Şimdi Ara

Sistem Toparlamam İçin Yardımcı Olurmusunuz Arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
66
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akadaşlar merhaba. Ben bir bilgisayar topladım sağdan soldan bulduğum parçalarla. Bi şekilde uydurdum şuan kullanıyorum. Ama oyun oynarken takılıyor vs. makinamdaki ekran kartı 2 gb ram 3 gb hdd 80 gb. Bunlara uygun anakart ve işlemci arıyorum. Aynı zamanda ram ve hddyi de yükseltmeyi düşünüyorum. Şimdi bilgisayarımdaki parçaları modelleriyle yazayım:

İşlemci : Genuine Intel(R) CPU 2140 @ 1.60 GHZ (2CPUs), - 1.6GHz

Ram : DDR2 1 GB + DDR2 2 GB

Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 210 2GB

Anakart : P4M890T-M 32 bit

HDD : SAMSUNG HD080HJ ATA Device

Power Supply : Quake 250W

Eksik verdiğim bilgi varsa kusura bakmayın arkadaşlar anladığım kadarıyla yazdım

Şimdi arkadaşlar bu sistemde neleri yenilemem ve ne marka model parça almam lazım ki sistemim güçlensin? Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim...

• komple sistem değiştirmem lazım.
  • Ne amaçla kullanacaksınız?
  • Sistemin çok eski ve ne kadar takviye yaparsan yap performans alamazsın. Revizyona, işlemci + anakarttan başlaman en doğrusu olur. Tavsiye:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h81m-p33-intel-h81-soket-1150-ddr3-1600mhz-sata-30-dvivga-anakart.html

http://www.vatanbilgisayar.com/pentium-g3250-soket-1150-32ghz-3mb-cache-22nm-islemci.html

• neutumn N kullanıcısına yanıt
    Maximum gta 4 gibi bir oyun oynayabileceğim bir sistem. Bilgisayarı çoğunlukla hd video, internet işlerinde kullanıyorum. Biraz oyun performansı çoğunlukla da internet üzeri hd video performansı istiyorum. Şuanki haliyle GTA 4ü yüklediğimde 2 adım atıp 1 saniye donuk bekliyor sonra tekrar 2 adım atıp yine 1 saniye donuk bekliyor, yani bayağı takıla takıla ilerliyor(umarım anlatabilmişimdir)
  • cyhndnz kullanıcısına yanıt
    tavsiyen için teşekkür ederim öncelikle. Bu kadar yüksek olmasına gerek yok aslında(yada bana yüksek gelmiştir bilemicem :D) Benim aradığım 8-6 gb ram 2gb ekran kartının hakkını verebilecek parçalar. yardımınız için sağolun şimdiden
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.