Şimdi Ara

Sistem Upgrade gerekli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sistem özelliklerin şu şekilde

i5 10400f

Msi Z490 a Pro anakart

Rtx 3060 ekran kartı 12 gb

2 nvme ssd

1 sata ssd

24 inc 75 Hz 1080p monitör var.

Bu sistem 1080 p de 3 yada 4 sene iyi grafiklerle oyun oynatır mı? Upgrade et diyeceğiniz bir parça var mı?

• 3 - 4 sene iyi grafiklerle oyun oynatmazsa Upgrade edersin  

Rtx 3060 ekran kartı 1080p ultra ayarlarda ortalama 70 fps sağlar

monitörüyün yenileme hızı ile neredeyse denk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 4 Şubat 2023; 12:38:22 >
  • Ramleriniz sanırım 16gb'tır yazmamışsınız, sistemden beklentiniz önemli fps'leri max. seviye de almak isterseniz illa ki güncelleme gerekir ama f/p oranında güncel oyunları oynamak isterim derseniz de söz ettiğiniz süre içi yeterli bir sistem.

Anakart işlemci desteğine bakarsak eğer, çoklu çekirdekli işlemcileri de destekliyor 10-11th. i7/i9 gibi, 6 core üstü işlemcilere de geçiş yaparak mevcut bileşenleri bozmadan upgrade edebilirsiniz.

• Münebbih kullanıcısına yanıt

Ustad işlemciden emin değilim. 11. Nesil i7 alsam mı diye düşünüyorum.

• LEON-X kullanıcısına yanıt

Ever üstadım 16 gb 3600 mhz ram. İşlemciye dokunmadım 4006 mhz oyunlarda iyi bir soğutucu alırsam belki biraz overclock yaparım. Benim düşüncem 11.nesil i7 alıp yetmeyen yerde 4000 serisine geçmek o yüzden tereddüt ettim.

• O işlemci overclock olmaz.Sizde bu sistem var mı ,yoksa 2 el falan alınacak mı.

• Sistemim var üstad.

• E kartınız ile işlemciniz birbirine gayet denkler. Yani işlemci yükseltme vs. gibi bi upgradenin şu an bu e.kartı ile hiç bi esprisi olmaz .İlerde e.kartını yükseltirseniz ,11. nesil bi i7 alıp,birazda overclock ile takviye edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 5 Şubat 2023; 1:46:14 >
  • Yapabilicegin 2 harcama var

1.monitörü 2k 144 ve üzeri hz bir monitör vede 2.elde kendi işlemcini satıp 11. nesil bir i7 ye geçebilirsin başkada bir şey yapmana gerek yok illa para harcamak istiyorsanız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.