..

ASUS GTX 760 O.C. DCU II GDDR5 2 GB 256 Bit DX 11.1http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/asus-gtx760-dc2oc-2gd5-gtx760-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66600
  • Ekran kartı için butce olarak 700-800 civarı overclock kullanan biri değilim onun için 3770 k ya girmedim birde aldığım zaman vatan da stokta yoktu sli veya cf düşünmüyorum çünkü bu ise girersem psu değiştirmem gerekir kasa olarak da uygun değilim zaten cooler Master haf 912 bi sorum daha olacak değerli arkadaslar anakart pci ex 3.0 işlemci pci 3.0 destekli ekran kartını pci ex 3.0 olarak değiştirince pci 3.0 terfi edip fark gorebilirmiyim su anda nvidia da Asus en iyi seçim gibi olup aklıma yatan asus sizce dogrumuyum

• Asus sogutma konusunda oldukça iyi bir firmadır asus tercih etmen yararına olur.O bütçeyle alabileceğin en iyi kart GTX 760 olur ama amd de düşünebilirim diyorsan buna da bakabilirsin.
    http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-r9280x-dc2-3gd5-r9-280x-directcu-ii-3gb-gddr5-384bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71450
  • Asus ekran kartında dediğiniz gibi başarılı tercih etmemdeki diğer sebep ise Asus suit programı ile os den ekran kartinida kontrol edebilmem merak ettigim bir noktada 3770 k su an itibari ile oyun larda bi fark yaratır mı bendeki işlemci ile kiyaslayarak

• Çok bir fark göremezsin dostum zaten işlemcin gayet iyi işlemcileri çok fazla zorlamıyor oyunlar genelde.
  • Angelmax ve ladwys yorumlari icin tesekkurler bu arada PCI ex3.0 ile alakali sorum hakkinda beni aydinlatirsaniz sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.