Şimdi Ara

SİSTEM ÖNERİ DÜZELTME VS LIMIT 3600TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakın zamanda pc topluyorum fakat acemisi, trendlerini takip etmediğim birkaç parça var yardımcı olmanızı bekliyorum.Bazı parçalar belirli, altta eksik olanları yazacağım lütfen önerilerinizi yapınız.Limit monitör dahil 3600TL

Ekran kartı: EVGA NVIDIA 970 FTW AC2 -- 983 TL
    İşlemci: Intel i5 4690k -- 692 TL
    Anakart:
    Ram:
    Harddisk: Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk -- 244 TL
    Kasa:
    Monitör:

Durum budur.Benim parçalar 1919 TL tutuyor.Unuttuğum parça varsa onlarıda ekleyebilirsiniz.
    Sevgiler saygılar.

• keep calm and dont worry
    ı am here
  • quote:

Orijinalden alıntı: black37

keep calm and dont worry
    ı am here

Al işte.Birde ahkam kesiyor.Z3 plus ve z87 çipset öneriyor...

Gigabyte z97x gaming 5
    İ5-4690k
    Hyper 212
    2x4gb gskill ripjawsx 1600mhz
    Msi/gigabyte gtx970
    Zalman z11 plus
    Xigmatek vector s 750w PSU
    1tb seagate barracuda 7200rpm

Monitör olarak;

Aoc i2369

Öneririm.

Edit:Asus markasını önermeme sebebim servisi.Yoksa gayet güzel ürünleri mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simplyfor -- 15 Ocak 2015; 14:42:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Simplyfor

quote:

keep calm and dont worry
    ı am here

Gigabyte z97x gaming 5
    İ5-4690k
    Hyper 212
    Msi/gigabyte gtx970
    Zalman z11 plus

Monitör olarak;

Aoc i2369

Öneririm.

sen benden fazla para vererek benimkiyle aynı performansta sistem kurmuşsun tebrikler
    bunu nası başarıyosun bide benim monitör daha kalite

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TonyStank -- 15 Ocak 2015; 14:53:57 >

• quote:

quote:

keep calm and dont worry
    ı am here

Gigabyte z97x gaming 5
    İ5-4690k
    Hyper 212
    Msi/gigabyte gtx970
    Zalman z11 plus

Monitör olarak;

Aoc i2369

Öneririm.

z87 ile z3 plus ın ne kötü özelliği varmış adam 5 sene kullanır bu sistemi 2 sene sonra yeni nesil gelir o zmn da onu önerirsin adam z97 yi napsın broadwell mi alacak 4690k yı satıp

• Kasa + güç kaynağımı yoksa ayrı ayrı almak mı mantıklı ? Ve kaç W gerekir güç kaynağı
  • quote:

Orijinalden alıntı: haayakee

Kasa + güç kaynağımı yoksa ayrı ayrı almak mı mantıklı ? Ve kaç W gerekir güç kaynağı

dediğim sistemi aynen alabilirsiniz hocam
  • Çok cahilce konuşuyorsun.

Eski teknolojilere sahip,yeni nesil teknolojiyi desteklemeyen z87 öneriyorsun.Şuan i5-2500 den i7-3770'e geçmek nasılsa i5-4690'dan 5. Nesil broadwell i7'ye geçmek öyle olacak.

http://www.cpu-world.com/Compare/575/Intel_Core_i5_i5-2500K_vs_Intel_Core_i7_i7-3770K.html

3Dmark2001 testine bak.Directx 8'den sonrayı destekleyen oyunlarda %50'ye kadar fark oluşmuş.

Zalman z3 plus'a gelince iç hacmi oldukça küçük.Kullanılacak olan parçalarda büyük(özellikle kule tipi soğutucu alırsa) ve oldukça güçlü olduğundan oldukça ısı yayıyor.Bu ısıyı kasa içinden o karmaşa içerisinde atmak ise kolay değil.Kasanın iç sıcaklığı bilgisayar çalışmaya başladığından itibaren artmaya başlayacaktır.

Ki hyper 212 önermişsin o kasaya sığıp sığmayacağıda malum sığmayacaktır büyük ihtimalle.

Okulların kapanışı yaklaştı doluştunuz foruma.

• quote:

Çok cahilce konuşuyorsun.

Eski teknolojilere sahip,yeni nesil teknolojiyi desteklemeyen z87 öneriyorsun.Şuan i5-2500 den i7-3770'e geçmek nasılsa i5-4690'dan 5. Nesil broadwell i7'ye geçmek öyle olacak.

http://www.cpu-world.com/Compare/575/Intel_Core_i5_i5-2500K_vs_Intel_Core_i7_i7-3770K.html

3Dmark2001 testine bak.Directx 8'den sonrayı destekleyen oyunlarda %50'ye kadar fark oluşmuş.

Zalman z3 plus'a gelince iç hacmi oldukça küçük.Kullanılacak olan parçalarda büyük(özellikle kule tipi soğutucu alırsa) ve oldukça güçlü olduğundan oldukça ısı yayıyor.Bu ısıyı kasa içinden o karmaşa içerisinde atmak ise kolay değil.Kasanın iç sıcaklığı bilgisayar çalışmaya başladığından itibaren artmaya başlayacaktır.

Ki hyper 212 önermişsin o kasaya sığıp sığmayacağıda malum sığmayacaktır büyük ihtimalle.

ilerde kimin bilgisiz olduğunu anlarsınız umarım

• quote:

quote:

Çok cahilce konuşuyorsun.

ilerde kimin bilgisiz olduğunu anlarsınız umarım

adam i5 4690 k yı satıp kesin dediğiniz broadwell işlemciye geçicektir(!) o vakit geldiğinde sizin önerdiğiniz z97 chipsette eskicek şüphesiz

• Benchmarklar ile cevap verdim sizden ses seda yok?

• quote:

Benchmarklar ile cevap verdim sizden ses seda yok?

siz şimdi z87 anakart oyunlarda z97 anakartlardan az performans verecekmi diyosunuz?
  • Şunuda belirteyim ilerde oc icin işlemci stok fanı değiştirmeyi düşünüyorum.Yani kasa ona uygun olmalı.

En önemli parçalar anakart ve monitör açıkçası gerisi şekillendi
  • quote:

quote:

keep calm and dont worry
    ı am here

Gigabyte z97x gaming 5
    İ5-4690k
    Hyper 212
    Msi/gigabyte gtx970
    Zalman z11 plus

Monitör olarak;

Aoc i2369

Öneririm.

+1

Alınacaksa mutlaka bu sistem alınmalı. Bir de SSD alın oh mis 2 sene ultra.

• Anakart değil z97'nin ileride upgrade edilebilirliği ile upgrade yapıp alabileceği broadwell mimarili İ7/i5 işlemci 4690k'dan fazla performans verir diyorum.
  • quote:

Anakart değil z97'nin ileride upgrade edilebilirliği ile upgrade yapıp alabileceği broadwell mimarili İ7/i5 işlemci 4690k'dan fazla performans verir diyorum.

ben de diyorumki i5 4690k eskicek de adam değiştirecek bu işlemci en az 5 sene gider daha bunun oc potansiyelini bile saymıyorum o zmn a kdr z117 çıkar merak etme z97 de eskir
  • Corsair spec-03 kasa hakkında düşünceleriniz nelerdir.Anakart Gigabyte gaming olarak karar verdim.
  • İ5-2500 çıkalı 4 sene olmuş.2011 ocak görünüyor.

Bugün gtx980 ile sli yapmaya kalkarsan yetmediği yerler olacaktır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.