Şimdi Ara

SİSTEM KİTLENİYOR(mouse bile kitleniyor)ÇÖZÜLDÜ.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
18.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ducard

beyler rama 2.1 volt verdim fayde etmedi yine dondugözünüzü seveyim beni bu dertten kurtarın

Alıntıları Göster
    kardeş senin problemin donanimsal bana göre.en güzeli pc yi donanim testine sokmak.hiren boot cd yi çalıştır tek tek ram anakart işlemci vs test ettirmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zencefi1

kardeş senin problemin donanimsal bana göre.en güzeli pc yi donanim testine sokmak.hiren boot cd yi çalıştır tek tek ram anakart işlemci vs test ettirmek.

Alıntıları Göster
    @atorbaci nasıl yapacam onu?
    Bu arada beyer dead space yi bi türlü kuramamıştım kurulumun ya ortasında ya da başında pc kitleniyordu.Ama interneti kaaptıp kurunca yüklemeyi bitirebildi pc.Bilmiyorum şans eserimi kurdu yoksa...
    pc de virüs vardır diycem ama kaç kez format attım her seferinde bu sorunla karşılaştım.
    İnanın benim bu işe aklım ermedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 2 Kasım 2008; 15:20:26 >

• quote:

@atorbaci nasıl yapacam onu?
    Bu arada beyer dead space yi bi türlü kuramamıştım kurulumun ya ortasında ya da başında pc kitleniyordu.Ama interneti kaaptıp kurunca yüklemeyi bitirebildi pc.Bilmiyorum şans eserimi kurdu yoksa...
    pc de virüs vardır diycem ama kaç kez format attım her seferinde bu sorunla karşılaştım.
    İnanın benim bu işe aklım ermedi

Alıntıları Göster
    baştan beri sana diyorum internetsiz makinayı dene diye,
    bence virüs var

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    upbu sorunu çözmeme vesile olan kişi hayır duamı alır ona göre
  • quote:

upbu sorunu çözmeme vesile olan kişi hayır duamı alır ona göre

Alıntıları Göster
    Hocam bu sistem kitleme problemi bütün donanımlarla ilgili olabiliyor , sorunu çözmek kullanıcının her yolu denemesine bağlı.

Açtığım konuda da , bütüm maddeleri okuyup fazlasıyla yaptığınızı söylemişsiniz , o maddelerin hepsini gerçekten uyguladı iseniz ve sorun hala devam ediyorsa, donanımsal problem oması %99'luk bir ihtimaldir , sizin bundan sonra izleyeceğiniz yol , donanımlarınızı test etmek olmalı.Örneğin anakartınızın desteklediği farklı bir işlemci takın ve kullanın yada farklı bir anakarta kendi donanımlarınızı takın bu şekilde sorunlu donanımı tespit edin.

Şunları tekrar söylüyorum.

..PSU'nuz sisteme yeterlimi ?
    ..Format atarken yavaş format atın , yani çabuk olarak ntfs biçimlendir seçeneğini seçmeyin (çabuk olan biçimlendirme bazı virüs ve trojanları silmiyor ne kadar ilginç gelsede)
    ..Format attıktan sonra , bilgisayarınıza HİÇBİR ARAÇ,GEREÇ kurmayın , temiz şekilde sisteminizi test edin.(Bunun nedeni araçlarınızın içinde virüsler,trojanlar olabilir , virüs proğramlarının bulamadığı)
    ..Hard diskinizde BAD SECTOR taraması yaptırın.
    ..Ramlerinizi mutlaka kontrol edin , açtığım konuda gerekli proğram ve bilgi mevcut.

Sizin dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar PSU ve Ram.

• quote:

Orijinalden alıntı: Z-DGİ

Hocam bu sistem kitleme problemi bütün donanımlarla ilgili olabiliyor , sorunu çözmek kullanıcının her yolu denemesine bağlı.

