Şimdi Ara

Sistem Nasıl Olmuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
1.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu açtığım gündeki sistemin ne kadar yanlış olduğunu gösteren herkese teşekkür ederim. F/P olarak ekran dahil olmayan 2500lük bi sistem toplayacağım. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufahmet16 -- 1 Eylül 2014; 10:29:28 >

• Anakartı UD3P yap.
  • Tam olarak sebep ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufahmet16 -- 31 Ağustos 2014; 11:04:44 >
  • intel istersen i5 4690 yapıp anakartı h81m-s2pv yap. aynı fiyat oluyor ve işlemci soğutucuya gerek kalmaz. istersen işlemci sogutucuyu çıkarıp i5 4690k + z97 çipset anakart alabilirsin.
  • Amd gpu-cpu uyumu daha iyi olur dediler. Ve açıkcası ileriye dönük olduğu için soğutucu kalsa iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufahmet16

Arkdaşlar 2 yıl sonra ekran kartını güncelleyip kullanabileceğim ileriye dönük bi sistem yaptım. Son hali budur sizin fikrinizide almak istedim;

Sistem Nasıl Olmuş

Bunun dışında Cooler Master Silencio 650 Pure MidT, THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 750W kasa alacağım.

Saygılar
     Sistem Nasıl Olmuş

Sistemi çok kötü yapmışsın 2000tl lik kasaya r7 265 olmaz 1500 e bundan bile önermiyoruz o ekran kartını parayı gereksiz yerlere harcamışsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yusufahmet16 Y kullanıcısına yanıt
    ozaman anakartı ud3p yap faz yapısı daha güçlü . sizin yerinizde olsa inteli seçerdim ama sizin tercihiniz. yoksa 4690k 8350 den çok daha güçlü ve ileriye dönük bir işlemci işlemci fanını sonrada alabilirsiniz.
  • Dediğim gibi ekran kartını uzun süreli kullanmak gibi bi amacım yok. ayrıca 1000 liralık ekran kartı alıp 300 liralık işlemci 200 liralık anakart alamamya?
  • Anakartı dediğin gibi yaptım. İşlemci konusunda hala ikna olmuş değilim zamanın varsa açıklayabilir misin?
  • Anakartı UD3P yap, işlemciyi bana sorarsan 8320 yapıp işlemci soğutucuyuda hyper t4 al. Sıvı soğutucuya vereceğin 286TL'yi ekran kartına yönelt kurduğun sistem pek mantıklı olmamış.
  • quote:

Arkdaşlar 2 yıl sonra ekran kartını güncelleyip kullanabileceğim ileriye dönük bi sistem yaptım. Son hali budur sizin fikrinizide almak istedim;

Sistem Nasıl Olmuş

Bunun dışında Cooler Master Silencio 650 Pure MidT, THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 750W kasa alacağım.

Saygılar
     Sistem Nasıl Olmuş

Al bu sistemi ileride ssd alirsin sıvı soğutmaya gerek yok bu seviye sistemde
     Sistem Nasıl Olmuş Sistem Nasıl Olmuş

• yusufahmet16 Y kullanıcısına yanıt
    http://m.youtube.com/watch?v=JFqQdrs5wEU

İ5 4460 bile oyunlarda fx 8350 yi açık bir fark ile geciyor i5 4690k farka boğar.

• ekran kartı önerisi alabilir miyim.işlemciyi f/p dolayisıyla mı düşürüyoruz? Bu seviyede sistem tavsiyelerine açığım.
  • quote:

ekran kartı önerisi alabilir miyim.işlemciyi f/p dolayisıyla mı düşürüyoruz? Bu seviyede sistem tavsiyelerine açığım.

Yukarıya yazdığım sistemi alın sistemin hiçbir kusuru yok sadece ssd si yok

• 600w yetecek mi ona?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

600w yetecek mi ona?

Yeter ekran kartı 250w tdp işlemci 60w falan anakart ıvır zivir da 100w toplam 400-450w yapar 600w 80+ güç kaynağı 500w güç veriyor

• Abi Ekran kartına verilen paraya acıyorum geçen senenin en iyi kartı şimdi yarıyarıya ucuzladı. o kadar para vermek gereksiz geliyor.2 sene sonra güncelle daha iyi. İşlemciyi değiştirebilirim 4950 ile ancak uyum sorunu yapar mı r7 265 ile. Hem amd hemde seviyeler farklı olacak. Performansa nasıl letki eder?
  • Asr98 senin sistemde soğutucu yok ki. Oc falan filan olacak soğutucu her sisteme şart?
  • quote:

Asr98 senin sistemde soğutucu yok ki. Oc falan filan olacak soğutucu her sisteme şart?

İntel de oc yapılmıyor bu işlemciye ama fx8350 oc lu halinden daha performanslı bu işlemci stok hızlarda stok fanda inteldeki kaliteli dir amd ye göre İntel isinmaz amd kadar o yüzden stok fan oldugundan korkma

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.