Açtığım konuda da , bütüm maddeleri okuyup fazlasıyla yaptığınızı söylemişsiniz , o maddelerin hepsini gerçekten uyguladı iseniz ve sorun hala devam ediyorsa, donanımsal problem oması %99'luk bir ihtimaldir , sizin bundan sonra izleyeceğiniz yol , donanımlarınızı test etmek olmalı.Örneğin anakartınızın desteklediği farklı bir işlemci takın ve kullanın yada farklı bir anakarta kendi donanımlarınızı takın bu şekilde sorunlu donanımı tespit edin.

Şunları tekrar söylüyorum.

..PSU'nuz sisteme yeterlimi ?
    ..Format atarken yavaş format atın , yani çabuk olarak ntfs biçimlendir seçeneğini seçmeyin (çabuk olan biçimlendirme bazı virüs ve trojanları silmiyor ne kadar ilginç gelsede)
    ..Format attıktan sonra , bilgisayarınıza HİÇBİR ARAÇ,GEREÇ kurmayın , temiz şekilde sisteminizi test edin.(Bunun nedeni araçlarınızın içinde virüsler,trojanlar olabilir , virüs proğramlarının bulamadığı)
    ..Hard diskinizde BAD SECTOR taraması yaptırın.
    ..Ramlerinizi mutlaka kontrol edin , açtığım konuda gerekli proğram ve bilgi mevcut.

Sizin dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar PSU ve Ram.

Alıntıları Göster
    Sorun eğer tam yük altında değil de veri aktarma olan her durumda meydana geliyorsa sorun diğer bileşenlerden değil güney köprüsü ve harddiskten olabilir. Sen harddiskini değiştirdiğini söylemişsin o zaman bu durum kesinlikle anakarttan kaynaklanıyor. Sorun güney köprüsünden de kaynaklanabilir( sata ya da ide kontrolcü eğer içinde ise) ya da ide veya sata kontrolcü ayrı ise bu kontrolcülerin donanımsal arızasından kaynaklanır. Anakartını garantiye bu durumu belirterek gönderirsen sorunun çözülür

• quote:

Orijinalden alıntı: Neosis

Sorun eğer tam yük altında değil de veri aktarma olan her durumda meydana geliyorsa sorun diğer bileşenlerden değil güney köprüsü ve harddiskten olabilir. Sen harddiskini değiştirdiğini söylemişsin o zaman bu durum kesinlikle anakarttan kaynaklanıyor. Sorun güney köprüsünden de kaynaklanabilir( sata ya da ide kontrolcü eğer içinde ise) ya da ide veya sata kontrolcü ayrı ise bu kontrolcülerin donanımsal arızasından kaynaklanır. Anakartını garantiye bu durumu belirterek gönderirsen sorunun çözülür

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Neosis

öncelikle yardımın için teşekkürler,
    Şu anda vista 64 kurdum sp1 i yükledim,anakartın driverlerini güncelledim ve onlarca program kurdum yani nerosundan tutta kaspersky ına kadar..Yani hdd ye birsürü veri aktardım hiçbi donma olmadı.Nero nun kurulumu baya uzun sürdü ondada bişey olmadı..Şu verilerle hdd de yada köprüde sorun olamaz değilmi?Bad sector taramasıda yaptım temiz..ayrıca yukarda dedimki interneti kapatınca dead space kurulumu bitti(önceden defalarca denememe rağmen donuyordu net açıktı tabi)şans eseri olsa gerek...

@Z-DGİ
    Hocam şuanda vista 64 ü kurdum sıfır format attım kaspersky anti virüs kurdum şimdi bi kaç ağır oyunu yükleyip tekrar deneyeceğim..
    bu arada hiren boot cd ile en yakın zamanda donaımları test edip sizi bilgilendirecem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 3 Kasım 2008; 0:16:35 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Neosis

öncelikle yardımın için teşekkürler,
    Şu anda vista 64 kurdum sp1 i yükledim,anakartın driverlerini güncelledim ve onlarca program kurdum yani nerosundan tutta kaspersky ına kadar..Yani hdd ye birsürü veri aktardım hiçbi donma olmadı.Nero nun kurulumu baya uzun sürdü ondada bişey olmadı..Şu verilerle hdd de yada köprüde sorun olamaz değilmi?Bad sector taramasıda yaptım temiz..ayrıca yukarda dedimki interneti kapatınca dead space kurulumu bitti(önceden defalarca denememe rağmen donuyordu net açıktı tabi)şans eseri olsa gerek...

@Z-DGİ
    Hocam şuanda vista 64 ü kurdum sıfır format attım kaspersky anti virüs kurdum şimdi bi kaç ağır oyunu yükleyip tekrar deneyeceğim..
    bu arada hiren boot cd ile en yakın zamanda donaımları test edip sizi bilgilendirecem..

Alıntıları Göster
    Harddiskte dosya aktarımı yapabilmen veriyolu ile ilgili devrelerin veya harddiskin bozuk olmadığı anlamına gelmez. Harddisk eğer bad sektöre rastgelirse o zaman donar ki ilk düşünülen budur. Ama siz ben yeni harddisk alıp tekrardan kurdum diyorsunuz o zaman anakartınız güney köprüsü ya da sata kontrolcüsü sorunlu. Eğer kontrolcü sorunluysa bu durumda donmaya sebep olabilir

• quote:

Harddiskte dosya aktarımı yapabilmen veriyolu ile ilgili devrelerin veya harddiskin bozuk olmadığı anlamına gelmez. Harddisk eğer bad sektöre rastgelirse o zaman donar ki ilk düşünülen budur. Ama siz ben yeni harddisk alıp tekrardan kurdum diyorsunuz o zaman anakartınız güney köprüsü ya da sata kontrolcüsü sorunlu. Eğer kontrolcü sorunluysa bu durumda donmaya sebep olabilir

Alıntıları Göster
    @Neosis hocam bad sector taramasını hızlı olarak yapmıştım sorun yoktu onu yavaş olarak tekrarlayacam.Bu arada şu kontrolcüyü biraz açabilirmisiniz?
    kontrolcü eğer bozuksa bunu kesin olarak nasıl tespit edebiliriz?

bu arada arkadaşlar aklımı küçük bi ayrıntı geldi ben eskiden internete usb wireless sayesinde bağlanıyordum.sonradan usb adaptor bozuldu ethernet kablosuna geçtim.1-2 ay sistemimle ilgili hiç sorun yaşamamıştım..ethernet kablosuna geçince donmalar başladı tahminim..Bu durumda ne yapmalıyım arkadaşlar??inşallah sorun bununla ilgilidir..

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    kontrolcü ya da güney köprüsü hatasını distribütör anlayabilir. Bunun dışında bence sorun anakart kaynaklı
  • quote:

kontrolcü ya da güney köprüsü hatasını distribütör anlayabilir. Bunun dışında bence sorun anakart kaynaklı

Alıntıları Göster
    ben sana sorunu söliyim fazla bilgisayar yükleniyorsun demek ki format at veya yeni aldığın hdd daha fazla bozmuş da olabilr diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: masum değiliz

ben sana sorunu söliyim fazla bilgisayar yükleniyorsun demek ki format at veya yeni aldığın hdd daha fazla bozmuş da olabilr diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    anakart olabilir ama ilk önce buı tip arızalarda rem kontrol edilmeli başka sapğlam bir remle dene önce.Olmaszsa işemciyi kontrol et çok fan iyi soğutmuyor olabilir temassızlık olabilir ondan da olmazsa büyük ihtimal analartta sorun var
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ram sağlam programla test ettim(burn in test) passed çıktı yani ramde bi sorun olmaması lazım.Rami adam akıllı test edebileceğim başka bi yazılım biliyorsanız buyrun söyleyin deneyelim.
    hd yide uzun bi şekilde bad sector taramasından geçirdim oda temiz.

Sorunun kaynağı hala açığa kavuşmadı

acaba formatla silinemeyen bi virüsmü var pc de?
    en son ihtimal tüm çabalara rağmen düzelmesse anakarta güle güle diyecem galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 3 Kasım 2008; 16:11:49 >

• quote:

arkadaşlar ram sağlam programla test ettim(burn in test) passed çıktı yani ramde bi sorun olmaması lazım.Rami adam akıllı test edebileceğim başka bi yazılım biliyorsanız buyrun söyleyin deneyelim.
    hd yide uzun bi şekilde bad sector taramasından geçirdim oda temiz.

Sorunun kaynağı hala açığa kavuşmadı

acaba formatla silinemeyen bi virüsmü var pc de?
    en son ihtimal tüm çabalara rağmen düzelmesse anakarta güle güle diyecem galiba

Alıntıları Göster
    ağa aynı sorun bendede var bende cvp bulamadım daha bende kafayı yiycem silkroad oynarken arada sırada kitleniyor kalıyor vitüste yok bende nod 32 kullanıyom 3,0 bilmiyom artık

• quote:

Orijinalden alıntı: masumiyet

ağa aynı sorun bendede var bende cvp bulamadım daha bende kafayı yiycem silkroad oynarken arada sırada kitleniyor kalıyor vitüste yok bende nod 32 kullanıyom 3,0 bilmiyom artık

Alıntıları Göster
    banda da ram gibi geliyor ama 2 tane 256 lık var söküp taktım 2 sini de olmadı hala allah allah acaba sorun ney kasada eski bayağı 3-4 senelik hayatı kaydı heralde :DDD
  • quote:

Orijinalden alıntı: masumiyet

banda da ram gibi geliyor ama 2 tane 256 lık var söküp taktım 2 sini de olmadı hala allah allah acaba sorun ney kasada eski bayağı 3-4 senelik hayatı kaydı heralde :DDD

Alıntıları Göster
    up
  • quote:

up

Alıntıları Göster
    Nasılsa virüs programı var deyip virüsleri göz ardı etmemek gerekir.Virüsün dışında da bi kaç yöntem var ama burdan başlıyalım:

CTRL+ALT+DEL yapıp şu kelimelerde dosyalar çalışıyor mu diye bak. bittorent,winudpmgr,autorun;

Birde; boşta iken işlemciyi hangi dosya aşırı şekilde kullanıyor diye bak şayet bulursan ismini yaz buraya.

• quote:

Orijinalden alıntı: YnsTz

Nasılsa virüs programı var deyip virüsleri göz ardı etmemek gerekir.Virüsün dışında da bi kaç yöntem var ama burdan başlıyalım:

CTRL+ALT+DEL yapıp şu kelimelerde dosyalar çalışıyor mu diye bak. bittorent,winudpmgr,autorun;

Birde; boşta iken işlemciyi hangi dosya aşırı şekilde kullanıyor diye bak şayet bulursan ismini yaz buraya.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: uynus

baktım işlemlerde o dosyaların hiçbirisi yok..şuan da format atıp vista x64 ultimate kurdum(sp1li)..Eğer donma sorununu tekrar yaşarsam-donanımsal olduğu kesinleşir gibi-sizi bilgilendireceğim.Ama pc nin durumunu 3-4 gün gözlemlemem lazım donma olacak mı bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 3 Kasım 2008; 20:08:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YnsTz

Alıntıları Göster
    masumiyet kardeş bence snn kitlenmesinin sebebi silkroad için 512 ram azdır en aşa 1gb olması lazım yoksa oyun oynarkende takılıo

• quote:

Orijinalden alıntı: matkap92

masumiyet kardeş bence snn kitlenmesinin sebebi silkroad için 512 ram azdır en aşa 1gb olması lazım yoksa oyun oynarkende takılıo

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sorunu büyük bi ihtimal çözdüm..Format atıp vista 64 kurdum anakartın driverlerin i filan güncelledim hepsini..Sorun yok şuan(1 haftada içinde donma olmadı) yardımcı olan herkese teşekkür ederim özellikle golovez arkadaşımabüyük bi ihtimal virüs ya da xp ile driver uyuşmazlığı vardı..
    eğer sorun tekrarlarsa anakartımı garantiye yollamaktan başka çare kalmıycak gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 9 Kasım 2008; 11:34:22 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.